Jump to content

Bosman nie wraca


robyx
 Share

Recommended Posts

To znana przypadłość Bosmana...przeważnie blokuje się gdzieś w bazie i nie może wyjść. Możesz spróbować ładować poprzedni zapis i śledzić jego ruchy na bioradarze jeśli to możliwe. Było gdzieś kilka postów na ten temat, ale jak pamiętam lekarstwem było opuszczenie na chwilę lokacji. Po powrocie na lokację Bosman normalnie wychodził z bazy i udawał się tam gdzie go zostawiliśmy.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

To ja opiszę swoje perypetie z Panem Bosmanem. U mnie Bosman nie miał najmniejszego problemu z rozpoczęciem questu. Chętnie po rozmowie wyruszał wraz ze mną w drogę. Ja pozostawałem na skraju pola PSI a Bosman dzielnie wyłączał kolejne anteny informując o tym sms-em.

Problem pojawił się wraz z wyłączeniem ostatniej (trzeciej) anteny. Dziarskim sms-em Bosman informował że zadanie wykonał i po wypiciu w bazie przy ognisku, paru łyków herbatki, powróci. Niestety.

"Tato nie wraca; ranki i wieczory

We łzach go czekam i trwodze;

Rozlały rzeki, pełne zwierza bory

I pełno zbójców na drodze."

Ekhm! No i tak dzielny Bosman nie powrócił...

Widać było tylko jego znacznik na mapie jak tkwi uparcie w jednym miejscu. Oczywiście wczytywałem sejwy i próbowałem kilkakrotnie zrobić te misję, niestety za każdym razem z podobnym efektem. Próbowałem również (po "uwięźnięciu" Bosmana) wyjść i wrócić na lokacje, jednak bez efektu. Bosman tkwił nadal w bazie Monolitu jak śliwka w kompocie.

Wtedy coś mnie olśniło. Pomyślałem żeby przed rozpoczęciem zadania wyjść i wejść na lokację. Żeby z niejako "czystym kontem" rozpocząć quest Bosmana. I zadziałało. Wczytałem sejwa z przed rozpoczęcia zadania i zrobiłem spacerek (spacerek, heh, raczej bieg z wywieszonym ozorem): Generatory - Prypeć - Czernobyl1 - Generatory. Po wejściu na Generatory podszedłem do Bosmana i zaproponowałem mu wyprawę. Poszedł i wrócił. H.U.R.A.

To tyle ;)

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie nie działało. Robiłem i wczytywałem sejwy podczas utknięcia, jak i na skraju pola PSI kiedy Bosman ruszał dalej. Nic nie pomagało. W sumie chyba ze dwie godziny się męczyłem i miałem ochotę gryźć klawiaturę ze złości. Widocznie różnie w różnych Solankach to działa.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Spróbuj jeszcze po rozmowie z Bosmanen na granicy pola zrobić zapis potem niech sobie idzie, a ty wyjdź z lokacji i po chwili tam wróć. Ja postępowałem podobnie, dokładnie było tak...Bosman poszedł wyłączył anteny, potem nie wrócił...wyszedłem z lokacji i gdy wróciłem był w wiosce.

Link to comment
Share on other sites

Narazie odpoczywam od solianki i bawię się apokalipsom -przyjemny modzik POLECAM !!!

Ja zawsze robiłem to co w 4 poście i Bosman wracał- ty też spróbuj.

Zrobiłem to i nic .

Zrobiłem jeszcze raz trasę Prypeć -Czarnobyl -Generatory.

Poszedłem z bosmanem i dalej siedzi .

Zapisałem na twardo i wczytałem z 5 razy i nic .

Wychodziłem z gry i od nowa włączałem, wczytywałem i nic !!!

Link to comment
Share on other sites

Gdy próbuję wczytać twój sejw wywala mnie od razu, a log błędu jest pusty. Gdy grałem w Soliankę kilka razy psuł mi sie w ten sposób ostatni sejw, trzeba było cofnąć 1,2 sejwy a ten zepsuty skasować. Może ktoś inny sprawdzi czy ma tak samo, ja sugeruję żebyś wysłał sejwa sprzed wejścia na Generatory przed misją z Bosmanem.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Dziś zrobiłem to felerne miejsce i jak zwykle Bosman nie wyszedł z bazy. Wszystkie SMS przyszły..kolejność zdarzeń w porządku. Zacząłem więc od znanych sposobów.. 1..twardy zapis i ładowanie 2..wyjście i powrót na lokację ..niestety nic nie skutkowało. Podniosło mi ciśnienie, więc pomyślałem sobie...pobiegnę do bazy..(mam 9 sekund) i zastrzelę kolesia z zemsty, a przy okazji zobaczę gdzie siedzi. Sprint do bazy..niestety dobiegłem tylko do miejsca gdzie jest wyłamany mur. W ostatniej chwili widziałem, że Bosman wychodzi z placu w stronę drugiego wyjścia. Oświeciło mnie i postanowiłem wykonać podstęp...mamy 9 sekund...wbiegam 4 sekundy w strefę jak najdalej w stronę wyłomu i wybiegam 4 sekundy..razem 8 sekund... wracam żywy do granicy. Otwieram mapę i ku mojemu zdziwieniu widzę poruszający się znacznik marynarza. Bosman ruszył i wyszedł z bazy spokojnie maszerując do wioski. Próbujcie może Wam również taki trick pomoże.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 3 months later...

Dzięki za podpowiedź,pomógł sposób z 4 postu + wbieganie w pole emisji psi na 4 sekundy, po kilku takich rajdach bosman wreszcie drgnął i teraz jestem już po szturmie na bazę.Tym samym dziękuję za pomoc.

Chcę temat odświeżyć ponieważ też miałem problem z Bosmanem wsiąkł w bazie i mi pomogło kilka strzałów z RPG-7 w wieżę strażniczą.

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...

Wchodzenie i wychodzenie z lokacji nic nie dało i wczytywanie savów też nie, więc spróbowałem sposobu z podbieganiem do bazy. Bosman się ruszał, ale 4 sekundy to mało czasu żeby wbiec na odpowiednią odległość, więc trzeba zwiększyć prędkość biegu. 1. Znajdujemy plik gamedata/config/creatures/actor.ltx 2. Robimy kopię zapasową actor.ltx 3. Znajdujemy tam:

run_coef			   = 2.1sprint_koef            = 2.6
  Powyższe zwiększamy o 2. Tyle powinno wystarczyć.   Znajdujemy też:
ph_crash_speed_min = 14ph_crash_speed_max = 30
  Powyższe podnosimy powyżej tysiąca, a nic nam się nie będzie działo przy uderzeniu. I jeszcze tę wartość dobrze by wyzerować:  ph_collision_damage_factor   Po tym jak bosman wróci, przywracamy actor.ltx do pierwotnego stanu i cieszymy się postępem fabuły.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity