Skocz do zawartości

Problem z handlarzami


Limur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moje problemy to: - handlarze nie rozszerzają asortymentu po wykonaniu zadań gra reinstalowana z 3-razy - brak lornetki po wypadnięciu na ziemię w plecaku 2-sztuki Gra - Sol 19.04 + spolszcz CR2 + inteligentne wypadanie Ps: zauważyliście zależność między inteligentnym wypadaniem a artefaktami, jak są rączki i nóżki to minimalne ilości artefaktów oprócz "czarnej energii" do Baru 100 sztuk, po wyrzuceniu "inteligencji" artefaktów więcej, brak rączek i nóżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Handlarze nie rozszerzają asortymentu....dopiero Barman głęboko w grze i to nie wiele. Jest za to wielu handlarzy z różnym asortymentem i to do nich musisz dotrzeć. ... Inteligentne dodatki to coś,za coś ..albo masz arty i są cenniejsze , albo masz dużo ogonów po niższej cenie. Tyczy się to także ich wymiany na amunicję. Proponuję iść na kompromis tzn. pograć trochę z dodatkiem nazbierać części ( nie sprzedawać są potrzebne też w kwestach ) , wywalić dodatek i o nim zapomnieć . Miałem przez niego problemy na pewnym etapie gry. Jeżeli reinstalujesz grę, zawsze należy czyścić dokładnie rejestr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Handlarze nie rozszerzają asortymentu....dopiero Barman głęboko w grze i to nie wiele. Jest za to wielu handlarzy z różnym asortymentem i to do nich musisz dotrzeć.

... Inteligentne dodatki to coś,za coś ..albo masz arty i są cenniejsze , albo masz dużo ogonów po niższej cenie. Tyczy się to także ich wymiany na amunicję. Proponuję iść na kompromis tzn. pograć trochę z dodatkiem nazbierać części ( nie sprzedawać są potrzebne też w kwestach ) i wywalić dodatek i o nim zapomnieć . Miałem przez niego problemy na pewnym etapie gry. Jeżeli reinstalujesz grę, zawsze należy czyścić dokładnie rejestr :D

dzięki!

Ale wróciłem z Jantaru wszystkie zadania wykonane barman i profesorek na zielono, "inteligencje" muszę jeszcze trzymać bo ogonki = amunicja:D

A na temat powtórnego podpięcia lornetki? jakieś sugestie? celowniki optyczne nie zawsze się sprawdzają -brak zoom-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób straciłeś te lornetki ? Jeżeli były to miejsca gdzie wszystko sypie się z plecaka, to są dwie możliwości ... unikać tych miejsc , próbować obejść bokiem jest w dodatkach poprawka na wypadanie rzeczy z plecaka , ale nie testowałem . W moim przypadku zawsze pomagał wcześniejszy zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób straciłeś te lornetki ? Jeżeli były to miejsca gdzie wszystko sypie się z plecaka, to są dwie możliwości ...

unikać tych miejsc , próbować obejść bokiem

jest w dodatkach poprawka na wypadanie rzeczy z plecaka , ale nie testowałem .

W moim przypadku zawsze pomagał wcześniejszy zapis.

spadłem z budynku trzymając lornetkę w dłoni spadła na ziemię zaraz ją podniosłem, ale wylądowała w plecaku, myślałem że uszkodzona więc kupiłem drugą :D

taszczę dwie sztuki a używać nie mogę żadnej :D

Po drodze do sklepu znalazłem wiele fajnych rzeczy szkoda by było je stracić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kliknąć dwa razy na na lornetkę powinna wrócić do slotu...potem sprawdź numer 5 jak dobrze pamiętam

Już to próbowałem na samym początku jak tylko podniosłem, nr:5 powoduje tylko zmianę celownika na celownik lornetki, dlatego kupiłem drugą czasami gra zjada pierwszą sztukę danego przedmiotu, w plecaku ją widać ale użyć nie da rady co najwyżej sprzedać a wtedy zje drugą :D

no cóż spróbuję odświeżyć gamedate powinno pomóc.

