Jump to content

Recommended Posts

9e02f85d5fffed6372c5cd6881c67ffd.gif

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 04.06.2024 r.
Autor: Policai
Śr. długość rozgrywki: ok. 26 godzin


OPIS:

Spoiler

Epilogue to ostateczna wersja z serii Dead City. Autor już na wstępie podkreśla, że nie będzie można jej ukończyć, kierując się fabułą z poprzedniej odsłony. 

Główny wątek fabularny można przejść, nie posiadając dekodera - jest on potrzebny tylko do dodatkowych poszukiwań. Ponadto, jeżeli fabuła wymaga odnalezienia kodu, to musi być on ukryty w grze. Uważne czytanie dialogów i pozyskanych informacji na pendrive'ach eliminuje znaczną część pojawiających się pytań.


Cechy moda:

 • silnik x64 autorstwa Mortana,
 • nieliniowa rozgrywka (kolejność podejmowania i realizacji linii fabularnych nie jest ze sobą powiązana),
 • STCoP Weapon Pack 2.9-3.4,
 • AtmosFear 3.

Od autora: 

Spoiler

Mod jest ukierunkowany przede wszystkim do tych graczy, którzy są zainteresowani eksploracją, poszukiwaniem i rozwiązywaniem zagadek! Modyfikacja posiada kilka małych rozgałęzień fabularnych, praktycznie niepowiązanych ze sobą. W ten sposób starałem się uciec od utartych schematów i uczynić przejście mniej lub bardziej nieliniowym. Jest pierwsza gałąź fabularna, którą gracz rozpoczyna na Kordonie, najprostsza i najłatwiejsza - poszukiwanie dokumentów, ale jeśli mówimy bardziej poprawnie, to nie fabularna, ale kierunek podróży, punkt startowy dla gracza. Przed otrzymaniem tej linii od Sidorowicza rozgrywka jest liniowa, daje czas graczowi na opanowanie i zrozumienie istoty gry, zebranie początkowego ekwipunku, początkowych wynagrodzeń. Zaleca się, aby nie opuszczać Kordonu przed wezwaniem Sidorowicza. Nie jest to konieczne, nawet jeśli gracz chce spacerować po lokacjach, nic się nie zepsuje ani nie pogorszy... )))).

Otrzymanie wiadomości od Sidorowicza będzie po prostu za każdym razem opóźnione, ponieważ licznik czasu zresetuje się po opuszczeniu lokacji. A bez tej konkretnej gałęzi fabularnej niektóre dodatkowe będą niedostępne, więc opuszczenie lokacji jest zwyczajnie nieopłacalne - w skrócie: bezcelowe bieganie.
Po otrzymaniu zadania od Sidorowicza mod staje się trybem swobodnym, otwiera dostęp do wszystkich wątków fabularnych. Bez barier, każdy gracz samodzielnie kreuje fabułę gry. Wszystkie rozgałęzienia fabularne pokonywane są stopniowo i w kolejności zależnej od obranej przez gracza strategii działania.
W końcu nie jest tajemnicą, że każdy gracz ma swój własny pogląd na to, jak gra mu się przyjemniej.

Żeby pojawił się nowy wątek fabularny, muszą ku temu zostać spełnione określone warunki.
Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć, spróbuję na przykładzie:
Istnieje wątek fabularny z unikalnym artefaktem znajdującym się w anomalii na Cmentarzysku pojazdów - zleca go Sacharow, ale nie pojawi się, jeżeli nie spełnimy odpowiednich warunków. Należy pamiętać, że Sacharow nie może wiedzieć o tym, że Diegtiariow spotkał podczas eksploracji jakąś anomalię...

Natomiast jeżeli widziałeś tę daną anomalię i dodatkowo próbowałeś dowiedzieć się o niej czegoś więcej, to u obecnych w jej pobliżu stalkerów pojawi się konkretny dialog - w tym przypadku Diegtiariow z pewnością będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej o tym dziwnym zjawisku od osoby, która ma dużą wiedzę... )))) Koniec końców dzięki spełnieniu powyższych warunków można odblokować dodatkowy wątek fabularny u Sacharowa. Na tej zasadzie jest skonstruowany cały mod, w niektórych przypadkach są to dwa lub trzy warunki, jakie trzeba spełnić.


Podziękowania i wykorzystane materiały: 

Spoiler
 • Photoshop, SDK, 3DMax oraz "Generator urojonych pomysłów": Policai.
 • Realizacja koncepcji: makdmdenis2000Overf1rst, Ay49Mihas.
 • Osoby, które uczestniczyły w pracach nad modem: NeptunHozar_2002, Pilotc510new.
 • Aktorstwo głosowe: SevenRUSLesnik360.
 • Testy moda: Айнур Байзигитов (Ajnur Bazygiew), Данила Криничный (Daniła Kryniczny), Pilot, Иваныч (Iwanowicz).

