Jump to content

Net Limiter


malakas

Recommended Posts

Jest jeszcze inna opcja i może rozumowanie jest całkowicie błędne...i nie chodzi o limiter. Mamy dwa PC ....układ wygląda tak.: linia , ruter , switch połączony kablem Lan do rutera, kable LAN do obydwu pc Pytanie jak ograniczyć drugi komputer...gdy tamten pobiera, lub gra w sieci - mnie muli.. Pytania... Co należy zrobić, by drugi PC nie blokował tak bardzo sieci..? Czy wystarczy ograniczyć limiterem ..exe programu sieciowego i to wystarczy.?

Link to comment
Share on other sites

Znam dwa rozwiązanie: Pierwsze dość prosta to zainstalować na 2 kompach program cFosSpeed i tam jest funkcja zarządzanie pasmem lan'u. Druga metoda to dzielenie na routerze.Nie napisałeś jaki masz router ale można zobaczyć czy ma opcji związane z zarządzaniem pasmem lub QoS. Można też zainstalować na nim OpenWRT ale bez znajomość Linuxa jest ciężko. Ja w domu mam dużo większą sieć i korzystam z metody mieszanej ale u Ciebie nie będzie ona konieczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trochę zaniedbałem temat bo czasu nie było... Ruter to pakietowy dodatek do abonamentu...BAUDTEC Annex A (PSTN)...bardzo żałuję ,że go wziąłem bo poskąpiłem parę złotych na lepszy...ten był za free.. ;) Poszukam w opcjach rutera tych opcji związanych z zarządzaniem pasmem lub QoS, tylko nie wiem czy można dzielić jeżeli ruter ma tylko jedno wyjście LAN ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.