Skocz do zawartości

Co wybrać ? Jaki wydawca ? GTS 450 1GB


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dylemat wymieniam grafiki 2x EVGA 8800GTS 640 MB 320Bit na coś co uciągnie nowe gry , fundusz 500zł

Mam na oku 2 modele od zielonych

GeForce with CUDA GTS 450 CYCLONE OC MSI 1GB HDMI&DVI (PCI-E)

http://www.komputronik.pl/index.php/product/108823/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTS_450_CYCLONE_OC_MSI_1GB_HDMI_DVI_PCI_E_.html

i

GeForce with CUDA GTS 450 Gigabyte 1GB DVI & HDMI (PCI-E) OC

http://www.komputronik.pl/index.php/product/108397/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTS_450_Gigabyte_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_OC.html

Którą wy byście wybrali ?

Core 2 duo 2,55@3,6GHz

OCZ 600W

4GB Ram 800@845MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupił bym GTX 460 ale przy tym Procku to nie ma sensu

Elementy kupuje się raczej przyszłościowo..i to najlepszy wybór w tym momencie.Gdy przyjdzie czas na zmiany karta zostanie do następnych konfiguracji.

gigabyte ddr5...

Są tam co prawda DDR5 , ale wąska szyna bo 128 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu tutaj nasuwa się pytanie od kogo brać. Tyle tych modeli jest ? Czyli jest sens dołożyć te 100zł i kupić GTX 460 gigabyte z taniej pułki ? Edit: Wiec chyb już podoiłem decyzje biorę tą http://allegro.pl/geforce-gtx-460-768mb-gigabyte-gtx460-krk-fvat-i1500324783.html To chyba najlepszy wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest sens dołożyć te 100zł i kupić GTX 460 gigabyte z taniej pułki

Tutaj szczyt doskonałości to 1 GB RAM / 256 bit. Twoja propozycja o wiele lepsza od pierwszych. To można kupić.

Podam jeszcze jeden model...MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI ...615 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymam się powiedzmy tydzień i postaram się wysupłać 700zł na http://allegro.pl/najszybszy-gigabyte-gtx-460-1024mb-ddr5-760mhz-oc-i1498110006.html a jeżeli się nie uda to wezmę wersje z pamięcią 768 MB http://allegro.pl/geforce-gtx-460-768mb-715-3600-gigabyte-gtx460-i1505583707.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa mam do przeznaczenia 800zł na kartę (swoje z komputera sprzedałem wiec korzystam teraz z laptopa) Postanowiłem kupić najmocniejsza GTX 460 Super OC http://www.komputronik.pl/index.php/product/112069/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_460_Gigabyte_1024MB-256bit_DVI_HDMI_PCI_E_Super_OC.html I moja prośba czy za te kwotę nie lepiej jest kupić GTX 5xx ? Ja tak to którą ? Jest to duża suma i nie chciał bym później żałować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem posta wcześniej....ale zaraz coś wymyślimy...800 zł to kupa kasy i szkoda ot tak wyłożyć.

wstawię kilka propozycji...nie w Komputronik bo za drogo..;)

Moja opinia... lepiej kupić pełny chip gtx460, niż okrojony gtx5xx.

Nad tym modelem sam się zastanawiam..różnica 15 Mhz jest niczym bo można kopnąć karte do góry..

propozycja 1

tutaj Twój dużo tańszy...chłodzenie wydajniejsze, ale te 2 wiatraki mogą robić hałas z biegiem czasu

Propozycja 2

Bardzo ciekawe gtx 470... trochę wydajniejsze od gtx460 dzięki DDR5 na szynie 320bit, ale duże zużycie energii. Ta karta zajmuje 4 miejsce w rankingu produkowanych w tej serii. Testy 3D Mark były robione bez OC więc po OC jest jeszcze wyżej...

Powinna stanąć na 2 pozycji obok EVGA z zegarem 625 Mhz... GF106 @ 625 / 1701 MHz | 1280 MB - GeForce GTX 470

Propozycja 3

kolejne gtx470...z zegarem 656 Mhz to seria Gtx 470 + dobre chłodzenie od Zalmana

Propozycja 4

Seria 5xx pobór mocy...145W.../ Seria 460..120W.../seria 470...185W. Zegary referencyjne, czyli karty z OC będą miały trochę więcej...

Niestety modele serii 5xx to wydatek około 900zł więc za dużo.

Tutaj masz zestawienie ..co prawda po testach syntetycznych, ale wiarygodne i można sobie obejrzeć...

Mój odnośnik

Tutaj są testy ostatniej propozycji ZOTAC...

