Jump to content

kobal
 Share

Recommended Posts

clear_sky_complete_v2.jpg
Platforma: Czyste Niebo 1.5.10
Data Premiery: 2010r
Autor: Dolgov Studio 
Długość moda: Przeciętna (kilkanaście godzin)

OPIS:

Spoiler

Kolejna część modyfikacji z serii Complete, która tym razem zawitała do Czystego Nieba. Poprawie uległa grafika, dźwięki oraz atmosfera przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych elementów fabuły.

Główne Zmiany:

• Nowe tekstury roślinności, broni, NPC czy mutantów 
  • Poprawiono wszystkie dźwięki oraz dodano nowe
  • Poprawiono liczne błędy z podstawowej wersji gry
  • Dodano śpiwór 
  • Poprawiono optymalizację, oraz handel 
  • Dodano Spawner 
  • ... I wiele więcej 

SCREENY:

Spoiler

Clear_Sky_Complete_4.jpgClear_Sky_Complete_8.jpgxrengine_2010-04-21_14-05-31-83.jpgxrengine_2010-03-02_23-46-08-26.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Mod posiada własny instalator. Można też pobrać moda i zainstalować go w sposób manualny ( przenieść zawartość archiwum do głównego folderu z grą ).

LINKI DO POBRANIA:

Źródło: ModDB

• Dodatnia 4

• 6 months later...
Witam wszystkich bardzo, bardzo serdeczne, to jest mój pierwszy post na tym forum :). Na początek króciutko: we wszystkie mody z serii 'Complete' naprawdę warto zagrać (sam przeszedłem nie tak dawno oba trzy ;)), bo choć nie zmieniają linii fabularnej, to wrażenia estetyczne są niezapomniane, nie mówiąc o naprawionych niedoróbkach, zminimalizowanych ilościach wylotów itd. Rzeczywiście wymagania sprzętowe są większe od podstawki, ale kosmicznego sprzętu to nie potrzebuje. Tydzień temu zmieniłem komputer, ale w moim profilu jest jeszcze stary zestaw - na nim w 1280x1024 chodziło płynnie w detalach na max w DX9, a przecież to jest (był) komputer z 2006 roku. Podobnie zresztą chodził SHOC Complete, a jedynym minusem w obu przypadkach było niestety bardzo długie doczytywanie poziomów (2GB RAM).

• 1 year later...

Witam ja mam pytanie czysto techniczne mam Polską wersje gry z cd-action (v 1.5.10) i powyższego moda kilka razy już go instalowałem i występuj u mnie taki błąd:

Niektóre nazwy nie są wyświetlane np. już w podręcznych gratach mam zamiast śpiwora czy nawet sleeping bag mam st_sleepingbag a w opisie st_sleepingbag_descr chce wiedzieć czy da się coś z tym zrobić bo jest to dla mnie bardzo irytujące i czy tylko u mnie to występuje:<

Edited by Junx

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

@Smokehead Kopiujesz wszystkie pliki z folderu Configs/text/eng i wrzucasz do jakiegos folderu na pulpicie po czym zmieniasz nazwe ENG na POL.

jak nie zadziała to co to za problem rozpakować grę programem i poszukać plików z polskimi opisami. jak bedziesz miał problem wal prosto z mostu podrzuce Ci te pliki

• 2 weeks later...

@Smokehead Kopiujesz wszystkie pliki z folderu Configs/text/eng i wrzucasz do jakiegos folderu na pulpicie po czym zmieniasz nazwe ENG na POL.

jak nie zadziała to co to za problem rozpakować grę programem i poszukać plików z polskimi opisami. jak bedziesz miał problem wal prosto z mostu podrzuce Ci te pliki

Dzięki kozaczek za pomoc mam nowy problem ale nie związany z tym akurat tematem cały czas kombinuję z modami a complete mod działa miodzio

• 5 years later...

