Skocz do zawartości

Porozmawiaj z Leśnikiem


kecaw

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że w PDA masz normalnie zadanie Porozmawiaj z Leśnikiem ? . Leśnik nigdzie nie chodzi , cały czas siedzi w leśniczówce, jeśli żył jak opuszczałeś lokację to i teraz powinien.Wczytaj grę od wejścia na lokację i spróbuj jeszcze raz , ewentualnie sejw z Martwego Miasta jeszcze raz powtórz rozmowę z Lejlą i do leśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo czyli tak jak należy bez śmiesznych trików. Ruską wersję doskoczyłem kawałek dalej a potem zainstalowałem spolszczenie i zagrałem na polskiej wersji od nowa i tu mi się to objawiło nie wiem skąd i dlaczego. Nie próbowałem ruskiej wersji odpalać teraz przy tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo czyli tak jak należy bez śmiesznych trików. Ruską wersję doskoczyłem kawałek dalej a potem zainstalowałem spolszczenie i zagrałem na polskiej wersji od nowa i tu mi się to objawiło nie wiem skąd i dlaczego. Nie próbowałem ruskiej wersji odpalać teraz przy tym problemie.

To dobrze że nie stosujesz trików niepotrzebnie. Czyli zacząłeś na ruskiej a później dołożyłeś spol.? Wg mnie powinno się od początku grać albo na polskiej albo na ruskiej bo takie zmiany z jednej wersji na drugą mogą powodować właśnie takie błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu... Wszystko nowiusieńkie. Cały czas piszę że wsio od nowa zainstalowane nawet ten folder z save'ami usunąłem przed graniem aby się nowy zapisał. Szlag chce trafić bo mi to fabułę blokuje. Mam inne save owszem ale nie wiem czy jest sens dalej grać jeśli ma mi się wszystko dalej pieprzyć bo Leśnika nie będzie. EDIT: Jeszcze się dzieje dalej... Nie ma trupa Lazariewa na Agropromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem żadnych problemów a przeszedłem moda dwa razy.Nie wiem czemu ci się tak dzieje ale to na pewno nie wina spolszczenia. Grasz na patchu 1.004 oczywiście ? Bez żadnych witamin i tym podobnych ? Stalker polski , angielski , rosyjski ? Mogłeś gdzieś po drodze zrobić jakiś błąd fabularny który teraz skutkuje , niedawno ćwiczyliśmy tu temat że nie otwierało się przejście z Lasu do Martwego Miasta a to z powodu Wasiliewa jeśli nie dopilnowało się by zajął w pewnym momencie gry swoje właściwe miejsce. Cóż taki urok moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzę granie w mody jakiekolwiek. To AMK to baza bugów i nic więcej. Wasiliew sobie spokojnie stał przez jakiś tam czas spokojnie a teraz poszedł sobie za ogrodzenie. Ale to nie powinno być tego winą. Problemów fabularnych raczej nie ma bo wszystko robię według poradnika i poza tym tak samo grałem w wersję rosyjską gdzie wszystko poszło sprawnie. Nie mam zamiaru wracać się w cholerę w tył i sprawdzać co i jak było źle bo mam swoje lata i wolę nie marnować czasu bo owy mod mnie jak widać nie za dobrze przywitał... Robiłem dziś jeden powrót do przeszłości sądząc że może to jest przyczyną ale jak nie zadziałało to się wkurzyłem i kończę moda poprzez uninstal. Modów, witaminek i innych nie stosowałem. Według zaleceń wszystko było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja. Grałem w ruską wersję, pojawiło się spolszczenie to je zainstalowałem i było ok. Problemy zaczęły się gdy zacząłem grać następny raz od nowa. Zaczęło się w Agropromie i im dalej, tym więcej misji nie dało się wykonać, a przecież nic w grze nie zmieniałem. Odinstalowałem wszystko, wyczyściłem rejestr, zainstalowałem grę i moda od nowa i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzę granie w mody jakiekolwiek.

Zawsze jest wyjście ....jeżeli chcesz, ktoś podeśle Ci zapis z miejsca gry, gdzie masz kłopoty i potem poleci dalej. Tajne Scieżki 2 są dobrze dopracowane technicznie, a zniknięcie postaci raportujesz pierwszy. Poszukam tego momentu na Nowym spolszczeniu i sprawdzę co się dzieje. Ostatnie spolszczenie wrzuciłem już w końcówce gry, więc jeżeli jest problem to powinien się pojawić.

Warunek dobrej gry to patch 1.004....jeżeli Smox miał podobny kłopot to wina może leżeć po stronie podstawki, bądź jakiegoś braku w instalacji, ewentualnie jak pisał Smox nie wyczyszczony rejestr z pozostałości.

Generalnie to spolszczenie jest dla polskiej podstawki w wersji 1.004.

