Jump to content
Sign in to follow this  
Gandalf71

Priboi Story 1.3 - Ukryte Zagrożenie

Recommended Posts

Witam was, od razu przepraszam że znowu zawracam gitarę, ale szukam teraz gwiazdy wieczornej/korali mamy (te z Doliny mroku mam) żeby być chodzącym czołgiem. Gdzieś przeczytałem, że w Agropromie można znaleźć jak się ma szczęście, kolare podobno na Wysypisku, a jak w misjach to od kogo? Szukam tez sposobu na zamontowanie celownika w AS VAL. PS. Jedną gwiazdę wieczorną znalazłem w x-16 w zaznaczonym schowku w PDA, z góry dzięki prze ogromne za wszelaką pomoc.

Rozumiem, że grasz w wersję 1.3 moda, ale to chyba bez znaczenia. Jeżeli masz problemy ze znalezieniem tych artefaktów, to dopisz je sobie do jakiegoś zadania np. w Barze. Korale mamy to - af-dummy-glassbeads, a Gwiazda wieczorna to - af-night-star. Na AS VaL nie da się zamontować celownika, musisz znaleźć AS VAL snajperski.

O statnio zachciało mi się starej muzyki w barze, troche pomotałem i się udało lecz nie tak jak chciałem, ale da się. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył Radar, znalazłem w pewnym miejscu artefakt niesamowita elektra i radar artefaktów pro+, tylko mam jedno ale jeśli ten jest najnowszy to czemu wcześniej nie było słabszych wersji do znalezienia czy kupienia.

Cześć Pomocy. Jak tym p...rzewspaniałym npcom zmniejszyć celność (chociaż do poziomu tej z normalnego priboia) i wyłączyć rzucanie granatami? Ja wszystko rozumiem - pierdoła ze mnie a nie snajper, na byle bandytę pół magazynka z ak wywalam, ale żeby byle łapserdak, z byle makarowa, przez pół zony, przez góry, lasy, doły i ściany robił mi headshota (trochę przesadzam, ale niewiele) to już jest chore. I gdyby jakaś dobra dusza mogła mi podpowiedzieć w którym/których pliku/plikach moda można zmienić nastawienie frakcji do siebie nawzajem. Bo troche śmiesznie to wygląda, gdy w Barze pojawia się komunikat o ataku, po czym cała banda najemników, kompletnie ignorowana przez wszystkich tubylców, gania biednego Priboia.

Zobacz ten poradnik - http://stalkerteam.pl/topic/3011-nastawienie-frakcji-oraz-mutantow/page__hl__+nastawienie%20+frakcji#entry40192 Zanim jednak zaczniesz grzebać w plikach zmień sobie poziom trudności na - Mistrz. Pamiętam, że na mistrzu grało mi się o wiele łatwiej. Dodałem też ten modzik usuwający liście, bo przynajmniej widziałem z daleka, skąd do mnie strzelają - http://stalkerteam.pl/topic/2843-golden-autumn-modzik-usuwajacy-liscie/ No i jak najszybciej zaopatrz się w snajperkę.

Smox Dzięki za podpowiedź z tą zmianą nastawienia. Spróbuję też z tym poziomem "mistrz". A czy granaty u npców można jakoś wyłączyć? To nawet nie o to chodzi, że wrogowie mnie obrzucają, tylko te sieroty same siebie zabijają albo ja obrywam gdy npc granatem np. zombiaka chce zabić. Friendly fire jest trochę frustrujący. I malutkie mam pytanie do samej gry (pewnie spojleruję). Przy zombie żołnierzu znalazłem pda z "pamiętnikiem". U barmana chyba mogę te pda sprzedać - to początek gry więc dodatkowe pare tysięcy by się przydało. Tylko czy ten "pamiętnik" to przedmiot z nowych zadań czy znajdźka na której możemy zarobić? Nie pytam, do którego z nowych questów się ewentualnie odnosi, chciałbym tylko wiedzieć czy bezpiecznie mogę go sprzedać.

