Skocz do zawartości

Gra nie uruchamia się w DX9


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, mam ten dziwaczny problem, że gra nie chce się uruchomić na oświetleniu dynamicznym.

Wcześniej czegoś takiego nigdy nie miałem, wszystko działało normalnie, tylko dzisiaj gdy chciałem grę uruchomić (pobierane od zera), to takie cuda dziwy się dzieją.

Na pewno jest to też wina oświetlenia dynamicznego. Na DX8 działa normalnie, gdy wyjdę i uruchomię ponownie, normalnie się odpala. Gdy przestawię w opcjach na DX9, zapiszę i wyjdę z gry, już się nie uruchomi.

Sprawdzałem w user.ltx, po zmianie rendera z powrotem na r1 znowu normalnie działa.

Pierwszy raz coś takiego widzę.

EDIT: Chciałem sprawdzić na Czystym Niebie, które nie uruchomi się w ogóle, niezależnie od tego jaki render ustawię w user.ltx. Log tak samo pusty, świeża instalacja z GOGa.

Edytowane przez ArNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniach i godzinach testowania udało mi się dojść do kilku wniosków, ale po kolei.

Cień: działa tylko na statyku, chyba że odpalę przez OGSR. Inaczej próba uruchomienia na dynamicznym oświetleniu zawiesza grę na "ekranie powitalnym", jeszcze zanim odpalą się filmiki startowe.

Czyste Niebo ni budiet działać w ogóle.

Zew chodzi bez problemu.

Próbowałem po kolei: reinstalawoania gier, reinstalacji DirectX-ów, zabawa w prawa administratorskie i tym podobne, bawienie się gamedatą... nic nie pomagało.

W końcu, jako ostatnią deskę ratunku postanowiłem pobrać Open XRay dla Czystego Nieba.

No i zgadnijcie panie i panowie - działa normalnie. Normalnie się odpala, normalnie chodzi na każdym rodzaju oświetlenia, normalnie można grać.

Wniosek jak dla mnie jest jeden - coś musi być nie tak z zawartością folderu bin. Albo coś jest spieprzone, albo coś "blokuje" grze załadowanie zasobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.