Skocz do zawartości

Nieśmiertelny tacstońk


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Na terytorium Sił Pokojowych zaatakował mnie jakże znajomy bugtrap

Expression    : fatal error
Function      : CRender::texture_load
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
Line          : 295
Description   : <no expression>
Arguments 	: Can't find texture 'aaz\m4a1 sopmod\tacstońk' 

Wywałka ma miejsce gdy dostajemy nagrodę od generała Smitha za zadanie na wykonanie zwiadu w starej fabryce.Nagrodą jest karabinek M4A1 Sopmod i oczywiście zamiast niego witamy pulpit.

Rozwiązanie : W katalogu gamedata / Textures / Aaz / M4A1 SOPMOD znajdujemy plik tacstock.dds i zmieniamy mu nazwę na tacstońk.dds U mnie zadziałało od strzału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to leczenie objawu a nie choroby, ale skoro skuteczne, cóż można powiedzieć...   Proponowałbym na próbę podmienić teksturę z polonizacji Soljanki, gdzie ten problem został załatwiony we właściwy sposób. Ew. wykorzystać 'witaminę' na problem tacstońk do Soljanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić , nie ma sprawy tylko czy to ma naprawdę sens , Tu zmieniamy jedną literkę , czy też wystarczy wrzucić do spolszczenia zmienioną teksturę i nikt nawet nie będzie wiedział że coś takiego było .To o wiele szybsze niż szukanie ścieżki do tekstury i w sumie też zmienianie tam jednej literki tylko że odwrotnie z tacstońk na tacstock . W soljance ten problem był troszkę inny . Tam były wywałki przy zmianie lokacji a nie przy przedmiotach questowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić , nie ma sprawy tylko czy to ma naprawdę sens , Tu zmieniamy jedną literkę , czy też wystarczy wrzucić do spolszczenia zmienioną teksturę i nikt nawet nie będzie wiedział że coś takiego było .To o wiele szybsze niż szukanie ścieżki do tekstury i w sumie też zmienianie tam jednej literki tylko że odwrotnie z tacstońk na tacstock . W soljance ten problem był troszkę inny . Tam były wywałki przy zmianie lokacji a nie przy przedmiotach questowych

Preferuję eleganckie rozwiązania, a poprawienie tekstury jest bardziej eleganckie i solidne niż zwykła zmiana nazwy. Natomiast błąd z powodu tekstury pozostaje błędem z powodu tekstury, niezależnie jak się objawia, jak sądzę.

W każdym razie dobrze byłoby to wyjaśnić, czy te poprawione tekstury zadziałaja też tutaj. Sądzę że tak, bo skoro błąd się tutaj pojawił, to i znane lekarstwo tez powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i witaminka " tacstońk " przygotowana pod Soljankę działa i w Tajnych Ścieżkach 2 .Jedynym problemem wydaje się to że coś nie działa do niej link w naszej pobieralni. Możliwe że dlatego iż w Soljance została już dawno dodana do spolszczenia.Do czasu wyjaśnienia tej sprawy wstawiłem alternatywnego linka z moich dyskowych zapasów. Witaminkę można pobrać stąd . "link usuniety "

EDIT

Bardzo przepraszam , jednak nie działa poprawka z soljanki , w związku z tym wycofuję linka do witaminki. Sprawdzałem to późno w nocy i zapomniałem usunąć z gamedaty teksturę tacstońk w której zmieniłem nazwę w związku z czym poprawka nie zamieniła jej w gamedacie a tylko dopisała nowe. Błąd nie wystąpił bo gra znalazła teksturę tacstońk tylko że ciągle tą moją starą. Poprawka zastosowana na czystą gamedatę niestety nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!

Obejrzałem sobie plik textures.ltx z wersji oryginalnej moda i ten z "witaminki tacstońk" i na pierwszy rzut oka są w nich widoczne różnice (chociażby w ilości linii), co może okazać się poźniej zgubne dla stabilności moda !

Jak na razie mozna tylko polecić rozwiązanie podane przez kobala w pierwszym poście tego tematu - wrzucenie na ślepo witaminki zrobionej pod Soliankę raczej zaowocuje wylotem prędzej czy później, bo zawartość w/w pliku opisującego tekstury jest różna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powoduje jedna jedyna tekstura przeniesiona z poprzednich wersji (Soljanki?) o nazwie tacstock.dds w katalogu gamedata/textures/Aaz/m4a1 SOPMOD. To jest tekstura z rosyjska literą ale nie w nazwie pliku, a w wewnętrznym nagłówku tekstury. Widać to dobrze w IfanView gdzie są odczytywane wewnętrzne nazwy tekstur. Zamiana tej tekstury na poprawioną z Soljanki leczy problem. Dokonam tej poprawki w najbliższej wersji polonizacji. Cała poprawka z Soljanki nie ma tu zastosowania, potrzebna jest tylko ta jedna tekstura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety popełniłem przy testowaniu błąd.Zapomniałem przed zastosowaniem witaminki usunąć moją teksturę ze zmienioną nazwą. W związku z tym witaminka nie zamieniła tekstury a tylko dopisała do folderu nową.Gra poszła dalej bo znalazła moją starą teksturę ze zmienioną nazwą.Witaminka tacstońk z soljanki zastosowana na czystą gamedatę niestety nic nie poprawia.Gra wywala z tym samym logiem.Bardzo przepraszam za kłopot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.