Skocz do zawartości

Degradacja patcha: 1.0006 - 1.0004


Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik służy pomocą tym, którzy zakupili grę S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla w wersji 1.0006, a chcą zainstalować modyfikacje wymagające patcha 1.0004.

Sposób autorstwa @kobal

Przygotowałem alternatywny sposób, ale koniec końców udało mi się dzięki niemu zainstalować mod Narodnaja Solianka. Niestety nie dysponuję wersją gry, która z góry ma zainstalowanego patcha 1.0006 - test wykonałem na "ręcznie" podniesionej wersji. Tak to wygląda:

Po rozpakowaniu patcha 1.0005 i 1.0006 zaobserwowałem, że główne zmiany zachodzą w plikach gamedata.dbb, gamedata.dbpgamedata.dbc. Patche wprowadzają sporo zmian w folderze bin. Przygotowałem plik gamedata.dbr zawierający wersje zmodyfikowanych plików, jakie są znane z patcha 1.0004. Zgodnie z prawami rządzącymi plikami .dbx program wczytuje je kolejno, a więc finalnie przywróci folder gamedata do postaci znanej z patcha 1.0004.

Dodatkowo przekopiowałem filder bin z wersji 1.0004. Bezproblemowo uruchomiłem mod Narodnaja Solianka - zarówno rozpoczynając nową grę, jak i wczytując wcześniej wykonany zapis. W menu widnieje patch 1.0004.

Pozwolę powtórzyć, że nie wiem, jak zachowa się wersja gry, która z góry ma zainstalowanego patcha 1.0006. Nie wiem także, czy nie wynikną ewentualne problemy w trakcie rozgrywki - to trzeba niestety sprawdzić samemu.


Degradacja patch 1.0006 - 1.0004 autorstwa Kobal.7z - archiwum zawiera plik gamedata.dbr oraz folder bin z wersji gry 1.0004. Obydwa pliki należy umieścić w głównym katalogu gry.

Uważam, że najrozsądniej jest przenieść folder bin z wersji gry 1.0006 w dowolne miejsce, a nie nadpisywać jeden folder drugim. Głównie dlatego, że w razie problemów ułatwi to powrót do patcha 1.0006 - w takim przypadku wystarczy jedynie umieścić folder bin z wersji 1.0006 w głównym katalogu gry, a usunąć gamedata.dbr.

27.04.23 | Poprawa błędów i formatowania - @Meta
 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niestety wygląda na to, że użytkownicy wersji Cienia z CDA będą musieli grać na 1.006. Poprawka podmienia foldery bin gdzie są informacje o płycie która powinna być w napędzie. Po degradacji gra szuka płyty ze Stalkerem a znajduje płytkę CDA. No i jest problem. W wersji Ekstra Klasyka tego kłopotu nie ma bo to normalny stalker. Przyjrzę się temu w wolnej chwili, może wystarczy przygotować odpowiednią poprawkę tylko pod wersję z CDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: Czy mógłby ktoś z was posiadaczy tego stalkera z cda zrobić screen po instalacji samej gry ? Tak aby była widzialna wielkość każdego partu *.db Chciał bym się dowiedzieć czy to jest przepakowana gra czy tylko zainstalowana + patchowana i zarchiwizowana gra. Na podstawie tych informacji można by zrobić paczkę umożliwiająca łatwa w obsłudze łatkę na downgrade gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cienia Czarnobyla wersja z CDA postanowiłem sprawdzić co i jak. Więc tak. Gra w wersji 1.006, to juz wiedzą wszyscy. Instaluje się i uruchamia bez problemu, przynajmniej u mnie :) Teraz Priboi. Niestety wspaniałe archiwa samorozpakowujące. Oczywiście z płyty uruchomić instalatora mi się nie udało. Trzeba ręcznie skopiować z katalogu modulator / 02 dwa pliki na dysk i dopiero wtedy rozpakować. Plik 02.exe to Priboi Story v1.1 w wersji eng. Plik 02patch.exe to patch 1.3 jednocześnie adaptujący moda pod podstawkę 1.005. Wygląda że to normalny znany Priboi jakiego można ściągnąć z netu. Rozpakowujemy archiwa. Folder gamedata moda przenosimy do katalogu gry, na to nakładamy gamedatę patcha. Wszystko działa, mamy Priboi Story w wersji eng. Działa też spolszczenie od Tyro do v1.1. Żadnych problemów. Co dziwne, nie trzeba modyfikować pliku fsgame.ltx. Całkiem nie jarzę czemu tak jest, działają różne mody bez zmiany false na true i to nie jest sprawa zmodyfikowanego folderu bin. Niemniej to co jest pisane pod 1.006 i większość modów pod patcha 1.005 powinna działać bez gadania.