Czy Complete można połączyć z SRP to nie wiem, ale co do drugiego.... (Z edycji: połączyć się na pewno da, ale... no, czytać poniższe :D )

AtmosFear + Absolute Nature + Absolute Structures + SRP - I masz praktycznie coś, co jest pierdyliard razy lepsze od przestarzałego Complete.

Edited by ArNie

• 2 months later...
W dniu 13.04.2014 o 17:41, Kumpel. napisał:

Witam w roku 2020. Zabrałem się dzisiaj za CS i complete mod, natomiast mod sprawił że wszystkie dialogi zamieniły się na angielskie. Myk z zmianą nazwy z eng na pol nic nie dał. Czy propozycja jest nadal aktualna i mógłbyś mi to podrzucić? :D

• 4 months later...

Jeszcze dwa słowa w temacie…

Otóż…Postanowiłem zainstalować zaproponowany powyżej konglomerat modyfikacji, czyli: Absolute Nature 2 (2011), Absolute Structures (2011), bez AtmosFear, bo moim skromnym zdaniem psuje ogólny klimat w Zonie (ale to tylko moje zdanie). Zainstalowałem na koniec SRP 1.1.2 (bo jak rozumiem to jedyna najnowsza wersja SRP). Mam problem z odzyskaniem celowania przez szczerbinkę i muszkę z broni krótkiej. Kopiuję zawartość dodanego do SRP folderu „Restored Pistol Ironsights Aiming”, wklejam do Game Data i… nic.

Jakieś sugestie? Z góry serdecznie dziękuję !

14 minut temu, mefistofeles2121 napisał:

Kopiuję zawartość dodanego do SRP folderu „Restored Pistol Ironsights Aiming”, wklejam do Game Data i… nic.

Jakieś sugestie? Z góry serdecznie dziękuję !

Ale kopiujesz ten folder Restored Pistol Ironsights Aiming  do folderu gry? Bo wtedy robisz źle, czy też z tego folderu bierzesz gamedata i wrzucasz do folderu gry, bo tak powinieneś zrobić. No i czasem nie wklejaj gamedata do gamedaty bo to też źle ;)

No chyba, że w tym folderze Restored Pistol Ironsights Aiming  nie ma gamedata tylko podfoldery ale to np zrób screena jak to wygląda.

Hmm… ? Jak zainstalowałem Czyste Niebo (z GOG), to w folderze głównym gry w ogóle nie było folderu Game Data. Dopiero (chyba) po skopiowaniu folderu Game Data z folderu SRP i wrzuceniu go do głównego folderu gry, ów folder Game Data pojawił się. Następnie skopiowałem zawartość folderu Restored Pistol Ironsights Aiming (a jest to Game Data) i wrzuciłem do istniejącej już w głównym folderze gry Game Data.

Załączam widok folderu SRP 1.1.2:

001.jpg

002.jpg

@mefistofeles2121 no to wygląda, że zrobiłeś  prawie dobrze. Tą gamedata z "pistol" wrzucasz do głównego folderu gry, nie do gamedata moda. Powinno cię zapytać czy zamienić pliki to się zgadzasz.

Czyli najpierw gamedata z folderu SRP do głównego folderu gry. Ta z foto 1.

Potem z foto 2 ta gamedata do głównego folderu gry ze zgodą na zamianę plików. Jeśli masz ją jeszcze w folderze to wytnij np na pulpit i wrzuć do folderu gry.

Ech, dopiero znalazłem czas by usiąść do kompa…

Zatem, łopatologicznie rzecz biorąc – najpierw do czystego folderu gry wrzucam (metodą „kopiuj-wklej”) „Game Data” pobraną z SRP 1.1.2. Następnie wyciągam „Game Data” z folderu „pistol” i wrzucam do głównego folderu z grą.

Tu zapytam – czy te „kosmetyczne” modyfikacje (Nature i Structures) instalować przed czy po SRP ?

Pozdrawiam  

• 2 weeks later...
  • Agrael pinned this topic