Jump to content

Zmiana frakcji-zaskakujący fakt


dopyl
 Share

Recommended Posts

Sytuacja ta miała miejsce na radarze podczas walki Monolitowców z Wojskowymi.Jeden z Wojskowych został ranny.Tak sobie pomyślałem że dam mu apteczkę,Po otrzymaniu apteczki stał się moim przyjacielem i walczył razem ze mną.Niestety po kilku minutach zginął od postrzału w głowę z karabinu Monolitowca przeszukałem więc jego ciało i odkryłem zaskakujący fakt - Wojskowy zmienił frakcje i przyłączył się do Samotników.Oto dowód :

Dołączona grafika

Na pewno znacie sytuacje gdy daliśmy bandycie przesłuchiwanemu przez powinnościowca apteckę on stawał się naszym przyjacielem lecz frakcji nie zmieniał a tutaj taka niespodzianka...Miał ktoś z was kiedyś sytuację ?

Link to comment
Share on other sites

Apteczka to dobry sposób na pozbycie się wroga bez brudzenia sobie rąk..<_<...kilka razy trafiałem na Kordonie żołnierzy rannych od dzików, lub psów...dawałem apteczkę. Koleś zawsze robi się przyjazny i zmienia kolor. Jego problem zaczyna się, gdy zobaczy go idący patrol jego poprzednich kumpli...murowana czapa..http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons//smile.gif

Sposób działał we wszystkich frakcjach...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja taki bug odkryłem w NS gdy dałem rannemu bandycie na mrocznych apteczkę, plusem tego była łatwa do ograbienia ich zbrojownia. Niestety po jakimś czasie zadania nie chciały mi się zaliczać i musiałem cofnąć save. Widocznie niektórzy maja słabą wole i wola zmienić frakcję zamiast umrzeć. Natomiast w Zewnie takiego bug'a nie zauważyłem, dając apteczkę komuś tylko on ma nas za przyjaciela a nie cała frakcja. A w większości przypadków nie można z nikim zagadać, leży i prosi o pomoc ale nie ma linij dialogowych ;/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A u mnie sprawa frakcji wygląda w ten sposób ZOMBIE są moimi kumplami i będąc w pobliżu nie atakują mnie, jest tak na każdej lokacji a na 100% nie dawałem żadnemu apteczki nigdy, w plikach też nie grzebałem i nie wiem czemu tak się zrobiło oto dowód:

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Odnośnie zmiany frakcji - to wynika z pliku xr_wounded.script, jeśli leczony a wrogi NPC miałby zachować frakcję, wówczas musiałby się zmienić cały game_relations, a wówczas cała frakcja osoby leczonej byłaby przyjazna w stosunku do Naznaczonego, po uleczeniu rannego wroga...rozwiązano to zmianą frakcji, co rozwiązuje powyższy problem zmiany stosunku całej frakcji. Żeby było ciekawiej - jak kol. wyżej zauważyli,  w pliku jest wpis odpowiadający za prawdopodobieństwo zmiany nastawienia...w Solijance zostało on rozbudowany...generalnie wspominam o tym, ponieważ istnieje mod pod SOC - na leczenie wrogów. Można o tym poczytać w tym temacie  oraz pobrać mod pod tym linkiem, ewentualnie szukać pod frazą Heal Enemies Mini-Mod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity