Skocz do zawartości

Przejście z lasu do Martwego miasta


skhi

Rekomendowane odpowiedzi

Stalkerzy . Mam problem z przejściem z Lasu do Martwego miasta w misji przynieś prowiant dla Leśnika .Niby zadanie mi zlecił dał namiary gdzie szukać ale gdzie szukać przejścia ? Zbiegałem wszystkie zakończenia ścieżek , a tu ani widu ani słychu o przejściu .Pomocy , ratunku już trzeci dzień nad tym siedzę . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście jest w górnym prawym rogu mapy na końcu długiej drogi , idziesz cały czas ścieżką w sumie. Jak nie znajdziesz to podrzucę ci screena wieczorem, ewentualnie przeszukaj mapy do soljanki. Lokacja Las w soljance nazywała się Niezbadane Tereny i w tym samym miejscu było przejście z Niezbadanych Terenów na Magazyny Wojskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego szukałem (a w Soliance to naprawdę trudno coś wygrzebać).Ścieżka się kończy i nic .Polatałem z prawej strony ścieżki z lewej to samo.Czy to przejście się otworzy jak znajdę się w jego pobliżu ? Pomocy : screen raczej będzie przydatny bo zaczynam dochodzić do granic szaleństwa z tym przejściem . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , screena dostaniesz gdzieś o 17-18 jak wrócę z pracy. Nie pamiętam dokładnie ale chyba przejście było aktywowane jak się do niego zbliżyłeś. Może masz buga , w tym wypadku zapisz sobie grę i cofnij się do zapisu z poprzedniej lokacji , czyli na Jantar , a jeśli nie masz zapisu to od autosave z przejścia z Jantaru do Lasu. Jeszcze raz powtórz rozmowę z Leśnikiem. Może coś ci w skrypcie nie zaskoczyło choć nikt nie zgłaszał problemów z tym przejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalkerzy . Mam problem z przejściem z Lasu do Martwego miasta w misji przynieś prowiant dla Leśnika .Niby zadanie mi zlecił dał namiary gdzie szukać ale gdzie szukać przejścia ? Zbiegałem wszystkie zakończenia ścieżek , a tu ani widu ani słychu o przejściu .Pomocy , ratunku już trzeci dzień nad tym siedzę . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Sprawdziłem teraz i przejście z Lasu do Martwego Miasta pojawia się samo zaraz po rozmowie z Leśnikiem , więc nie masz co szukać kolego bo jakiś skrypt ci nie zaskoczył . Sugerował bym wczytać grę z sejwa z poprzedniej lokacji i jeszcze raz przejść do lasu i wziąść zadanie od Leśnika.

Ewentualnie sprawdzić instalację moda.Przypominam to jest mod pod patcha 1.004 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy chyba macie rację z tym skryptem bo mapkę oglądałem zaraz po rozmowie z leśnikiem i nie było jej zaznaczonej na lokacji .No chyba że się pojawia przy podejściu do niej ale na końcu tej ścieżki to ja 2 pary butów zdarłem i przejścia nie znalazłem .Jak chwila bedzie to spróbuję z sejwem z Jantaru tuż przed przejściem do lasu . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pojaśnić co to znaczy że przejście jest otwierane skryptem . Czy to znaczy : 1. Musze się w okolicy pokręcić przez pewien określony czas ? 2. Muszę wdepnąć w konkretny punkt ? 3. Przejść odpowiednią ilość kroków w danym punkcie lokacji ? 4. Czy może kombinacje wielu czynników , wymienionych przeze mnie i nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście otwierane skryptem to znaczy że musisz się znaleść w określonym miejscu by skrypt zadziałał i uruchomił ci przejście. Tak jak na przykład z przejściem z Jantaru do Lasu. Podchodzisz do autobusu i bach pojawia się przejście. Jeżeli dalej masz problem z przejściem do Martwego Miasta z Lasu to nie masz co tam chodzić bo to przejście automatycznie się otwiera po rozmowie z Leśnikiem . Czyli Striełok mówi dobra daj koordynaty i masz zaznaczone przejście na mapie. Wiem bo wczoraj specjalnie wgrałem zapis z Jantaru i sprawdziłem. Sugerował bym sprawdzić instalacje moda. Czy grasz na polskiej wersji stalkera bo na taką jest zrobione spolszczenie. Rzecz w tym że oryginalne pliki gry w różnych wersjach językowych nieznacznie się między sobą różnią. Czy masz patcha 1.004 bo na takiego jest zrobiony mod , czy grasz na oryginalnej wersji czy też korzystasz z jakiś niedozwolonych plików modyfikujących plik exe. Jeżeli z instalacją wszystko gra i przejścia dalej nie ma podeślij mi sejwa , najlepiej z Jantaru a w każdym razie z przed rozmowy z leśnikiem . Sprawdzę na swojej grze co jest grane. mail kobal@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Edit:

