Jump to content

Przejście z lasu do Martwego miasta


skhi
 Share

Recommended Posts

Stalkerzy . Mam problem z przejściem z Lasu do Martwego miasta w misji przynieś prowiant dla Leśnika .Niby zadanie mi zlecił dał namiary gdzie szukać ale gdzie szukać przejścia ? Zbiegałem wszystkie zakończenia ścieżek , a tu ani widu ani słychu o przejściu .Pomocy , ratunku już trzeci dzień nad tym siedzę . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Przejście jest w górnym prawym rogu mapy na końcu długiej drogi , idziesz cały czas ścieżką w sumie. Jak nie znajdziesz to podrzucę ci screena wieczorem, ewentualnie przeszukaj mapy do soljanki. Lokacja Las w soljance nazywała się Niezbadane Tereny i w tym samym miejscu było przejście z Niezbadanych Terenów na Magazyny Wojskowe.

Link to comment
Share on other sites

Nic z tego szukałem (a w Soliance to naprawdę trudno coś wygrzebać).Ścieżka się kończy i nic .Polatałem z prawej strony ścieżki z lewej to samo.Czy to przejście się otworzy jak znajdę się w jego pobliżu ? Pomocy : screen raczej będzie przydatny bo zaczynam dochodzić do granic szaleństwa z tym przejściem . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie , screena dostaniesz gdzieś o 17-18 jak wrócę z pracy. Nie pamiętam dokładnie ale chyba przejście było aktywowane jak się do niego zbliżyłeś. Może masz buga , w tym wypadku zapisz sobie grę i cofnij się do zapisu z poprzedniej lokacji , czyli na Jantar , a jeśli nie masz zapisu to od autosave z przejścia z Jantaru do Lasu. Jeszcze raz powtórz rozmowę z Leśnikiem. Może coś ci w skrypcie nie zaskoczyło choć nikt nie zgłaszał problemów z tym przejściem.

Link to comment
Share on other sites

Stalkerzy . Mam problem z przejściem z Lasu do Martwego miasta w misji przynieś prowiant dla Leśnika .Niby zadanie mi zlecił dał namiary gdzie szukać ale gdzie szukać przejścia ? Zbiegałem wszystkie zakończenia ścieżek , a tu ani widu ani słychu o przejściu .Pomocy , ratunku już trzeci dzień nad tym siedzę . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Sprawdziłem teraz i przejście z Lasu do Martwego Miasta pojawia się samo zaraz po rozmowie z Leśnikiem , więc nie masz co szukać kolego bo jakiś skrypt ci nie zaskoczył . Sugerował bym wczytać grę z sejwa z poprzedniej lokacji i jeszcze raz przejść do lasu i wziąść zadanie od Leśnika.

Ewentualnie sprawdzić instalację moda.Przypominam to jest mod pod patcha 1.004 !

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy chyba macie rację z tym skryptem bo mapkę oglądałem zaraz po rozmowie z leśnikiem i nie było jej zaznaczonej na lokacji .No chyba że się pojawia przy podejściu do niej ale na końcu tej ścieżki to ja 2 pary butów zdarłem i przejścia nie znalazłem .Jak chwila bedzie to spróbuję z sejwem z Jantaru tuż przed przejściem do lasu . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś może mi pojaśnić co to znaczy że przejście jest otwierane skryptem . Czy to znaczy : 1. Musze się w okolicy pokręcić przez pewien określony czas ? 2. Muszę wdepnąć w konkretny punkt ? 3. Przejść odpowiednią ilość kroków w danym punkcie lokacji ? 4. Czy może kombinacje wielu czynników , wymienionych przeze mnie i nie ?