Mój odnośnik

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki malakas za małą rozpiskę co do GTX 560 TI to namawiali mnie znajomi - argumenty przede wszystkim nowszy model i w testach minimalnie wydajniejszy od 470-tki do tego mniejsze zużycie prądowe , jednak karta kosztuje minimum 900zł Co do GTX 470 w testach syntetycznych http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking# jest na 11 miejscu a GTX 460 na 15 czyli różnica już zauważalna lecz nie wielka ale za to cenowo już większa . nr1 jest ok tylko ze to gainward ! Nr2 tak mam ją na celowniku z allegro nie kupie wole się po mieście przejść i popytać w zaprzyjaźnionych sklepach jak już to w ostateczności . nr3 jest na miejscu 11 w zestawieniu (gta 4 poszło by bez zająknienia jak wszystkie nowe gry ), zaraz się rozejrze po Google i poszperam nic nie słyszałem o tej karcie i nie rozumiem dlaczego jest wydajniejsza mając gorsze zegary ? /// ludziska piszą ze się strasznie grzeje , widziałem wersje z 3 wentylatorami , mieści się w budżecie . nr4 za droga i to zotac , to już wolał bym gaiward zotac , gainward , palit kojarzą mi się z tanimi kartami i widząc nawet po allegro nie rozkupowane są ma pal . Czyli tak zostają mi 2 do wyboru , muszę się przejść do sklepach w mieście i popytać o cena http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-460-super-overclock-1gb-ddr5-pci-e-box.0.422923.html - ktoś mówił mi ze z 2 rdzeniowym procesorem 460tki mają problemy mikro zacięcia . http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-470-1280mb-ddr5-320bit-dvi-hd-i1525754652.html - 3 wentylatory mogą dość mocno hałasować ale za to mam pewność ze karta nie będzie miała żadnych problemów z nowymi grami - oprócz tego ze przy obecnym procesorze więcej niż 25 fps nie będzie - karta się pewnie nawet nie spoci - albo wręcz na opak będzie się męczyć i pocić a i tak g wyniknie . Edit: Podjąłem męską decyzje i właśnie zamówiłem w sklepie GIGABYTE GeForce GTX 470 1280MB DDR5/320bit Over Clock (wer. 2) jutro będę już mógł się nią pobawić ;) Dziękuje wszystkim za pomoc zaraz poleca :wódka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procesora mnie nie ominie trzeba zbierać kasę i to szybciej niż myślałem każda gra nowa, stara ,średnia śmiga na max detalach i rozdzielczości przy 24-30 fps Crysis 2 niby jest ok ale mikro przycinki , GTA 4 co chwile się tnie choć fps nie spada poniżej 20 fps , Dirt 2 dx11 23-35 fps jest ok , Zew Prypeci dx11 nie sprawdzałem fps ale cie masakryczni dławi procesor idąc wolno jest ok ale podczas zmiany broni czy biegu się laguje ostro , COD MW 2 na początku się tnie ale jak już pogram chwile jest ok . Karta jest w porządku i myślę ze przy Intel I5 była by dobrana parą . Wykonanie karty chromowany plastik od razy jak na ps3 widać gdzie się trzymało paluchy , karta w slocie się wygina jest długa i nie podtrzymań na końcu a sama kartę trzyma radiator - tu powinno być jakiś stelaż usztywniający . W pudełku nie było płyty z gra jak to dają w stanach , podczas testu karty słychać piszczenie cewek choć w grach wyżej opisanych jest ok . Nie testowałem jeszcze 3D wiec na razie nic nie napiszę . Kartę kupiłem w sklepie SDN w Łodzi za 821zł http://www.sdn.com.pl/ Wentylatory są ustawie na 40% i wo gule nie słychać jakiego kol wiek szmeru a pc mam 40 cm od siebie i otwarta obudowę . karta się przetaktowuje dzięki czemu po wyjściu z gry bardzo szybko się chłodzi w grach miałem 56C max . Oglądałem testy kart na YouTube i po dłużeniu i5 powinienem mieć w tych grach powyżej 40fps gta i powyżej 60fps resztę gier Karta jest w wersji 2 czyli bez tych świecących diod . Image Image Image Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest w porządku i myślę ze przy Intel I5 była by dobrana parą .

Zazdroszczę zakupu ..chętnie bym ją puścił na moich 4 jajkach... C2Q 9550 @3,4ghz ..i zobaczył co potrafi...;) ..

Nie wiem jaką masz płytę główną...Ja myślę ,że nie ma sensu wyrzucać płyty i procka. Może poszukaj dobrego procka x4.

Zmniejszyłem obrazki poprzez [rimg] wystarczy kliknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam bardzo fajną kupowałem ją ze względu na mnogość obsługiwanych procesorów i zamiarem kupna intela 4 jajkowego wtedy pamięci DDR3 były nowością i bardzo droga nowością do tego . Niestety do dzis dzien intele 4 rdzeniowe dla programistów są kosmosem do tego cena tez powala . ASUS P5N-E SLI http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=KyHOsOKWujC2QguJ Intel Core 2 DuoE7200 http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35348 Gdybym miał kupować teraz procesor wziął bym I5 lub AMD Phenom II , co za tym idzie zmiana płyty i pamięci na DDR3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobra płyta to tym bardziej bym nie wyrzucił....niestety AMD nie lubię. Mialem już kilka , ale nie lubię...kupiłem Intela, dobrą chłodnicę i jak trzeba to gram na... 4x 4,04 GHZ...