//edit

Jeżeli chcesz pisz dam zapis ...Leśnik jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyślij mi to na PW a będę wdzięczny bo noż... W cholerę czasu grałem bo gram bardzo skrupulatnie aby wszystko odkryć łącznie ze schowkiem Siemieckiego oraz te amulety. Mam owszem wersję 1.004 tak że wszystko gra dobrze i sam nie wiem dlaczego wystąpiły u mnie takie a nie inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem co kecaw. Wchodzę z Martwego Miasta do Lasu a tam leśnika nigdzie nie ma. Wczytanie save nic nie dało. Podobnie jak cofnięcie się w fabule. Wersja Stalkera to 1.0004, PL, Tajne Ścieżki od samego początku grane na spolszczeniu. Dziwny ten mod. Podobnie miałem problemy z hełmami psionicznymi dla Kolejarzy w Jantarze (kompletny ich brak) jak też skrzynką dla Kutwy w Dziczy (również brak). Od początku na razie nie chcę grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten mod. Podobnie miałem problemy z hełmami psionicznymi dla Kolejarzy w Jantarze (kompletny ich brak) jak też skrzynką dla Kutwy w Dziczy

Jesteś drugi który raportuje takie błędy, a moda skończyło już 100 ...

Mogę podesłać Ci ten sam zapis co dałem poprzednio i zainstaluj spolszczenie bez autosave, Kecw coś pisał że może powodować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przeszłem tego moda 2 razy i nie miałem żadnych problemów.Nawet quicksave mi działały.Ktoś tu na stronie sygnalizował mi podobny problem. Koledze znikły dokumenty z mapą przejść w Prypeci te, po które idziemy do bunkra sterowania monolitem. Podesłał mi save i dokumentów faktycznie nie było. Wziąłem od niego drugi save z przed wzięcia zadania od Felczera , pobiegłem i dokumenty były. Cóż może skrypt nie zawsze zaskakuje , może trzeba wykorzystać wszystkie linie dialogowe co ja na przykład przez moje rpgowe skrzywienie robię niejako z automatu.Radził bym cofnąć się może nawet na Radar przed rozmową ze Swibłowem bo rozumiem że na tym etapie gry jesteś. Jeśli chodzi o hełmy psioniczne tu może działać ten sam mechanizm. Jest też znany problem na początku gry że jeżeli Wasiliew na bagnie na Jantarze nie pójdzie na teren bunkra to później są kłopoty z otwarciem przejść z Jantaru do Lasu ewentualnie z Lasu do Martwego Miasta.Cóż taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,jestem nowy na forum,jeśli chodzi o tajne ścieżki 2 to dopiero zaczołem grać wiec troche odświeże temat bo on widze że z maja :D Heh wszyscy z tym leśnikiem,ja mam znów taki problem.Gdy przechodzę z bagien do lasu i jestem w pieczarze to wyświetla się zadanie uratuj leśnika.Gdy wyjdę z pieczary okazuje się że koty już go dawno zagryzły na śmierć.I tak co chwila co wczytam save to on zabity.A to główne zadanie fabularne jest.Jeśli go nie uratuje to z nim nie porozmawiam i nie dowiem się gdzie jest przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ja wiem,dzięki za odpowiedź ale to nie pomaga ze 100 razy cofałem save ale co już zerknę z góry tej pieczary to on trupem leży.A jak mi wczyta grę to od razu biegnę nawet już przed wczytaniem trzymam sprint ale i tak zawsze jest za późno.Gdyby ktoś miał save po tym zadaniu to bardzo bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go zawsze znajdowałem rannego na ziemi. Cóż, jeśli nie pomaga pośpiech to spróbuj tak. Sprawdź ten temat http://www.stalkerteam.pl/index.php?showtopic=2210 czy przypadkiem nie masz wersji polonizacji z autosave. Jeśli tak to w podany w temacie sposób ją usuń.U niektórych ta minimodyfikacja wywoływała problemy.Po operacji cofnij sie do któregoś zapisu z lokacji przed Lasem i jeszcze raz wejdź do Lasu.W podobny sposób postąp jeśli masz polonizacje bez dodatku autosave. Cofnij sie do zapisu przed wejściem do Lasu i jeszcze raz spróbuj przejść.Ważne by zapisać nowy plik autosave.Pewne warunki panujące w grze są generowane losowo, wczytując cały czas ten sam zapis powtarzasz całą sytuację. Wchodząc na nowo na lokację i zapisując nowy plik autosave generujesz nowe warunki.Leśnik może być kawałek dalej, kotów może być mniej lub zjawią się troche później. Jeśli nie pomoże napisz, pomyślimy co dalej.Bardzo ważne jest też na jakim patchu do podstawki grasz.Mod jest pisany pod patcha 1.004 , teoretycznie można grać na wyższym, ale może to skutkować właśnie takimi błędami , minimalna zmiana w skrypcie i koleś który miał być nieśmiertelny nagle ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak w gamedata i scripts nie mam tego pliku "u3_utils.script" więc usuwać go nie muszę,wersje mam 1.004 i save zawsze nie cofam na autosave tylko wcześniej na save na bagnach jednak i tak cały czas leśnika zastaje martwego.Dodam jeszcze że pliku "u3_utils.script" nie mam a autosave i tak mi się tworzy. Dobra jest już git Stalkerzy.Wreszcie zastałem go rannego.Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.