Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Anton Gorodecki Próbowałem dodać spawner , ale miałem kopię gamedaty z przed wgrania spawnera po prostu przywróciłem wcześniejszą. Mogło coś zostać bo wydaje mi się ,że mam za dużo plików , problem był z plikiem shaders.xr został ze spawnera. Usunąłem plik gra się wczytała , po każdej zmianie lokacji gra się zacina , czasami tęż podczas normalnej gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kanon1022 napisał:

@Anton Gorodecki Gram bez spawnera i gra się zacina.

To może być wina Twojego kompa. Zmniejsz ustawienia gry. Mnie tam nic się nie zacinało, a wtedy jak grałem, to kompa miałem naprawdę kiepskiego. Może być też tak jak pisze @Anton Gorodecki, że przenoszone są w zapisie wcześniejsze błędy z gry ze spawnerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Nie wiem jak zmniejszyć wszystkie możliwe ustawienia grafiki, na innych modach było dobrze zdarzały się różne zachowania. Zaczął mi mrugać ekran lapka , że sterownik ekranu przestał działać ,ale odzyskał sprawność ,stery mam najnowsze . Mam takie temperatury po uruchomieniu po około pół godziny lapka bez żadnego obciążenia .Tylko  program GPU-Z

Spoiler

GPU-Z 

 

tre.gif

GPU-Z.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem zwolennikiem laptopów, a już szczególnie do gier. Jak córka poszła na studia, to kupiłem jej laptopa. Nic wypasionego, taki ze średniej półki. Było ok, dopóki nie zainstalowaliśmy na nim Tomb Raidera. To co się wyprawiało z temperaturami, to tragedia, a przecież laptop był nówka. Kupiłem podstawkę chłodzącą, trochę pomogła, ale bez rewelacji. Dopiero jak zamiast oryginalnych wentylatorków wstawiłem 2x120 mm, to pomogło, ale i tak temperatury były spore.

@kanon1022, temperatura procesora 76 stopni C i karty 71 stopni C bez obciążenia, to tragedia. Nawet nie chcę myśleć jak jest pod obciążeniem! Pewnie dlatego masz problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022, tu nie chodzi o podzespoły, tylko o temperatury. Weź może sprawdź je pod obciążeniem. Wysoka temperatura może powodować spadek wydajności objawiający się spadkiem taktowań.

Są na forum ludzie bardziej się na tym znający. Ja wiem tylko, że im chłodniej, tym lepiej. U mnie karta w spoczynku ma 22 - 24 stopnie, a procesor 28 - 30. Zależy od temperatury w pokoju. W grach max. to 67 karty, a procesora 55.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smox napisał:

Są na forum ludzie bardziej się na tym znający. Ja wiem tylko, że im chłodniej, tym lepiej. U mnie karta w spoczynku ma 22 - 24 stopnie, a procesor 28 - 30. Zależy od temperatury w pokoju. W grach max. to 67 karty, a procesora 55

To takie porównanie, jak stosunek długości mojego zarostu do koloru sierści moich kotów ;)

Laptopy generalnie są cieplejsze, a o ile - to już zależy od konkretnego modelu i tego, jak sobie producent to wszystko upakował. Z tego co wiem 860m powinien wytrzymać bezproblemowo do 95 stopni, zaś procesor (za stroną Intela) nawet do 100. Jasne, że im mniej tym lepiej, ale zawsze będzie te 10-15 stopni więcej niż pecet i tego nie przeskoczysz.

@smox dobrze prawi, ja bym go po prostu wyczyścił i zobaczył co się zmieni. Nie musisz go nigdzie oddawać, bo możesz zrobić to sam - poszukaj service manuala do swojego modelu, albo filmowego przewodnika z demontażem, takim jak np. tu: https://youtu.be/wQGGQgBJXb0 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sierioża napisał:

To takie porównanie, jak stosunek długości mojego zarostu do koloru sierści moich kotów ;)

Bo widzisz @Sierioża, jestem bardzo dumny z mojego systemu chłodzenia obudowy i chwalę się nim, jeżeli tylko nadarzy się okazja:) Za stosunkowo niewielki pieniądze i własnym pomyślunkiem zmajstrowałem ciche i wydajne chłodzenie, które mogłoby konkurować z o wiele droższymi chłodzeniami powietrznymi, a nawet tańszymi chłodzeniami wodnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022

Ale weź może załóż temat w odpowiednim dziale na forum

https://stalkerteam.pl/forum/71-hardware/

Bo zaraz się zleci tu kilka osób i pół tematu moda będzie zawalone dyskusją o podzespołach do kompa.

Daj info ile kasy możesz zainwestować jak masz jakieś typy to też podrzuć żeby był punkt zaczepienia.

@down 

@kanon1022 a co ja będę ci temat zakładał.

I przenosił jednego posta, zrób sobie taki jaki chcesz, określ co cię interesuje albo napisz że w ogóle się nie znasz. Przecież to ty czegoś szukasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.