RAM DDR2 nie jest taki zły i zupełnie wystarcza jeżeli pracuje 2-kanałowo...całe życie grałem na pomarańczowych DDR2 GEIL cl4...

Masz zestawienie CPU jakie tylko są ....

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C2Q 9550 @3,4ghz

Malakas podaj mi proszę screen lub napisz wartości indeksu wydajności

Image

U mnie jak widać jest totalna masakra i się nie dziwie ze działa to tak jak działa , interesuje mnie jak obliczył Windows wartość twojego CPU . Nie wiem czy się opłaca wydac900zł na tego quada phenoma II + płyta i ramy to jakieś 1200zł z czego 400zł dostane za aktualne graty .

Wielka szkoda ze nie jesteś z łodzi można by po testować twego procka z ta grafą .

Down@

Taniej wychozi bo 750zł na I5 Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda liczy...

CPU na..7,4

karta hd 4870...7,5

...na te obliczenia nie patrz nie wiele znaczą. Na Twoim miejscu szukałbym używanego Intel x4...nowego nie warto kupić

900 zł..nie warto wydać tyle kasy...kolega ma AMD x4 jak go zobaczę to mi da swoje wyniki...i wrzucę do tematu...

mam gdzieś zestawienie testów CPU...

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co myślisz o tym procku tak sobie przeglądam coś do 400zł i znalazłem ten http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q6600-2-40ghz-8mb-okazja-i1529483591.html kupił bym go od razu a za jakiś czas .... dopiero wymiana płyty i reszty zestawu, za mój aktualny procek wezmę pi razy drzwi 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kpuc to stara struktura 65nm...Ty potrzebujesz czegoś co pójdzie w granicach 3,6 Ghz na "co dzień" i w technologi 45nm.

Dobrze nieć w miarę dużą pamięcią Cache...

Lepiej czasm kupić procek x2, który fabrycznie jest taktowany 3,0 GHz i podbić na 3,6/ 3,7 ghz z dużym cache, bo będzie wydajniej...niż ten co podałeś. Większość gier korzysta jeszcze z dwóch rdzeni niestety...np...Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz... Core 2 Duo E8500 3.16 GHz... Z prockami AMD nie ma problemu gorzej tutaj z Intelem x4. Jest ich mało....seria 8xxx kręci się słabo..zostaje 9xxx.

opinie...

mam tą kartę i na stock Q6600 proc ogranicza strasznie kartę. Po podbiciu na 2.7ghz jest juz lepiej, ale to jeszcze nie to co trzeba. Muszę chłodzenie dobre kupować i kręcić proca do ponad 3ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie ma sensu się w to brnąć, modernizuje cały zestaw sprzedam obecne graty ~350-450zł w zależności czy wystawie razem czy na części płyta 120-170zł procek 150-200zł ramy 200zł dokładam 400zł i AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 460zł Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value 139zł lecz myślę nad kingstonami 1666MHz łącznie 6 GB starczy AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ 259zł nie wiem tylko jaka płytę kupić ta powyżej wydaje się być ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz sprzedać to dlaczego nie...ale do AMD płyty dobrej poszukaj, bo procek i tak w górę trzeba podnieść. Te geile jeżeli nie dają się przetaktować na CL7 to nie będzie wielkiej różnicy z Twoimi.

Ja mam Ram Corsair 1333 przetaktowany na cl7 i pracuje na 1600 Mhz. Kupiłem parę specjalnie dobraną i testowaną fabrycznie pod takie ustawienia.

łącznie 6 GB starczy

dobre 4gb wystarczy nie trzeba sześć. Nad płytą zaraz pomyślimy..

1...AsRock 870 Extreme3 /AMD 870..283 zł....nowszy chipset + 2 x usb 3.0

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców zmontowałem taki zestaw CPU: Core 2 Quad Q6600 2,4@3,2GHz RAM: Kingston DDR2 2GB 1+1 800 MHz Dual-Channel + 2GB 800MHz w jednej kości GPU: GIGABYTE GeForce GTX 470 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (630/3348) (wer. OC - OverClock) (potrójny went. WINFORCE 3) MOBO: ASUS P5N-E SLI HDD: Samsung SpinPoint 1000GB 3,2 Cala 7200 PSU: OCZ StealthXStream 2 600W CASE: Fortis Dzięki Malakas za pomoc ;) Na stalker 2 powinno starczyć ;) , chociaż Zew Prypeci tnie niemiłosiernie bez względu na DX9,10.1,11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.