Skocz do zawartości

Moje stanowisko i PC


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie każdy z nas ma swoje stanowisko i je ulepsza. Dzisiaj pokażę wam moje stanowisko i parametry PC:

Zacznijmy od stanowiska, które wygląda tak:

image.thumb.jpeg.85d3fee519195ce66a15da8754dc7869.jpeg

Oczywiście woda i koło monitora żelki ;) 

 

Teraz pora na myszkę, klawiaturę i monitor:

Monitor:

image.thumb.jpeg.93bc53847152e4da1317dbc94486fcce.jpeg

Marka to LG, a model Flatron E2242, ale jak dzisiaj byłem po myszkę w MediaExpert to spodobał mi się duży i dobry parametrowo Acer za 700zł

 

To moja myszka:

image.thumb.jpeg.44e1cf77dba3401c5c81ba24bd810928.jpeg

Spoiler

 

image.thumb.jpeg.d25372f124cf9497602cac13fc629136.jpeg

image.thumb.jpeg.2fd9265e50209d72502955a72962b864.jpeg

 Gdy ją testowałem jakąś godzinę temu zauważyłem, że bardzo szybko reaguje na kliknięcie i jest lekka

 

Klawiaturka:

 image.thumb.jpeg.48531fac64de7468af14710828172558.jpeg 

Spoiler

image.thumb.jpeg.a6032995679644fd503f3fc8f766e5fc.jpeg

Zdjęcia trochę krzywe, bo z telefonu robione :) 

 

PC:

image.thumb.jpeg.3f3ba032f3811664781eab45d0660de9.jpeg

A tutaj parametry:

System operacyjny

Windows 10 Home 64-bitowy

Procesor

Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.1GHz

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GTX 950

Pamięć RAM

8GB

 

Podsumowanie:

Biurko będzie raczej do zmiany, komputer kiedyś wymienię, a ten i moją poprzednią myszkę oraz poprzednią klawiaturę dam tacie i zostawię mu wszystkie mody, które będzie chciał :)

Klawiatura i myszka zostaną na kilka lat, bo są dobre 

Co do monitora mama powiedziała, że jak będę miał pieniądze to niech sobie zmienię na lepszy jak chcę :) 

 

Edytowane przez Polski_Szogun
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@MOS tyle ich, że się poplątały i czasami muszę je rozwiązać.

W sprawie nowego monitora, pracownik MediaExpert powiedział, że na takiej karcie graficznej i procesorze nie będzie różnicy.

Obecnie zbieram na kartę NVIDIA GeForce RTX 3060 TI i dobry procesor. Przyjadę z kartą i procesorem, a oni mi go złożą i będzie śmigać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan dziękuję, pobiorę. PC ulepszać nie muszę, bo mam dużo pieniędzy w skarbonce na nowego PC :) :

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-mad-dog-endorfy500argb-i08wr32-i5-14400f-32gb-ram-1tb-ssd-geforce-rtx4060-windows-11-home

Tu masz całą moją konfiguracje PC:

image.png.5cf4a9d3fd4cf528de50ea0d8df79b77.png

image.png.35ed7f3901a194c06f7de4543c856568.png

Edytowane przez Polski_Szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polski_Szogun napisał(a):

W sprawie nowego monitora, pracownik MediaExpert powiedział, że na takiej karcie graficznej i procesorze nie będzie różnicy.

Szczerze ?? Odpuść sobie pytanie się o cokolwiek pracowników jakiegokolwiek marketu z elektroniką, jakieś MediaMarkty, MediaExperty, RTV Euro AGD i tym podobnych, oni znają się na tym jak świnia na fizyce nuklearnej, czyli wcale albo i jeszcze mniej. No dobra, może 1 na 100 coś tam wie (z nudów przekartkował instrukcje i specyfikacje), tylko jakoś wątpię, że trafiłeś akurat na takiego. No i dawać jakiemuś fachchchoffffcowi z marketu komputer do poskładania ??  Prędzej bym komuś takiemu urwał obie rączki :P Urwał, nie uciął, żeby go bolało :P

 

No i weź się zdecyduj :P

Albo

9 godzin temu, Polski_Szogun napisał(a):

Obecnie zbieram na kartę NVIDIA GeForce RTX 3060 TI i dobry procesor. Przyjadę z kartą i procesorem, a oni mi go złożą i będzie śmigać :) 

albo

Godzinę temu, Polski_Szogun napisał(a):

PC ulepszać nie muszę, bo mam dużo pieniędzy w skarbonce na nowego PC :)

Tylko tego sprzętu, co masz teraz, nie opłaca się modernizować. Wyrzucone pieniądze. Z drugiej strony, za 5,5 k zł można złożyć sporo lepszy komputer, niż ten gotowiec z MediaExpertu. No chyba, że aż tak zależy Ci na świecącej, migającej i przezroczystej obudowie ?? :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 był jeden co się zna. Też tak myślę, że nie opłaca mi się ulepszać, ale tak jak mówisz nie muszę od razu, bo tak jak mówię mam dobrego kompa, tylko S2 i inne nowe, fajne gry na nim nie idą. Ja zbieram na dobrego kompa, a nie świecącego, bo taką obudowę to mogę kupić i mi zrobią, bo niedaleko domu jest serwis do komputerów, laptopów, telefonów itd. Dużo razy mi naprawiali telefon.

