Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. Poszukiwacze


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na CEA2 nie przechodzisz z hali z Monolitem. Przechodzisz tak jak w podstawce w dobrym zakończeniu. Czyli na poziomie gdzie jest wejście do hali z Monolitem, w równoległym korytarzu znajdujesz w bocznej wnęce drabinkę którą przejdziesz na wyższy poziom.Dalej prosto przechodzisz do Bunkra Sterowania Monolitem , tam za Generatorem Iluzji znajdziesz otwarte drzwi, kawałek przed siebie i bodajże w lewo. Jeżeli jesteś na początku gry, a tak sądzę bo inaczej byś już wszystko wiedział, po wejściu do pomieszczenia z Generatorem Iluzji okaże się że zostałeś w nim zamknięty.Trzeba wtedy odnaleść leżącą na ziemi fleszkę i dalej już pójdzie. Tu masz poradnik jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

HELP! Udało mi się zapodać na POSZUKIWACZY inne mody, a raczej odwrotnie. Ale po kolei. Najpierw, ściagnąłem i wypakowałem sobie gamedatę Autumn Aurory oraz poprawke do tegoż. Zmieszałem.

Potem na wersje 1.004 podstawki zainstalowałem moda Zaurusa "Poszukiwacze". Na to spolszczenie. Odpaliłem, działało swietnie, tylko grafika oczywiście była, jaka była w 2007. Z Autumn Aurory przekopiowałem w odpowiednie miejsca cały folder TEXTURES razem z SHADERS i USER.LTX. Odpaliłem - textury piękne, kombinezony piękne, tylko w inwentarzu miałem pofragmentowane textury a w głównym HUD pasek zdrowia i energii przesunięte w lewo w stosunku do ramki (vide fotka - link poniżej). To samo dotyczy ikonki rodzaju i ilości amunicji.

http://dl.dropbox.co..._pripyat%29.jpg

Na shouboxie zapytałem, gdzie są pliki odpowiedzialne za HUD i inwentarz - kolega Kpuc mnie oświecił, więc dzięki temu przekopiowałem do katalogu UI oryginalne pliki od Zaurusa. Pomogło w 100% na inwentarz, natomiast HUD nadal wygląda tak, jak na fotce.

Dodatkowo na to wszystko zastosowałem Weather Overhaul 3.1 w wersji lite, żeby było bez particles. No i teraz mam:

- w pełni działający mod POSZUKIWACZE

- w pełni działajace tekstury Autumn Aurora (z opcją "mniej koloru", oczywiście :sad:)

- w pełni działający Weather Overhaul 3.1

Minimapka działa super, natomiast problem z przesunięciem pasków pozostał (vide link powyżej).

Czy ktoś ma jakiś pomysł? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wstyd i sromota, ale utknąłem na samym początku gry :sad: Jestem w Sarkofagu, przy zwłokach Charona, tam gdzie dawniej stał Monolit, a teraz jes opar kolorowej mgiełki. I za Chiny Ludowe nie wiem, gdzie iść dalej...Gdziekolwiek nie pójdę trafiam na ślepe zaułki :sad: Gdzie iść dalej? Dodam, że w jedynkę (z rozszerzeniem Complete) grałem w połowie 2010..dużo zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli piszesz, że gra cię wywala to podstawą jest wklejenie na forum logu błędu z którym gra sobie nie może poradzić. Zaraz jak cię wyrzuci na pulpit otwórz notatnik i użyj komendy wklej. Powinien ci się zapisać log z opisem twojego problemu. Gdyby nic się nie zapisało to znajdź na dysku C, w dokumentach publicznych folder STALKER SHOC, a w nim katalog logs i plik tekstowy xray_twój login. Otwórz ten plik w notatniku i skopiuj do postu na forum wszystko poniżej linijki FATAL ERROR. To tyle na przyszłość. Z doświadczenia wiem, że ten mod jest bardzo stabilny i skoro masz wyloty w X18 to raczej ty popełniłeś jakiś błąd a nie że jest to wina modyfikacji. A zatem czy stalkera masz na patchu 1.004 czy na jakimś innym, na przykład próbowałeś założyć moda na stalkera z CD Action lub wersji z Extra Klasyka. Czy przed wejściem do X18 rozmawiałeś z Iwancowem? Czy nie skusiła cię przypadkiem zawartość skrzynki w pomieszczeniu gdzie siedzi Pietrenko? Odnośnie twojej prośby, nie mam żadnych sejwów które mógłbym ci udostępnić, gdybym miał je wszystkie trzymać, dawno by mi brakło dysku twardego. :smile: Ale nic nie stoi na przeszkodzie by jeśli żadna z powyższych rad ci nie pomogła, podesłać mi swój zapis, najlepiej z przed wejścia do X18, a spróbuje ci przejść felerny moment. Zapisy znajdziesz w wyżej wymienionym folderze STALKER SHOC, w dokumentach publicznych, w katalogu save

