Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

clear_sky_complete_v2.jpg

Platforma: Czyste Niebo 1.5.10
Data premiery: 27.03.2010 r.
Autor: Dolgov Studio


OPIS:

Spoiler

Clear Sky Complete stanowi część kolekcji modów Complete, która jest zestawem modyfikacji stworzonych przez profesjonalnych artystów poświęconych poprawie jakości produkcji z serii gier S.T.A.L.K.E.R. Modyfikacje Complete koncentrują się na poprawie grafiki, dźwięku i atmosfery oryginalnej gry, przy jednoczesnym zachowaniu jej podstawowych elementów.

Oparta na odniesionym sukcesie gry STALKER Complete 2009 ta pozycja w kolekcji Complete kontynuuje tradycję estetycznej aktualizacji gry bez zmiany oryginalnej fabuły lub rozgrywki. Fani mogą spodziewać się dopracowanego i czystego doświadczenia Zony, zaprojektowanego wokół najbardziej wymagającego graficznie tytułu z serii S.T.A.L.K.E.R. - S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.

GALERIA:

Spoiler

xrengine_2010-04-07_20-34-26-98.jpg  xrengine_2010-03-03_02-56-43-16.jpg

xrengine_2010-02-08_18-26-01-97.jpg  xrengine_2010-02-08_23-15-27-50.jpg


Zwiastun:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Czyste Niebo 1.5.10


2. Mod posiada własny instalator. Wystarczy postępować zgodnie z jego wskazówkami.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródło: ejFj9IA.jpg
 

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Witam wszystkich bardzo, bardzo serdeczne, to jest mój pierwszy post na tym forum :). Na początek króciutko: we wszystkie mody z serii 'Complete' naprawdę warto zagrać (sam przeszedłem nie tak dawno oba trzy ;)), bo choć nie zmieniają linii fabularnej, to wrażenia estetyczne są niezapomniane, nie mówiąc o naprawionych niedoróbkach, zminimalizowanych ilościach wylotów itd. Rzeczywiście wymagania sprzętowe są większe od podstawki, ale kosmicznego sprzętu to nie potrzebuje. Tydzień temu zmieniłem komputer, ale w moim profilu jest jeszcze stary zestaw - na nim w 1280x1024 chodziło płynnie w detalach na max w DX9, a przecież to jest (był) komputer z 2006 roku. Podobnie zresztą chodził SHOC Complete, a jedynym minusem w obu przypadkach było niestety bardzo długie doczytywanie poziomów (2GB RAM).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ja mam pytanie czysto techniczne mam Polską wersje gry z cd-action (v 1.5.10) i powyższego moda kilka razy już go instalowałem i występuj u mnie taki błąd:

Niektóre nazwy nie są wyświetlane np. już w podręcznych gratach mam zamiast śpiwora czy nawet sleeping bag mam st_sleepingbag a w opisie st_sleepingbag_descr chce wiedzieć czy da się coś z tym zrobić bo jest to dla mnie bardzo irytujące i czy tylko u mnie to występuje:<

Edytowane przez Junx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam. Gram w Stalkera Czyste Niebo z modem Complete. Po kilku minutach grania w głośnikach słychać zgrzyt, ekran robi się czarny i tak już pozostaje. Żeby powrócić na pulpit używam ctrl+alt+delete uruchamiając menedżera zadań. W menedżerze zadań w procesach Xray engine nadal jest aktywny i dopóki ręcznie go nie wyłączę gry nie da się uruchomić ponownie. Gra jest oryginalna, system również. Problem z temperaturami nie wchodzi grę, ponieważ posiadam bardzo dobre chłodzenie karty graficznej oraz wystarczające procesora więc temperatury nie przekraczają odpowiednio - karta graficzna 48-50 stopni C oraz 55-60 stopni C dla procesora komputera. Posiadam najnowsze sterowniki dla chipsetu, karty graficznej oraz wszystkie dostępne aktualizacje systemu operacyjnego. Próbowałem przeinstalować grę kilka razy ale problem wciąż występuje. Proszę o pomoc gdyż brak mi sił i kompetencji aby rozwiązać ten problem samodzielnie.

 

Specyfikacja sprzętu:

 

System: Windows 7 Home Premium 64 bit Service Pack 1.

Procesor: Intel E8400 2x3 Ghz..

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L.

Grafika: Asus 4870x2 z chłodzeniem Arctic Cooling Accelero Xtreme.

RAM: Goodram 2x2gb 800 Mhz DDR2.

Zasliacz: Ocz ZT Series 750W.

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 1TB. 

Monitor: Samsung SyncMaster 2243LNX.

 

Proszę o pomoc.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

@Smokehead Kopiujesz wszystkie pliki z folderu Configs/text/eng i wrzucasz do jakiegos folderu na pulpicie po czym zmieniasz nazwe ENG na POL.

jak nie zadziała to co to za problem rozpakować grę programem i poszukać plików z polskimi opisami. jak bedziesz miał problem wal prosto z mostu podrzuce Ci te pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Smokehead Kopiujesz wszystkie pliki z folderu Configs/text/eng i wrzucasz do jakiegos folderu na pulpicie po czym zmieniasz nazwe ENG na POL.

jak nie zadziała to co to za problem rozpakować grę programem i poszukać plików z polskimi opisami. jak bedziesz miał problem wal prosto z mostu podrzuce Ci te pliki

 

Dzięki kozaczek za pomoc mam nowy problem ale nie związany z tym akurat tematem cały czas kombinuję z modami a complete mod działa miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Ogrywam S:CS na wersji 1.5.10 z modem Complete i AA 1.2 . Dołączyłem do stalkerów i miałem pomóc zająć przejścia na wysypisku. Zabić bandytów zabiłem,ale npc zrobiły sobie "ludzką stonogę" i za cholerę nie chcą się ruszyć. Już od tego zginęło dwóch stalkerów (co jest poprostu śmieszne). Prosiłbym o pomoc,bo może nie jestem tak daleko z grą ale nie chciałbym jej zaczynać od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@basowy - Jak masz dymny granat, to im rzuć pod nogi.