Dla mnie ten PC co znalazłem jest idealny, bo od małego używałem słabych komputerów, tak samo jak krzeseł. Teraz mam krzesło obrotowe i wygodne za 260zł. Cieszę się z niego, bo  miałem zwykłe krzesło do stołu. Z komputerem może być tak samo, bo ten kosztował niecały tysiąc zł, a cieszę się z niego, bo to mój najlepszy komputer :) . Masz rację z tym, że mogę trzymać na lepszy (moja siostra powiedziała tak samo), ale jego można ulepszyć :) . Zastanowię się czy kupić teraz jak uzbieram te 5,5k, czy zbierać na lepszy. Za niedługo będzie S2, a mój tata bardzo chce w niego zagrać (sam mnie poprosił żebym mu wysyłał nowe filmy). 

Siostra powiedziała to co ty i dała drugą opcję, żeby trzymać kasę, nic nie kupować i zdecydować co chcę, bo granie w gry zawsze się komuś może znudzić :) .

Patrzyłem i porównywałem droższe od tego za 5,5k i różnice są małe dlatego najchętniej kupiłbym go :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci porównanie motoryzacyjne, może szybciej dotrze.

Twój obecny komputer to coś w style, bo ja wiem ?? Polskiego Fiata 126p, czyli popularnego kiedyś Malucha. Bez urazy, oczywiście. I sorry, choćbyś nie wiem, co zrobił i ile kasy w niego włożył, to dalej będzie Maluch, z 25 konnym silnikiem. Pisząc "ile kasy" mam na myśli to, że za 10 czy 20 tysięcy kupisz jakieś używane oczywiście niemieckie czy japońskie auto (Golfa czy Civica) - sporo młodsze, dużo szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. A choćbyś włożył w tego Malucha 50 czy 100 tyś zł czy nawet Euro, to i tak ani Ferrari, ani nawet Mercedesa, ba, nawet wymienionych wyżej Golfa czy Civica z niego nie zrobisz ;) I nie, nie mam nic przeciwko Maluchowi, 30 lat temu to było moje pierwsze....no nie, autem tego nazwać nie idzie. Powiedzmy, że mój pierwszy pojazd ;)

Dlatego odpuść sobie modernizację tego swojego cuda, bo wydasz kasę, ale efekty będą niewspółmierne do włożonych pieniędzy.

20 minut temu, Polski_Szogun napisał(a):

Dla mnie ten PC co znalazłem jest idealny, bo od małego używałem słabych komputerów, tak samo jak krzeseł.

To może najwyższy czas to zmienić ?? Nie kupować gotowca, którego w jakiejś firmie poskładano, żeby pozbyć się albo starych, albo niechodliwych części ?? ;) Tylko, nawet korzystając z naszego forum, poskładać komputer samodzielnie, pod siebie ?? Tutaj jest sporo osób, które zjadły na tym zęby, a już na pewno mają o tym dobre pojęcie. Forum Stalkerteam to nie MediaMarkt czy MediaExpert, tutaj za pomoc komuś nikt nie dostanie premii, jak za sprzedaż w sklepie, no, co najwyżej te ruble forumowe :P O ile jeszcze istnieją ?? :P

No ale oczywiście, Twoja kasa, Ty decydujesz...

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polski_Szogun, dobrze Ci chłopaki radzą. Podaj realną sumę, jaką chcesz przeznaczyć na nowego kompa, a otrzymasz tu informację, jakie podzespoły powinieneś nabyć, by optymalnie mieć dość dobry komputer. W marketach raczej nie kupuje się sprzętu komputerowego. Skorzystaj z porady chłopaków, a nie pożałujesz. Sam niedawno nabyłem w serwisie kompa, za który wydałem 4 tysie. Miałem obudowę i zasilacz ze starego. Tu nie musiałem się radzić, bo od lat znam właściciela serwisu i jest zaufany. Zapewne przez Internet mniej bym zapłacił, ale wolę składanie w serwisie. Posłuchaj rad tych, którzy zęby zjedli na sprawach komputerowych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 właśnie dzisiaj w nocy oglądałem różne kompy i szukałem o tym MAD DOGU i widziałem jak się składa komputer. Jakbym miał to robić napisałbym do znawców :) . Ale decyzja jest moja, kupię części i złożę albo kupię całego. 

Mój kuzyn się zna na tym i z jego pomocą mi się uda złożyć, a jak będzie zajęty to poproszę o pomoc was ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w markecie złożonego kompa, trzeba liczyć się z tym, że... po pierwsze - mogą tam znaleźć się podzespoły zintegrowane, po wtóre - w okresie gwarancji nic nie wymienisz i nic nie dołożysz (np. dodatkowy wentylator), bo utracisz rękojmię. Tak jak napisałeś, kup podzespoły (miej tylko na uwadze, aby nie było w tym tzw. "wąskiego gardła", czyli przy dość dobrych częściach, nie znalazło się coś, co będzie za słabe i całość będzie przez to kulawa. Moja rada jest taka (oczywiście, zrobisz jak zechcesz, nikt Cię tu na siłę nie chce odwlec od zamierzonego celu) - jeśli możesz, to przed zakupem podaj tu na forum dokładne nazwy upatrzonych elementów do tego swojego kompa (karta, procek, płyta główna, kości ram, zasilacz, dysk i itp. Tu chłopaki przeanalizują i Ci rzeczowo napiszą, czy to będzie dobrze współgrać. Podaj też przybliżoną sumę, jaką chcesz zainwestować w swój nowy piecyk.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiane PC to nie kupuj gotowców....nigdy.  Tam zawsze oszczędzają albo na płycie głównej, albo na zasilaczu, albo na ramach....albo na wszystkim.....Przez co komp wydaje się tylko na papierze OK. Na prawdę polecam Ci polować na okazje i nie bać się używanych części, bo można zaoszczędzić sporo i zbudować dzięki temu dużo szybszego kompa niż kupując nowe w sklepie ( przy uzywanych często i tak jest jeszcze gwarancja ważna około roku czasem nawet 2ch lat)

Sam aktualnie własnie robię upgrade pod S2. Już mam Ryzen  5800x3D, MSI B550 A Pro, 32GB DDR4 3600 (płyta plus procek plus ram wydarłem w promce za  1800PLN - nowy ten sam zestaw ze sklepu ok 2500). Wydajnośc i7 12/13 gen w grach za dużo mniejszą kasę i o wiele mniejszy pobór prądu. Co prawda rozważałem Intela i5 13/14gen ale po ostatniej chryji z Intelem nie wziłąbym nawet nowych procesorów z tej serii za pół ceny (bo nawet nowe mogą w niedługim czasie wywalić kopytami jak się ma pecha) Do tego bedzie albo RTX3080 albo RX7900GRE albo moze RTX4070...Zalezy wszystko w jakiej cenie dorwę.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polski_Szogun napisał(a):

@FeRu tego nie wiedziałem akurat. Sam wybiorę co wolę :) , ale przemyślę czy kupić gotowca 

Niestety w gotowcach są prawie zawsze źle dobrane podzespoły. Najtansze budżetowe płyty, kiepskie zasilacze (często za słabe by później np lepszą grafę włożyć), RAM też totalnie budżetowy.  Obudowa zwykle chinszczyzna ładnie wyglądająca ale bardzo źle zaplanowana jeśli chodzi o przepływ powietrza czy montaż.  W takich zestawach masz wręcz gwarantowany bottleneck  czy to CPU czy to GPU czy przez RAM. Przez to, że nie dobrane są części dobrze to któryś element będzie znacznie hamował resztę i z wydajności na papierze mozesz nie mieć nawet połowy. 

Na allegro czy sklepach takich zestawów jest duża większość i są przecenione często nawet 2-3 krotnie względem wartości części kupowanych osobno. 

Już lepiej szukaj uzywanego kompa z ogłoszeń od prywatnych osób. W 2 dni sam znalazłem ponad 10 interesujących i dobrze wycenionych zestawów czy podzespołów na Allegro i OLX.

Na prawdę lepiej będzie jak zostawisz złożenie kompa osobie, która ogarnia temat. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polski_Szogun chłopaki dobrze mówią o składaniu, nie wiem gdzie mieszkasz ale nie ma w twoim mieście np takich jak to się mówi sklepów "komputerowych" co się bawią też w składanie komputerów. Mają też swoje zestawy ale też i cenniki. Przychodzisz i np mówisz potrzebuję to, to i to. Ramu tyle, grafę taka, a dysk taki i składają ci wedle twoich wymagań.

 

  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.