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tak jak radziłeś i w tych plikach nic nie ma. Ale zauważyłem jedną rzecz , że w pliku gdzie są sejwy każdy inny sejw ma 2 pliki a teraz jak mnie wywala z gry zapisuje się tylko 1 plik SAV a nie zapisuje się plik obrazu. Chciałbym wkleić sejw z przed zejścia do X18 ale nie za bardzo wiem jak,sorry za problem, proszę o podpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wykonywałeś własne zapisy w panelu gry, a nie bazowałeś tylko na quick i autosave. Pierwsze przykazanie stalkera: rób tyle zapisów ile się tylko da. :) Na ekranie początkowym gry masz opcję "wczytaj grę" Tam są wszystkie twoje zapisy.Jeśli dokonywałeś własnych zapisów to jakoś musiałeś je nazywać. Na przykład 1a,1b... albo Dolina Mroku1, albo jeszcze inaczej. Sprawdzasz który zapis jest z przed wejścia do X18 i odszukujesz w wyżej wymienionym folderze save plik o takiej samej nazwie. To jest twój zapis, który możesz przesłać, czy też odpalić na innym komputerze. Plik zapisu składa się z dwóch części, mają one te same nazwy, ale różne rozszerzenia. Ważny jest plik o rozszerzeniu save. Ten drugi o rozszerzeniu dds to tylko obrazek. Nie jest konieczny. Jeśli nie masz żadnego własnego zapisu to przyślij plik autosave, który jak sądzę zapisał się w momencie zejścia do X18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mam własne zapisy z tym, że nie wiej jak je mam wkleić, nie śmiej się ze mnie nie jestem biegły w tych sprawach .Dzisiaj zrobiłem reinstalke gry , wgrałem innego patcha 1.0004 , na nowo wgrałem moda i dalej to samo. Mam prośbę, to mój adres meilowy : chaser44@wp.pl bądź tak uprzejmy i prześlij mi obojętnie co abym mógł Ci przesłać zapis z przed zejścia do X18.

pozdrawiam

bolo

To znowu ja, chciałem dodać zapis jako załącznik lecz komunikat oznajmił mi. że nie mam uprawnień do przesyłania tego typu plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj sobie dane pliki na pulpit, następnie jeśli chcesz je wysłać mailem to w programach pocztowych masz opcje dodaj załącznik, podajesz ścieżkę do pliku na pulpicie i już. Natomiast jeśli chcesz wstawić plik tu na forum to musisz najpierw go spakować do jakiegoś archiwum. Użyj darmowego programu 7zip.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, chyba mnie krew zaleje z nerwów, zaliczyłem zadanie i musiałem wróćić do Pietrenki do X18 i niestety jak chcę opuścić laboratorium wywala mnie bez żadnego błędu, nawet się nie zapisuje plik SAV jak przedtem. Gdzie mogę pobrać patcha bo z pobierali nie idzie. Chyba mam coś z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego moda nie ma żadnych patchy. Jedynym patchem jakiego potrzebujesz jest patch 1.004 do podstawowej wersji Cienia Czarnobyla.Przyślij jeszcze raz zapis z przed wejścia do X18. Ale tu coś jest z twoją grą, a nie z modem.Jeśli u mnie nie będzie żadnych kłopotów to sugeruję przeinstalować grę i jeszcze raz pobrać modyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dopadło i mnie, myślałem że zagram bez problemów a tu proszę:


FATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : LUA error: ....r. - shadow of chernobylgamedatascripts_g.script:20: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)

stack trace:

FATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsbind_stalker.script:200: attempt to index field 'actor' (a nil value)
stack trace:

FATAL ERROR

[error]Expression    : fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : LUA error: ...adow of chernobylgamedatascriptscnn_combat.script:94: attempt to index field 'actor' (a nil value)

Dzieje się to chyba przy końcu. Mianowicie mam zadanie o tytule "Dies Irae". Wychodzę z sarkofagu, idę przez Czarnobyl 1 do Prypeci, rozwalam strzelające do mnie BTR oraz grupkę NATO idących w moją stronę. Zadanie się aktualizuje i zasuwam na Prypeć... Gra się wczytuje a przy synchronizacji wywala do pulpitu. Save zrobione na tej lokacji psują się a ponowne próby ze wcześniejszych działających nie pomagają. Co mam zrobić?

Patch taki jak zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie wysłać save bo wyskakuje mi błąd przy przesyłaniu. Mam problemy z netem, możliwe że przez mróz bo posiadam radiówkę i co roku w zimie takowe problemy mam. SMS normalnie dostaję. Wręcz wszystko wydaje się grać ale niestety nie dam rady wrócić na Prypeć. Niby po wzięciu zadania nie wysypuje w innych miejscach tylko dopiero na Czarnobylu 1. Zaraz spróbuję jeszcze namieszać czyli wrócić do sarkofagu znów i wyskoczyć na powierzchnię. EDIT: Udało się przeskoczyć dalej. Gdyby komuś taki problem występował to nie niszczcie tych BTR. Okazuje się że to przez zniszczenie ich występują owe błędy. Biegnąc sprintem da rady ich bezproblemowo ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć. Post taki bardziej informacyjny - może taki bugtrap komuś też się przydaży. Choć może to być też wina mojej słabiutkiego kompa. Grając w "Poszukiwaczy" przy przechodzeniu przez Radar próba zapisu (zarówno szybkiego jak i zwykłego) w miejscu gdzie w podstawce stoi monoliciarz z rpg (takie płyty betonowe na środku drogi) kończyła się wykrzaczeniem gry z bugtrapem. Log wskazuje problem ze skryptem heli_combat (po tym jak pomogłem Deimosowi nie zestrzeliłem wszystkich śmigłowców). Bugtrap wiąże się najwyraźniej z tym konkretnym miejscem mapy. Zapis dokonany kilka kroków wcześniej przy drewnianej wieżyczce działa normalnie, podobnie jak zapisy dokonywane dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.