Podziękował. To o te pda chodziło. Za szybko wiałem przed bandytami więc nie miałem czasu pytać dowódcy pod mostem o zadania. To mam jeszcze jedno głupie pytanie na koniec. Czy można, a jeśli tak to w którym pliku/skrypcie, wyedytować zawartość skrzynki w domu Priboia w Kordonie? "Ukryte zagrożenia" są chyba ciut trudniejsze od zwykłego PS, więc myślę, że nasz bohater powinien mieć tam sprzęt ciut lepszy niż browning.

Nie muszę iść do bandytów. Tym bardziej, że teraz sami do mnie idą ;). Dzięki za podpowiedzi, pogrzebie gdzieś w plikach moda może jakoś to rozgryzę. Teraz siedzę w Barze i zbieram kolejne tony sprzętu na wycieczkę do Agropromu. Tak przy okazji - przy wizycie w tunelu na Wysypisku miałem chyba błąd moda - piszę chyba bo przeładowanie zapisu go usunęło. Po wyjściu z tunelu dalej rosło mi promieniowanie, choć byłem już w miejcu gdzie anomalii żadnych nie było i nawet zjedzenie antyradów zmniejszało ten wzrost tylko chwilowo.

Hej aż takim kompletnym łosiem to nie jestem :D. Grałem już trochę w shoca i zwykłego ps. Sądzę, że to błąd, ponieważ za pierwszym razem do tunelu poszedłem w sevie, po wyjściu zjadłem dwa antyrady i dowlokłem się tylko do posterunku Powinności. Za drugim razem miałem przy pasie kropelki - po wyjściu z tunelu i zjedzeniu antyradów dalej "świeciłem". Pomogło wczytanie zapisu w tunelu - po wyjściu z niego geiger już nie skrzeczał.

Ehhh emot po łosiu miał wskazywać, że to nie do końca poważnie pisane było i w żadnym wypadku nie miała to być próba odgryzienia się. Wybacz jeśli to odczytałeś jako atak.

Modzik fajny, ale widać z początku, że fabularnie przypomina 1.1, więcej moich wypowiedzi padnie, gdy zacznę cokolwiek przechodzić, na razie latam (znowu) za tymi 20 flaszkami...

PS.

To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich :D

Również witamy Cię na naszym sympatycznym Forum. Bez obawy, możesz w odpowiednich tematach, zwracać się o pomoc, gdyby się pojawiły jakieś problemy z grą. Miłego korzystania z zasobów Stalker Team. :thumbsup:

Dziękuję za miłe powitanie :D

W sumie zastał  mnie pewien błąd w Barze. Wchodząc do Baru i próbując pogadać z sierżantem Kicenko na posterunku wywala na pulpit. Oto log:

FATAL ERROR[error]Expression    : Ran out of memory[error]Function      : TW_LoadTextureFromTexture[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderTexture.cpp[error]Line          : 132[error]Description   : D3DXCreateTexture( HW.pDevice, top_width,top_height, levels_exist,0,t_dest_fmt, D3DPOOL_MANAGED,&t_dest ) 

Ja trochę z inne beczki, jestem, w Prypeci i obok domu kultury monolitowców na takim okągłym budynku widać jakieś świecące koło i jakby postać czy statek, i moje pytanie brzmi czy mozna się tam jakoś dostać i czy ma to jakieś znaczenie dla fabuły?

Mam pytanie, czy ktoś w ogóle przegląda ten temat jeszcze z tych doświadczonych pomagaczy? A po za tym, mam problem jestem po pierwszej wyprawie w elektrowni i nie mogę się wydostać z baru poza dziczą  i gra mi się zawiesza na amen bez żadnych logów

-

Wielkie dzięki za nic! Sam rozwiązałem problem, odpowiedź była banalna trzeba było się udać na pierwszą stronę do opisu Priboi story, a tam jest wyraźnie napisane że trzeba zapisywać i ładować co pięć kroków jak najbliżej się da miejsca zamrożenia a się przejdzie. Wisicie mi sto kozaków za karę everybody  :devil:.