Link to comment
Share on other sites

Przejście otwierane skryptem to znaczy że musisz się znaleść w określonym miejscu by skrypt zadziałał i uruchomił ci przejście. Tak jak na przykład z przejściem z Jantaru do Lasu. Podchodzisz do autobusu i bach pojawia się przejście. Jeżeli dalej masz problem z przejściem do Martwego Miasta z Lasu to nie masz co tam chodzić bo to przejście automatycznie się otwiera po rozmowie z Leśnikiem . Czyli Striełok mówi dobra daj koordynaty i masz zaznaczone przejście na mapie. Wiem bo wczoraj specjalnie wgrałem zapis z Jantaru i sprawdziłem. Sugerował bym sprawdzić instalacje moda. Czy grasz na polskiej wersji stalkera bo na taką jest zrobione spolszczenie. Rzecz w tym że oryginalne pliki gry w różnych wersjach językowych nieznacznie się między sobą różnią. Czy masz patcha 1.004 bo na takiego jest zrobiony mod , czy grasz na oryginalnej wersji czy też korzystasz z jakiś niedozwolonych plików modyfikujących plik exe. Jeżeli z instalacją wszystko gra i przejścia dalej nie ma podeślij mi sejwa , najlepiej z Jantaru a w każdym razie z przed rozmowy z leśnikiem . Sprawdzę na swojej grze co jest grane. mail kobal@interia.eu

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Edit:

W sumie nie wiem co o tym myśleć. W dostarczonym mi sejwie z Jantaru nie potrafię otworzyć przejścia do Lasu , a co tu mówić o dalszym przejściu z Lasu do MM. Zauważyłem że Wasiliew dalej ci stoi pod ogrodzeniem , a powinien udać się na plac za bunkrem i tam grzecznie stanąć w jednym z kontenerów. Myślałem że nie wykonałeś któregoś z zalecanych dialogów z Wasiliewem i z Danem , ale wszystkie zadania masz pozaliczane tak jak fabryka kazała. Po za tym by się upewnić założyłem nową grę i jeśli nie porozmawia się z Wasiliewem i z Danem to u Sacharowa wcale nie ma opcji dialogowych by ruszyć dalej questa z lekarstwem dla Leśnika.

Na tą chwilę przychodzi mi do głowy tylko jedno. Na Jantarze występuje bug związany z Wasiliewem który miesza w przejściach.

Rozwiązaniem jest po wybiciu snorków i zombie na bagnie i rozmowie z Wasiliewem odczekanie chwilę czy Wasiliew się ruszy w stronę bunkra. Jeśli stoi dalej pod płotem to niezależnie czy zadanie zaliczyło się czy nie wczytujemy autosave .

Jeśli Wasiliew pobiegnie na teren bunkra i tam zajmie miejsce w jednym z kontenerów ( u mnie dopiero wtedy zaliczało zadanie z odprowadzeniem go na Jantar ) to zgodnie z jego wskazówkami idziemy do Dana a następnie do Sacharowa. W tym wypadku wszystkie przejścia otwierały mi się bezproblemowo.Dotarłem bez stresów do Martwego Miasta.

Sprawdzone na finalnej wersji spolszczenia z dodatkiem autosave na nowej grze i na wcześniejszych moich sejwach

Oczywiście to domysły , u mnie ten bug nie wystąpił , może problem powoduje wersja stalkera , patcha, moda czy też czegoś innego.Posłałem ci kilka moich sejwów w tym jeden przed oddaniem Leśnikowi lekarstwa.Dobrze by było gdybyś skhi go wczytał i zobaczył czy na moim sejwie normalnie otworzy ci się przejście do MM . Jeśli nie to masz skopane pliki gry. Jeśli przejście się otworzy normalnie to znaczy że twoje sejwy są zepsute a to z powodu buga na Jantarze tak myślę lub jakiegoś nieznanego błędu w kolejności zadań ? może ?

Link to comment
Share on other sites

Kobal jesteś Wielki .Poszedłem za twoja poradą i nawet nie potrzebne twoje sejwy (choć wielkie dzięki za nie).Cofnąłem się do obrony Wasiliewa i pomogło .Przejście do MM ładnie się otworzyło i dalej w MM przejście też się otwarło ( aż mi ulżyło).Myślę że bug powstał z tego ze Wasiliewa wyprzedziłem przy biegu do kontenera i wydarłem ze skrzyń arta i amunicję. Pozdrowionka i Wielkie ukłony dla twojego doświadczenia i udzielnego wsparcia . http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity