Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137

Nie mogę pobrać loga ale po co mamy go pobierać jak możesz wklejać treść.

Zapisać fatalne error i tyle.

@edit   Zajrzałem ale twój log ten co wrzuciłeś jest pusty.

Sprawdź czy czasem nie ma w nim czegoś w stylu "patrol Path" czy podobnie.

Wrzucaj info z tego ogólnego, bez daty albo z tego z najnowszą datą, ostatni crash.

@cez137

O zobacz czy to coś w stylu:

FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression	: vertex || show_restrictions(m_object)
[error]Function	  : CPatrolPathManager::select_point
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamepatrol_path_manager.cpp
[error]Line		  : 155
[error]Description   : any vertex in patrol path [esc_ambush_walk2] in inaccessible for object [esc_werewolf37376]

jeśli tak to było już w temacie, też to miałem. musisz obejść tą walkę szerokim łukiem. nie pamietam gdzie ona się toczy. jeśli po stronie ATP to możliwe, że musisz przejść przez nasyp tunelem z elektrami żeby sobie iść dalej na wysypisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przypomnieliście mi o tym modzie. Kiedyś grałem w niego i bardzo mi się podobał. Pamiętam też, że grałem na minimalnych ustawieniach, bo inaczej ciągle miałem wyloty na pulpit.

Zainstalowałem go sobie i śmiga na max. ustawieniach aż miło. Zero problemów:)

ss_jarek_01-31-19_19-32-15_(l01_escape).thumb.jpg.117995cb2886f1b9bc2999b4414ac6d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox tylko szkoda że fabuła tak słabo rozbudowana, gram już w niego chwilę i praktycznie to samo co w podstawce, mało nowych questów głównych, za to broń i itemy aż za bardzo (papier toaletowy do tamowania krwawienia? wtf? lol), za dużo tego wszystkiego się targa a szkoda wyrzucić czy sprzedać bo nie wiadomo czy się później nie przyda a nie wszędzie są skrzynki/schowki żeby to w danym momencie schować

@tom3kb 

W dniu 31.01.2019 o 17:12, tom3kb napisał:

musisz obejść tą walkę szerokim łukiem

No zrobiłem tak i jakoś poszło, ale później i tak trzeba wrócić do sidora, to wojaki powybijane to znowu bandyci atakują, coś tam lekko przycięło kilka razy ale nie wyleciałem, no jakoś idzie na razie i dziwne że działa bez płyty,hmm?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGM do Cienia i Nieba to taka wprawka, nowych linii fabularnych tam nie było, doszło kilkadziesiąt questów, mod dobry jak chcesz sobie przypomnieć Cienia po paru latach i chcesz mieć coś więcej do roboty albo dla tych co chcą grać od razu z jakimś modem.

 

Wracać do Sida trzeba ale to już wiesz co i jak jeśli ci znowu wywali ten bugtrap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cez137 napisał:

@smox tylko szkoda że fabuła tak słabo rozbudowana, gram już w niego chwilę i praktycznie to samo co w podstawce

Przypominam, że mod powstał w 2007 roku.

Wiesz @cez137, wszystko zależy od stylu grania. Trzeba rozmawiać z ludźmi, pomagać rannym, reagować na wezwanie SOS, to i nie tyko nowe zadania, ale i inne nowe opcje się znajdą:) Przykładowo Wilk daje dwa rodzaje zadań i dodatkowo ulepsza pistolety. Nowicjusz w jednym z domów popełnia samobójstwo, a bandyta zostaje rozstrzelany. Jest wiele większych lub mniejszych zmian, jakieś sejfy, schowki, zamknięte drzwi, które w podstawce były otwarte - na moje oko jest co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox nie no ja nie mówię że nie ma co robić, jest co robić, ale jednak spodziewałem się że główne wątki chociaż w połowie będą zmienione, a że drzwi otwarte czy schowków więcej?hmm? no dobra ale jak dla mnie tj zbędne, to samo SOS i różnorodność broni i itemów, przecież wiadomo że jak jest SOS z Wysypiska a jesteś na Agro i coś tam robisz to nie będziesz raptem wracał bo SOS, tj moim zdaniem bez sensu, no chyba że jestem niedaleko albo chociaż na tej samej lokacji i akurat nie mam co robić to co innego, ale jak sam wspomniałeś jest co robić i takie sytuacje należą do rzadkości żeby nie powiedzieć że w ogóle ich nie ma. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

To sobie szukaj takich co są od razu repackami ;)

Trochę strach ci coś polecać bo twój komputer nie daje rady jak są jakieś bajery.

Bez problemu powinny ci iść trzy pierwsze mody Zaurusa:

Apokalipsa, Poszukiwacze, Powinność Filozofia Wojny. No chyba, że ograłeś już. Bo dwa ostatnie z tej serii to już raczej nie. Chodzi o Upadłą Gwiazdę i Ostatniego Stalkera, bo w niego to już próbowałeś.

Co do innych to muszę trochę pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Każdy mod trzeba robić tak jak wymyślił autor. Jak zaczniesz latać i strzelać do wszystkiego to żadnego nie skończysz. Kwestia tego co w tym modzie się robi, typy zadań itp.

Ale jeśli ci chodzi o to czy lata się tu po mapach swobodnie i robi taką zwykłą stalkerską robotę to nie, te mody skupiają się bardziej na konkretnej historii. Jest dużo misji ale to bardziej pewna opowieść, ciągła historia, a nie szukanie artów, fantów itp

Pierwsze części są proste bez różnych skryptów, zmian gameplayowych itp. 

Ps. Tylko Ostatni Stalker :D To gratuluję, że zacząłeś całą serię od dupy strony :)

To praktycznie non stop na początku miałeś WTF albo i przez całego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Te 3 pierwsze mody są na forum w dwóch wersjach. Oryginalnej i graficznie udoskonalonej w ostatnim okresie czasu. Przy Twoim komputerze radzę wybrać te bez ulepszeń, z działu mody zaurusa. Były robione na komputery o "mocy przerobowej" nawet niższej niż Twój, więc nie powinny sprawiać problemu. A naprawdę warto je poznać. Jedyne co może Ci sprawić kłopot, to wymagana podstawka v.1.0004.

Pobieraj i graj w takiej kolejności jak napisał @tom3kb , bo to cały czas ta sama historia, choć w odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubię co jakiś czas wracać do starych modów w które grałem wcześniej na minimalnych ustawieniach. Ten jest jednym z nich. Jestem już w Sarkofagu, więc powoli zbliżam się do końca. Mod ma już swoje lata, ale przyjemnie się w niego gra. No i nie trzeba za bardzo "główkować":)

ss_jarek_02-16-19_19-49-39_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.b648c430a99c673c82ba09d77e2d7e07.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@vidkunsen Witam w modzie jest jakiś spawner chyba , bo dodałem komendę we właściwościach,element docelowy komendę  cheat_mode , pojawiły się dodatkowe opcje f1 , f2 , i chyba f3 ,ale niema spawnu broni i innych rzeczy . Daje tylko usprawnienia jak o schowkach i inne. Co to może znaczyć ,i czy trzeba dodatkowo wgrywać dodatkowo pliki spawnera Władca Zony , czy może Atlasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma opcji które chcesz mieć - spawn broni, pancerzy, amunicji itd/itp to wgraj sobie spawner - po uprzednim skopiowaniu plików bez spawnera które zamierzasz podmienić/dodać.

p.s. to jest wersja cieni 10004 więc możesz grać z trainerem na tą wersję a wnim jest też opcja kasy, trajnery sa gdzieś na forum albo pobierz z w/w linków które podałem, n.p.:  https://www.gamecopyworld.com/games/pc_stalker_shadow_of_chernobyl.shtml#S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl v1.0004 +9 TRAINER

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Witam , mam problem z przejściem do podziemi Agopromu do schowka Striełoka ,wywala do windy z takim logiem

Spoiler

Expression    : fatal error
Function      : CResourceManager::_GetBlender
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\ResourceManager.cpp
Line          : 49
Description   : <no expression>
Arguments     : Shader 'models\water' not found in library.

 

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.