 

PORADY:

Spoiler

Wskazówki dot. rozgrywki od autora: 

W miarę postępów w grze protagonista będzie się przemieszczał i eksplorował lokacje naziemne, jak i podziemne laboratoria. Anomalie, niebezpieczne mutanty i wrogowie - żeby stawić czoła nowym wyzwaniom, trzeba pamiętać o niezawodnej broni i dużej ilości amunicji. W miarę postępów w fabule z pewnością będziesz miał okazję uzupełnić zapasy żywności, medykamentów i amunicji. Nie należy również ignorować ulepszeń swojego sprzętu.

GALERIA:

Spoiler

5881a702ce1ae5a10b2b9bf496c6fe6c.gif  6bf716155b59dbc206a52fe8c451b5c2.jpg

6b545b5e7854b6f719cb28ad81ea3228.jpg  3d8ae89cf0c0d876d3d0b3bd8101ffdd.jpg

41d222eaf24fb846a422739ddea5c007.jpg  c9563607252aa9a76d14cda3360d4b75.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum (najlepiej poza partycję systemową i katalogi Program Files) i skorzystać z instalatora. Następnie poprzez setup.exe określić ścieżkę  instalacji według własnego uznania.


2. Zawartość pobranego patcha umieszczamy w folderze patches.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

 • Google Drive - [KLIK]
 • MEGA - [KLIK]
 • Yandex - [KLIK]
 • Yandex - [KLIK]
 • Torrent z Google Drive - [KLIK]
 • Torrent z Yandex - [KLIK]
 • Torrent z Yandex - [KLIK]

Patch:


Źródła: APPROTS.png.4603aa7965381464d0b7bb29c67170af.png  Y6DvRrN.jpg

 

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Początek:

ss_tomahawk_06-05-24_17-27-13_(mainmenu).jpg

ss_tomahawk_06-05-24_17-30-55_(escape).jpg

 

Z Ap - Pro:

Torrenty:

Торренты (от камрада Denis Igorevich)
https://drive.google.com/file/d/1dwJD7eFnZnAjQoHhT7EORgUUE4713qxK/view?usp=sharing
https://disk.yandex.ru/d/w31ezr5GQjC2qg

После скачивания хоть по ссылкам, хоть по торрентам, обязательно ставим патч в папку patches.

Torrenty:

Торренты (от камрадов Denis Igorevich и Raid)
https://drive.google.com/file/d/1dwJD7eFnZnAjQoHhT7EORgUUE4713qxK/view?usp=sharing
https://disk.yandex.ru/d/BYGqw4Ai6SrZDQ
https://disk.yandex.ru/d/8OrKn7DLH3L1Wg

Mod ma bardzo rozbudowane lokacje, nowe obiekty, zmieniny scenariusz, jest fajny.

ss_tomahawk_06-08-24_10-38-24_(yantar).jpg

Spoiler

ss_tomahawk_06-08-24_10-38-33_(yantar).jpg

 

Wątek główny skończyłem, teraz walczę z pobocznymi, jest fajnie.

Pobieranie moda z Mega:

https://mega.nz/file/MeVUTSpT#Hb9xY-Qt8XJZcvlG4CtwzcCFT8CNCwlBKJLkq_e7_dw

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Przechodziłem dwie poprzednie wersje moda, więc mogę i tą. Zwłaszcza że dobrze wspominam Dead City.

Tylko na razie odnoszę wrażenie, że w Epilogue jest niewiele zmian. Zauważyłem, że na pewno zawartość schowków zmieniono.

Gdyby ktoś z Was chciał szybko znaleźć dobry kombinezon, to jeden jest w przedszkolu w  Prypeci. Właściwie, to unikat, ale nie będę zdradzał jaki :) Przeczytałem o nim na AP.

Spoiler

ss_daniel_06-13-24_19-51-11_(pripyat_2).jpg

ss_daniel_06-13-24_19-51-18_(pripyat_2).jpg

Polecam również szybko stać się właścicielem najlepszego w modzie detektora - Gałązki.

ss_daniel_06-13-24_20-31-45_(yantar).jpg

Należy na Wysypisku (cmentarzysko pojazdów) podejść do anomalii i porozmawiać z pobliskimi stalkerami. Następnie kontynuujemy rozmowę z Sacharowem, idziemy na Radar, zabierając detektor martwemu naukowcowi i wspinamy się na Wysypisku do anomalii. Artefakcik odnosimy Sacharowowi i wsio.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@OldMan Miło by było, gdyby ktoś zrobił spolszczenie do tego moda. Grałem w pierwszą część moda, w sensie oryginalną część i mile wspominam. Nie wiem, czy dałoby się część przetłumaczonego tekstu z modyfikacji Dead City, którą spolszczył Anton Gorodecki i przenieść przetłumaczone teksty z pierwszej części i przerzucić na obecnego moda, w sensie Dead City: Epilog. Chyba, że trzeba wszystko zrobić od podstaw. 