A czy przed pierwszym NPCem nie leży jakiś trup lub inna przeszkoda?

Nie musisz powtarzać całego moda od początku. Wystarczy że się cofniesz o 1 - 2 zapisy i powinno ruszyć. A na aktualnym zapisie, podchodź do przejścia inną drogą niż to robiłeś teraz. Np. nie drogą, a pod płotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier- Spróbuje wczytać po misji z wojskowymi,bo ich "zabawa w pociąg" zaczęła się jak dostałem misje by przejąć przyczółki (mianowicie ten obok bazy stalkerów,a mianowicie te dwa domki,gdzie handlarz daje nam misje oraz dwa przyczółki na wysypisku,koło składu samochodów/samolotów). 

P.S- niestety jest dalej to samo. Nie wiem czy przypadkiem nie przeinstalować gry oraz modów.

Edytowane przez basowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam 2 pytania:

1. Czy mod Complete v.1.1.3 można bezpiecznie łączyć z modem SRP v.1.1.2 ? Z tego co czytam, SRP jest zdecydowanie nowszy (styczeń 2017).

2. Czy są jakieś mody "kosmetyczne" (lepsze niż Complete) do Czystego Nieba, które można łączyć z SRP v.1.1.2 lub w ogóle?

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Complete można połączyć z SRP to nie wiem, ale co do drugiego.... (Z edycji: połączyć się na pewno da, ale... no, czytać poniższe :D )

AtmosFear + Absolute Nature + Absolute Structures + SRP - I masz praktycznie coś, co jest pierdyliard razy lepsze od przestarzałego Complete.

Edytowane przez ArNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ArNie napisał:

AtmosFear + Absolute Nature + Absolute Structures + SRP - I masz praktycznie coś, co jest pierdyliard razy lepsze od przestarzałego Complete.

Rozumiem. A w jakiej kolejności i jak instalować powyższy konglomerat? Czy Polska wersja z gog.com będzie działała? 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.04.2014 o 17:41, Kumpel. napisał:

@Smokehead Kopiujesz wszystkie pliki z folderu Configs/text/eng i wrzucasz do jakiegos folderu na pulpicie po czym zmieniasz nazwe ENG na POL.

jak nie zadziała to co to za problem rozpakować grę programem i poszukać plików z polskimi opisami. jak bedziesz miał problem wal prosto z mostu podrzuce Ci te pliki

Witam w roku 2020. Zabrałem się dzisiaj za CS i complete mod, natomiast mod sprawił że wszystkie dialogi zamieniły się na angielskie. Myk z zmianą nazwy z eng na pol nic nie dał. Czy propozycja jest nadal aktualna i mógłbyś mi to podrzucić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeszcze dwa słowa w temacie…

Otóż…Postanowiłem zainstalować zaproponowany powyżej konglomerat modyfikacji, czyli: Absolute Nature 2 (2011), Absolute Structures (2011), bez AtmosFear, bo moim skromnym zdaniem psuje ogólny klimat w Zonie (ale to tylko moje zdanie). Zainstalowałem na koniec SRP 1.1.2 (bo jak rozumiem to jedyna najnowsza wersja SRP). Mam problem z odzyskaniem celowania przez szczerbinkę i muszkę z broni krótkiej. Kopiuję zawartość dodanego do SRP folderu „Restored Pistol Ironsights Aiming”, wklejam do Game Data i… nic.

Jakieś sugestie? Z góry serdecznie dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mefistofeles2121 napisał:

Kopiuję zawartość dodanego do SRP folderu „Restored Pistol Ironsights Aiming”, wklejam do Game Data i… nic.

Jakieś sugestie? Z góry serdecznie dziękuję !

Ale kopiujesz ten folder Restored Pistol Ironsights Aiming  do folderu gry? Bo wtedy robisz źle, czy też z tego folderu bierzesz gamedata i wrzucasz do folderu gry, bo tak powinieneś zrobić. No i czasem nie wklejaj gamedata do gamedaty bo to też źle ;)

 

No chyba, że w tym folderze Restored Pistol Ironsights Aiming  nie ma gamedata tylko podfoldery ale to np zrób screena jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm… ? Jak zainstalowałem Czyste Niebo (z GOG), to w folderze głównym gry w ogóle nie było folderu Game Data. Dopiero (chyba) po skopiowaniu folderu Game Data z folderu SRP i wrzuceniu go do głównego folderu gry, ów folder Game Data pojawił się. Następnie skopiowałem zawartość folderu Restored Pistol Ironsights Aiming (a jest to Game Data) i wrzuciłem do istniejącej już w głównym folderze gry Game Data.

Załączam widok folderu SRP 1.1.2:

 

001.jpg

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.