Skocz do zawartości

Quo Vadis czyli dokąd zmierzać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przegapiłem sobie Mahometa w MM kiedy byłem tam szukać dziewczyny Swibłowa. Nie było żadnego znacznika a w poradniku pisało że Mahomet sam mnie znajdzie. W efekcie olałem szukanie go a obecnie zdobyłem z powinnością bar i ... koniec. Kieł na MW ma w rozmowie tylko "na razie", Sidorowicz (już w Kordonie) to samo, do baru po zniknięciu Dzika nie dotarł Barman, zleceniodawcy uciekli lub zginęli, a w zadaniach mam tylko Odnaleźć brata i drugie Spotkać Mahometa. Oczywiście nie mam przejścia do MM. I jestem w kropce. Co teraz robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można Ci poradzić ... W tej sytuacji pozostaje Ci tylko wrócić do sejwa kiedy byłeś w MM szukać Kariny. Po tym jak Powinność przejęła Bar nie ma w nim Tropiciela, który daje Ci kwest na "Nadprzewodnik". Jest to artefakt, który da Ci przejście na Bagna przez MM.

Ostatni dzwonek, żeby spotkać kolesia, z którym miał spotkać się Mahomet w MM jest w momencie kiedy wracasz od Doktora z Bagien przez MM (ten moment gry, kiedy przez Bagna prowadzi Cię pies Doktora) http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłem sobie Mahometa w MM

W M Mieście nie ma Mahometa...na obrzeżach miasta jest stalker, z którym powinieneś porozmawiać. Kumpel Mahometa mówi do GG, że po ich rozmowie Mahomet sam go znajdzie. Podczas następnej rozmowy z Sidorem na Kordonie, Mahomet pojawia się obok bunkra. , ale by tak się stało, musi się odbyć rozmowa w M Mieście. Skutkiem rozmowy z Mahometem na Kordonie jest pojawienie się Siemienieckiego w Sarkofagu i reszta wątku ..odszukaj brata.

Cofnij grę ta jak pisał Yurek do poszukiwań Kariny i odszukaj kumpla Mahometa w MM... tracisz Siemienieckiego i cały ciekawy wątek końcowy na elektrowni...

do baru po zniknięciu Dzika nie dotarł Barman, zleceniodawcy uciekli lub zginęli

Zleceniodawcy znikają to jest właściwe, ale Barman powinien pojawić się wraz z Woroninem na wzniesieniu po lewej patrząc od Baru, przed posterunkiem, gdzie grasują wiecznie psy. Doprowadzenie Woronina i tym samym Barmana do bazy to część zadań odbicia Baru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem się jakies sto sejwów do tyłu i gadałem z Fimą http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif MHO powinno sie na nim postawić znacznik, albo po wejściu mogło by piknąć zadanie "Znajdz Mahometa". Wtedy na pewno za pierwszym razem bym do niego poszedł rozmawiać. A tak to pochodziłem sobie trochę po MM i nie znalazłem go. Nie wpadłem na to że może być niczym nie oznaczony. A efekt jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisało o tym w poradniku, poczytaj....

Kiedy otrzymasz od Grafa wskazówkę na to, że Swibłow może dać przejście do MM, od razu przygotuj się do tej wyprawy. Weź ze sobą radiostację dla Zachara, oddasz po drodze. Przejście do MM od Swibłowa jest tymczasowe i potem zniknie. Jeśli dostałeś wskazówkę od Grafa, ale nie jesteś jeszcze gotów iść do MM, a masz jeszcze sprawy do Swibłowa, po prostu nie zaczynaj z nim rozmowy o przejściu. Podczas wyprawy do MM nie zapomnij odnaleźć na obrzeżach miasta postaci, która wyjaśni sytuację z Mahometem.

Faktem jest ,że gdyby nie poradnik też nie znalazłbym kolesia Mahometa..http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons//cool.gif..znacznik by ułatwił życie graczom, bo zrobiłem 2 rundy po obrzeżach zanim wpadłem na to, by szukać kolesia w mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wybaczcie taki odkop i przy okazji pierwszego postu chciałbym wszystkich powitać.

 

Zazwyczaj z forum korzystam z wyszukiwarki by nie zawracać tyłka komukolwiek i zazwyczaj to się sprawdza ale obecnie mam problem nie do przeskoczenia.

 

Zrobiłem identycznie jak kolega powyżej i zabrnąłem za daleko z linią fabularną. Prawdopodobnie skopałem sprawę z Mahometem. Stało się tak dlatego że kiedy otworzyła mi się w końcu droga do Martwego Miasta ucieszony poleciałem szukać Fimy który według opisu miał mi powiedzieć gdzie jest Mahomet. Niestety nie było go. Oprócz oczywiście oblukania tych domków na obrzeżu gdzie miał stać Fima sprawdziłem całem miasto czy się nie szwęda gdzieś. Wtedy pomyślałem że może pojawi się później bo trzeba coś zrobić jeszcze. No to poleciałem dalej. Z MM do Lasu do dziadka. Dziadek nic o Mahomecie nie wie a w związku z Kariną śle do Myśliwych którzy wskazują wagon gdzie jest Karina itd itp. Czyli scenariusz pcha dalej. I fakt zapomniałem o tym baranie który miał mi powiedzieć o Mahomecie. Teraz w głównym watku jestem przed zbadaniem X18 więc już sporo daleko. Wracam do MM a tam i tak Fimy nie ma. 

 

Świadomy pułapek jaki ten mod stawia na graczy zachowałem save z wizyty po raz pierwszy w Mrocznym Mieście kiedy Graf/Cezar (nie pamiętam który) otworzył mi przejście do MM. PROBLEM W TYM że tego barana nigdzie nie ma. Dalej iść nie mogę bo do lasu droga w jedną stronę. Ostrzegacie że powrót z Kariną u Doktora i bieg za psem to ostatni moment na spotkanie Fimy. Także nie mogę iść dalej. Stoję zatem w MM gdzie Fima zapadł się (chyba dosłownie pod tekstury) ziemię i nie wiem co dalej. W X16 jeszcze nie byłem na tym savie, nawet Zachar czeka na swoją radiostację. Szalony naukowiec w X10 spokojnie czeka na mnie a Kieł na PDA. Także nie jestem za daleko w linii fabularnej. Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Moim zdaniem TO WŁAŚNIE TERAZ Fima powinien być tam gdzie ma być :P 

 

Kiedy Fima był u was w domku na obrzeżach to mieliście żółtą kropkę na radarze na że on tam jest ? Bo ja za każdym razem będąc w MM przelatywałem w tym rejonie i nigdy go tam nie było. Fakt po powrocie z psem przewodnikiem już pewnie skrypt go wyciął z gry. W takim razie jak go zespawnować ? Jest taka możliwość ? 

Sama myśl że mam zaczynać od zera sprawia że mam ochotę rzucić to w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.