Edited by Skryty
Link to comment
Share on other sites

Tak się nad tym zastanawiam. 
Ponieważ rozpakowałem wszystkie paczki db moda i zobaczyłem, że wśród różnych języków (japoński też jest) 
jest język polski.  To co widać na dwóch zrzutach wyżej pojawia się od razu po zmianie pliku z lokalizacją języka na pol.
Ciekawa sprawa.  

Link to comment
Share on other sites

@Skryty, @OldMan Spolszczenie, a raczej jego dostosowywanie jest w toku z małymi dodatkami ode mnie + paroma rzeczami zapożyczonymi z Edycji Polskiej DC:SR :P
Na razie jako zajawkę mogę wam podrzucić nowy wygląd menu + muzyczkę, którą do niego wybrałem.
 

Z tym, że właśnie problemem jest to, że spolszczenie DC: SR, którego użyłem jako bazy do DC: E jest autorstwa Antona, który zanim odszedł to zażądał od administracji usunięcia jego spolszczeń z forum, a mnie zabronił publikacji spolszczenia do Wiatru Czasu + Gunslinger, w którym jako bazę też wykorzystałem jego spolszczenie tamtego moda, więc cholera wie jak to będzie. Jak się okaże, że Anton ma tu jakieś konto incognito, z którego mimo odejścia, nadal sobie śledzi co się dzieje na ST to może być awantura jak nagle się zdecyduję wypuścić to spolszczenie, ale no zobaczymy jeszcze jak to będzie.

Dlatego powiem tak - mój wstępny plan to po testach spolszczenia wypuszczenie go i oczywiście zaznaczenie, że Anton jest głównym autorem, a ja tylko dostosowałem adaptację + dodałem parę rzeczy od siebie, ale jeżeli wyniknie jakaś awantura to będę zmuszony je niestety usunąć.

Ktokolwiek będzie zainteresowany spolszczeniem do tej wersji będzie musiał niestety uszanować to, że Anton póki jeszcze był częścią naszej społeczności to był moim mentorem można powiedzieć i nauczył mnie większości niuansów związanych z tłumaczeniem modów, dlatego jeśli ma tu konto incognito i się odezwie czy to publicznie czy prywatnie do mnie, że nie życzy sobie publikacji tego spolszczenia to będę musiał je usunąć.

 • Positive 7
Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen

Do Projektu Darwin chyba nie? 

Na M. Wojskowych na pewno trzeba znaleźć jeden z dokumentów, który znajduje się na obszarze bazy i jeden z artefaktów dla Kartografa. 

Może na M.W gra lekko się zacina przez nowe obiekty? :063: Ale akurat na tej lokacji nie ma ich zbyt wiele. Na pewno jest jeden budynek obok bariery. 

Spoiler

ss_daniel_06-15-24_15-02-20_(military).jpg

@OldMan

Polecam, fajny modzik. Tylko trzeba się nabiegać, ale to w zasadzie jak w każdym.

Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen

W teorii Gałązka wykrywa wszystkie artefakty. 

Pamiętacie może, czy w poprzednich wersjach Dead City była lokacja Remiza Strażacka? :063: Wydaje mi się, że niet. Można tam trafić... W zasadzie na każdym etapie gry, ale w Martwym Mieście natrafiłem na ciekawą fleszkę (leżała w sejfie - Spółdzielnia handlowa). Żeby otworzyć sejf to trzeba mieć deszyfrator kodowanych częstotliwości. Informacje na fleszce: 

Spoiler

ss_daniel_06-15-24_20-46-37_(firestation).jpg

Tak trafiłem do Remizy, ale wspomnianego artefaktu i naukowca nie znalazłem. 

Natknąłem się tylko na taki teleport: 

Spoiler

ss_daniel_06-15-24_20-40-37_(firestation).jpg

Prowadzi na ruchomą wyspę, ale na tym mój trop się kończy. Ogólnie, to jest jedno zadanie na Remizie, które polega na wybiciu najemników. 

Swoją drogą, to gdyby ktoś szukał śpiwora. Jest w Martwym Mieście: 

Spoiler

ss_daniel_06-15-24_20-01-46_(dead_city).jpg

ss_daniel_06-15-24_20-01-40_(dead_city).jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.