W sumie nie wiem co o tym myśleć. W dostarczonym mi sejwie z Jantaru nie potrafię otworzyć przejścia do Lasu , a co tu mówić o dalszym przejściu z Lasu do MM. Zauważyłem że Wasiliew dalej ci stoi pod ogrodzeniem , a powinien udać się na plac za bunkrem i tam grzecznie stanąć w jednym z kontenerów. Myślałem że nie wykonałeś któregoś z zalecanych dialogów z Wasiliewem i z Danem , ale wszystkie zadania masz pozaliczane tak jak fabryka kazała. Po za tym by się upewnić założyłem nową grę i jeśli nie porozmawia się z Wasiliewem i z Danem to u Sacharowa wcale nie ma opcji dialogowych by ruszyć dalej questa z lekarstwem dla Leśnika.

Na tą chwilę przychodzi mi do głowy tylko jedno. Na Jantarze występuje bug związany z Wasiliewem który miesza w przejściach.

Rozwiązaniem jest po wybiciu snorków i zombie na bagnie i rozmowie z Wasiliewem odczekanie chwilę czy Wasiliew się ruszy w stronę bunkra. Jeśli stoi dalej pod płotem to niezależnie czy zadanie zaliczyło się czy nie wczytujemy autosave .

Jeśli Wasiliew pobiegnie na teren bunkra i tam zajmie miejsce w jednym z kontenerów ( u mnie dopiero wtedy zaliczało zadanie z odprowadzeniem go na Jantar ) to zgodnie z jego wskazówkami idziemy do Dana a następnie do Sacharowa. W tym wypadku wszystkie przejścia otwierały mi się bezproblemowo.Dotarłem bez stresów do Martwego Miasta.

Sprawdzone na finalnej wersji spolszczenia z dodatkiem autosave na nowej grze i na wcześniejszych moich sejwach

Oczywiście to domysły , u mnie ten bug nie wystąpił , może problem powoduje wersja stalkera , patcha, moda czy też czegoś innego.Posłałem ci kilka moich sejwów w tym jeden przed oddaniem Leśnikowi lekarstwa.Dobrze by było gdybyś skhi go wczytał i zobaczył czy na moim sejwie normalnie otworzy ci się przejście do MM . Jeśli nie to masz skopane pliki gry. Jeśli przejście się otworzy normalnie to znaczy że twoje sejwy są zepsute a to z powodu buga na Jantarze tak myślę lub jakiegoś nieznanego błędu w kolejności zadań ? może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal jesteś Wielki .Poszedłem za twoja poradą i nawet nie potrzebne twoje sejwy (choć wielkie dzięki za nie).Cofnąłem się do obrony Wasiliewa i pomogło .Przejście do MM ładnie się otworzyło i dalej w MM przejście też się otwarło ( aż mi ulżyło).Myślę że bug powstał z tego ze Wasiliewa wyprzedziłem przy biegu do kontenera i wydarłem ze skrzyń arta i amunicję. Pozdrowionka i Wielkie ukłony dla twojego doświadczenia i udzielnego wsparcia . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.