Teraz o patchu 1.004.

Sposób nr 2 z tematu http://www.stalkerteam.pl/topic/1972-degradacja-patcha-1006-na-1004/ działa i jednocześnie nie działa. Problem tkwi zapewne w pliku XR_3DA.exe który podmieniamy wraz z całym katalogiem bin z wersji 1.004. Po degradacji gra domaga się oryginalnej płyty STALKERA, a my mamy tylko tę z CDA. Podmiana tego pliku na oryginalny z wersji CDA nie przynosi rezultatów. Wystarczy wsadzić do napędu jakąś płytke STALKERA i wszystko hula. Więc problem rozwiązuje zamontowanie mini image Cienia Czarnobyla i można grać w mody napisane pod patcha 1.004. Co ciekawe, nawet po degradacji patcha, czyli podmianie całego katalogu bin, mody dalej się uruchamiają bez modyfikacji pliku fsgame.ltx. Może w wersji 1.006 tak było, nie wiem bo nigdy nie miałem przyjemności grać w jakieś mody na tej wersji gry. I tyle, linków do mini image nie podaję bo śmierdzi to już piractwem, zresztą o wiele prościej odpuścić sobie te CDA i kupić Extra Klasykę za te 30pln gdzie takie hocki klocki nie będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kliku otwiera się główna stronka forum.

Nie tylko ty, pewnie pobierania jest wyłączona ...

Tutaj masz jeszcze 4 sposób http://www.stalkerteam.pl/topic/3349-degradacja-patcha-soc-1000-10003-10004-10005-fsgameltx-gamedata-out-off-memory/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, zgłaszam się do was z kolejnym problemem:D mam 2 wersje stalkera, wersje premierową i wersje z cd-action. Wersja premierowa nie wiedzieć czemu mi sie nie włączała ( nie zachodził nawet żaden proces, nic kompletnie ), Natomiast wersja z CDA włączała się normalnie. Niestety po degradacji do 1.0004 przestała kompletnie działać, tak samo jak premierowa wersja gry. Co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z degradacją. Po degradacji z 1.006 na 1.004 żaden mod nie działa(włącza się, ale jest niegrywalny).W różnych modach, ten sam błąd. Tj.

W "Apokalipsie", "Poszukiwaczach" albo "Powinność-filozofia wojny"- wywala po wczytaniu save.

W "Tajemniczym ugrupowaniu"- wywala przy dialogu z kimkolwiek.

I log błędu, zawsze, niezależnie od moda:

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobylgamedatascriptsdialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value) stack trace:

Warto dodać, że przed degradacją tych problemów nie ma. 

Degradowałem ręcznie, zmieniając wpis rejestru i instalując patch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś, czyją metodą dokonujesz degradacji.

Skorzystaj ze sposobów zawartych w poniższym linku. Nie wymagają zmian w rejestrze.

Pobierasz tylko tę paczkę, która da Ci potrzebną wersję podstawki.

 

http://stalkerteam.pl/topic/3349-degradacja-patcha-soc-1000-10003-10004-10005-fsgameltx-gamedata-out-off-memory/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody...własnej. Zmieniłem wartość "InstallVers"(HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>GSC GAME WORLD> STALKER-SHOC) z 1.0006 na 1.0004 i następnie po prostu włączyłem instalator patcha, nie korzystałem z porad z forum co do tego, bo robiłem to kilka razy wcześniej i zawsze działało. Spróbuję innymi metodami. 

Edytowane przez Puszkin86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Degradacja patcha: 1.0006 - 1.0004

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.