Skocz do zawartości

Save-y utracone podczas formatu i rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stawiałem system, ale niedługo po tym czyli wczoraj cosik zeżarło pliki systemowe i winda nie chciała powstać. Ponieważ reperacja z płyty nie bardzo chciała to naprawić wpadłem na zaiste genialny pomysł. Skoro system jeszcze świeży i mało rzeczy zainstalowanych - pomyślałem, to co szkodzi zrobić to jeszcze raz ?

Spokojny o bezpieczeństwo archiwów umiejscowionych na innych dyskach wykonałem ten jakże genialny ruch. Sformatowanie i założenie nowego systemu na partycji C. :D

Ruch był ambitny i jedynie słuszny. Tyle że zapomniałem o dużej ilości sejwów solanki zlokalizowanych właśnie na dysku systemowym których sporą ilość naprodukowałem w ostatnich dwóch tygodniach <_< Jak się zorientowałem to mało nie spadłem z krzesełka na ziemię ssąc kciuk w pozycji embrionalnej :) No i co ja teraz zrobię ? Pół biedy jakbym grał zgodnie z poradnikiem, zapewne znalazła by się dobra dusza, chętna poratować zapisem z podobnego momentu fabuły. Ale ja grałem "po swojemu" w wyniku czego w niektórych liniach fabularnych byłem bardzo "do przodu" a w innych daleko w tyle. Ogólnie to był taki mój mały "świat solianki wg miedzianego". Co za pech.

Będzie trzeba chyba jeszcze raz powtarzać dziesiątki tych samych zadań co niestety nie bardzo mnie cieszy http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/angry.gif

Grrrr, grrrr, grrrr, grrrr, grrrr, grrr....

Korn, zdaje się że Ty masz teraz mojego najostatniejszego w tej sytuacji save-a hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jakbym grał zgodnie z poradnikiem, zapewne znalazła by się dobra dusza, chętna poratować zapisem z podobnego momentu fabuły. Ale ja grałem "po swojemu"

Zapis zawsze ktoś może podesłać, ale z tego co rozumiem Ty chcesz grać po swojemu....więc nie chcesz by ktoś go podsunął. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo jeżeli chcesz zapis to mów, podeślę..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny o bezpieczeństwo archiwów umiejscowionych na innych dyskach wykonałem ten jakże genialny ruch. Sformatowanie i założenie nowego systemu na partycji C. <_<

Ruch był ambitny i jedynie słuszny. Tyle że zapomniałem o dużej ilości sejwów solanki zlokalizowanych właśnie na dysku systemowym których sporą ilość n

Korn, zdaje się że Ty masz teraz mojego najostatniejszego w tej sytuacji save-a hehe http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif

Skoro Windows nie chciał ci odpalić, wystarczyło zainstalowac go od nowa bez formatu- wszystkie pliki miałbyś zachowane w folderze Windows old. Możesz spróbować odzyskać pliki programem: GetData.Recover.My.Files.Professional.Edition.

Sejwy z Jantaru,oraz przed rozmową z Tambowskim. .

http://wyslijto.pl/files/download/46ybej5pnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból , zawsze jak mi padnie system nie do odzyskania to robię sobie archiwum , normalnie winrarem całego systemu z wykluczeniem paru miejsc aby nie targać niepotrzebnych sterów , czy temp-ów i instalacji jakiś tam programów . Przerzucam na iny dysk i spokojnie format , po instalacji przywracam save i ustawienia , profile FF ..... Co jak co ale gry powinny zapisywać profile/save w jednym miejscu np. Moje dokumenty/SaveGame i nie było by problemu -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy się zdarzają u mnie Windows po zawieszeniu zaczął naprawiać partycję NTFS jako FAT32 co skończyło się katastrofalnie. Od tego wydarzenia Windows włączam tylko jak gram w coś co nie chodzi na Linux albo chcę coś wydrukować. Jest takie powiedzenie że są dwa rodzaj ludzi tacy którzy robią backup'y i tacy którzy będę ja robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie padnie dysk to wystarczą partycje. Jedna z systemem a reszta z różnymi archiwami. Tylko trzeba pamiętać o kopiowaniu tam ważnych rzeczy albo zrobić sobie *.bat-a który przy starcie będzie sam automatycznie kopiował (wpadłem na to "po fakcie"). Poza tym zawsze można dawać pliki Kornowi na przechowanie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie padnie dysk to wystarczą partycje. Jedna z systemem a reszta z różnymi archiwami. Tylko trzeba pamiętać o kopiowaniu tam ważnych rzeczy albo zrobić sobie *.bat-a który przy starcie będzie sam automatycznie kopiował (wpadłem na to "po fakcie").

Poza tym zawsze można dawać pliki Kornowi na przechowanie <_<

Możesz o tym więcej napisać i jak to włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste rozwiązanie które każdy może sobie dostosować do swoich potrzeb.

W notatniku zapisujemy MSDos-owe komendy kopiujące zawartość z jednego katalogu do drugiego. Zapisujemy i zmieniamy rozszerzenie z .txt na .bat. Tak przygotowany plik przenosimy do autostartu (C:\Documents and Settings\***NASZ PROFIL***\Menu Start\Programy\Autostart\) i przy starcie profilu nasz programik skopiuje nam samoczynnie sejwy stalkera lub co tam chcemy w wybrane miejsce.

Zawartość stworzonego przeze mnie sejwy.bat wygląda tak:


cd..
cd..
cd C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC\savedgames
copy *.* E:\Archiwum\Gry\SolankaSave
exit

Kod jest "od siekiery" bo DOS-em to się bawiłem dobre 10 lat temu albo lepiej.

cd.. - cofa ścieżkę dostępu o jeden katalog wyżej (przy uruchomieniu cmd mam zawsze c:\document and settings\profil\, więc cofam dwa razy żeby dojść do samego c:\).

cd C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC\savedgames - przejście do katalogu z sejwami.

Copy *.* E:\Archiwum\Gry\SolankaSave - kopiuje z ustawionego wcześniej katalogu wszystko (*.*) do E:\Archiwum\Gry\SolankaSave.

Katalog docelowy musimy sobie stworzyć wcześniej !

exit - wiadomo

Jakby ktoś nie wiedział to cmd (Command line) uruchamiamy przez wpisanie "cmd" w "uruchom" w starcie i można sobie przetestować działanie komend MSDos, tylko nie testujcie "format" albo "del" bo potem będzie na mnie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to trochę inaczej napisał


C:
cd C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC\savedgames
copy *.* E:\Archiwum\Gry\SolankaSave

To dlaczego tak:

cd.. - nie potrzebne bo jak jesteś na tym samym dysk to możesz przejść do dowolnego katalogu

C: - dla pewność że jesteśmy na C, bo jak by ktoś z innej partycji uruchamiał to problem

exit - skrypt sam się zakańcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu zmienić katalog gdzie przechowywane są sejwy i ustawienia? Ja go np. mam w katalogu gry. Jak to zrobić?

...Robimy katalog user w katalogu gry, otwieramy fsgame.ltx i zmieniam linijkę $app_data_root$ na np. coś takiego: $app_data_root$=true|false|G:\Games\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\user\

Działa na wszystkich stalkerach.

Ja również od razu po instalacji zmieniam docelowy folder Dokumenty. Nie pamiętam dokładnie jak to zrobić w XPku ale chyba klikamy prawym klawiszem myszy na Moje Dokumenty i tam jes coś takiego jak 'przenieś folder docelowy'.

Dzięki temu nawet jak mi sie trafi format systemu to prawie nic nie tracę (poza ustawieniami programów czasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.