A co do handlarzy jak coś się dowiesz daj znać ja znalazłem tylko dodawanie towaru handlarzom, np; u sidora telewizor po uwolnieniu Żwawego - też nie działa, u barmana - nie, profesor-Yantar nie, powrót do barmana-nic tylko dodanie do "podstawowego" towaru przynosi skutki.

Dzięki za chęć pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr:5 powoduje tylko zmianę celownika na celownik lornetki, dlatego kupiłem drugą czasami gra zjada pierwszą sztukę danego przedmiotu, w plecaku ją widać ale użyć nie da rady co najwyżej sprzedać a wtedy zje drugą

Co ty wypisujesz nie ma w tej grze jakiś zmian celowników , ani zjadania przedmiotów.Coś Ci się skopało.Lornetka w grze ma kształt okularów z celownikiem w środku i uruchamia się PPM . Nr5 to korzystanie z lornetki . Do handlarzy sobie dopisuj rzeczy to zobaczysz jak długo pograsz....:D Jest w grze 9 handlarzy to zupełnie wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wypisujesz nie ma w tej grze jakiś zmian celowników , ani zjadania przedmiotów.Coś Ci się skopało.Lornetka w grze ma kształt okularów z celownikiem w środku i uruchamia się PPM . Nr5 to korzystanie z lornetki . Do handlarzy sobie dopisuj rzeczy to zobaczysz jak długo pograsz....:D Jest w grze 9 handlarzy to zupełnie wystarczy .

Naciśnij Nr3 i Nr5 broń ma "+" z kropką w środku lornetka "o" dopiero użycie PPM powoduje zmianę na "okulary" brak zmiany z "+" na "o" sugerowałoby reinstalacje gry, a tak może da się zrobić?

Co do dopisywania, często ratuje przed "nowa gra" np: czytałem że ktoś sprzedał "bizony" a teraz są potrzebne a nie może znaleźć

- rozwiązanie: nowa gra, dopisać handlarzowi, dopisać w "nagrodzie" za znajdź artefakt, dopisać do schowka. Oczywiście gra na tym traci, lecz wybór ma gracz. Choć z drugiej strony czytając fora: mutanty za żywotne, broń za słaba, anomalie nie w tym miejscu, kombinezony się psują, nieśmiertelność?

Zjadanie przedmiotów było w Inferno i gdzieś jeszcze może w NS nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony czytając fora: mutanty za żywotne, broń za słaba, anomalie nie w tym miejscu, kombinezony się psują, nieśmiertelność?

To wszystko piszą dzieci, którym nie chce sie myśleć podczas gry. Może gdybym nie skończył tej gry jako mistrz , bez żadnych dodatków dałbym temu wiarę. Soljanka to nie jest zwykła strzelanka , gdzie chodzi się i zabija co się rusza. Dopisywanie rzeczy do handlarzy często kończy się ich śmiercią ( szczególnie Barmana )...tak piszą na rosyjskich forach o tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z lornetką rozwiąże się sam, miałem już dwukrotnie to samo. nic na to nie poradzisz, choć możesz ponownie wgrać gamedate z RC2 potrafi zdziałać cuda. Wracając do zanikania lornetki w ekwipunku to po prostu jeden z niedoskonałości Soljanki, możesz spróbować jeszcze zawalczyć na arenie bo wtedy gra automatycznie pozbawia ekwipunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam nienormalną lornetkę, ale nie widzę w niej żadnego "o" ...

Dołączona grafika

...możesz spróbować jeszcze zawalczyć na arenie bo wtedy gra automatycznie pozbawia ekwipunku.

Bardzo prawdopodobne ,że skrzynki do napraw sprzętu też....:D bo moją tam wcięło i kosztowało mnie to 10 meduz.

masz lek na swoją lornetkę

W polu... bind_stalker.script w miejscu function actor_binder:update(delta) wstawiamy:

local my_first = true
function actor_binder:update(delta)
    if my_first then
        dbglog("check bino start")
        local slot4 = db.actor:item_in_slot(4)
        if slot4 then
            dbglog("actor has %s in slot4", slot4:name())
            if slot4:section() ~= "wpn_binoc" then
                alife():release(alife():object(slot4:id()), true)
                amk.spawn_item_in_inv("wpn_binoc", db.actor)        
            end
        end
        my_first = false
    end
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.