Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. Poszukiwacze


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Mod niedawno ukończony więc pora na ocenę.

Jako, że jestem fanem klimatów sci-fi i horrorów to fabuła bardzo przypadła mi do gustu. Wchodzimy do Sarkofagu z prostym zadaniem, wychodzimy, a tu już nic nie jest takie jak dawniej, Zona wygląda zupełnie inaczej, nasi towarzysze nie żyją, a my próbujemy dojść do tego co się stało.

Zadań jest sporo, nie są jakoś strasznie rozbudowane, praktycznie cały czas próbujemy dowiedzieć się co się stało, questów pobocznych prawie nie ma. Dodano nawet dwie nowe wersje m4 ale za dużo nimi raczej nie pogramy bo Sztylet to znowu podstawowy oręż ;) Plus, że nie musimy już walczyć z hordami respawnujących się wrogów jak to było w pierwszej części, no i kolejny za muzyczkę Mansona.

Działa nawet na bardzo drewnianym sprzęcie.

Teraz trochę o minusach.

Zaczynamy na Czarnobylu i Prypeci i stamtąd ganiamy z misjami po wszystkich lokacjach, a że nie ma za wiele zadań pobocznych to wygląda to tak, że dymamy np na Kordon, powrót do Prypeci, przebieżka na Agroprom i powrót, questów pobocznych praktycznie nie ma to czeka nas dużo łażenia po tych samych lokacjach od czasu strzelając do jakiegoś mutanta lub wroga, który wszedł nam w drogę gdy jak najszybciej chcieliśmy przebiec lokację. ;)

Sztylet znowu podstawowym orężem, do pewnego momentu dochodzi jeszcze Stunner Striełoka do walki z helikopterami i Rpg-7 na Btr-y, reszty broni raczej się nie ma co dotykać.

Słabo opisane zadania, mamy w PDA ale często brakuje jakiegoś konkretniejszego opisu, a np info dostaliśmy tylko w rozmowie, więc jeśli nie gramy na bieżąco albo nie robimy notatek można czasami utknąć z fabułą.

Czasami też nie wiadomo co robić ale wtedy trzeba iść zgodnie z logiką do znanych ważniejszych Npc-ów i któryś da nam kolejnego questa posuwającego fabułę. Tylko znowu to dymanie przez te kilka lokacji ehhh

Czasami dziwne też są dialogi, takie krótkie, jakby autor miał pomysł na rozmowę ale wyciął z niej parę rzeczy albo nie wszystko napisał itd

 

Pomimo sporej ilości wad, mod bardziej mi się podobał niż część pierwsza i ode mnie dostaje takie naciągane  7/10  głównie za fabułę.

 

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć.

Zainstalowałem mod na patchu 1.0006, i mimo że ten patch zawiera w sobie 1.0004 to gra mimo że działa sprawie to jak w pierwszym zdaniu podbiegam do wojskowego który jest na zielono, to on się tak dziwnie stoi i uśmiecha, zero kwesti dialogowych.Wojskowi neutrali działają normalnie oraz poszukiwacze.

Jak już jest konieczność że muszę mieć napisane patch 1.0004 to mógłby ktoś podesłać wersje działającą pod repacki? Bo pisze mi że wymaga gry przy próbie otworzenie pliku exe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem, na v1.0004, lecz ten pierwszy major nadal się głupio uśmiecha, natomiast jak chce z drugi porozmawiać to wywala mnie do pulpitu.

Nową grę zacząłem jak coś.

Jest w stanie ktoś pomóc, wczytanie save nie pomaga, generalnie wygląda to na jakiś bug bo ci poszukiwacze nawet jakoś dziwnie się zachowują, w sensie nie siedzą przy ognisku tylko załóżmy któryś stoi i już z nim nie pogadasz.

Edytowane przez Zievmowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,aczkolwiek muszę nwm co zrobić bo jest to repack a w nim nie ma pliku od logów.

 

Dodam że w apokalipsie jest to samo!

Ten poszukiwacz i mechanik działają, lecz jak pochodzę do dowódcy i się uśmiecha po czym wywala error i tyle.

Wiesz może skąd wziąć ten plik z logami, wiem że jest a appdata lecz ja go tam nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do fsgame.ltx nie zajrzałeś? Tam masz pokazaną ścieżkę gdzie mod robi zapisy.

Możliwe, że są one w katalogu głównym moda. Tylko nazwa może być mało komunikatywna.

Którą Apokalipsę stawiałeś? Oryginalną, czy tę zmodyfikowaną? Jak zmodyfikowaną, to pisz choćby na PW do autora modyfikacji.

I jeszcze takie coś. Jak już znajdziesz ten katalog zapisów, to usuń user.ltx i ponownie uruchom moda. Niech sobie sam go zrobi. Tylko ustawień i sterowania nie zapomnij sobie zrobić na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba oryginalną w sensie to:

Edit:

To jest moje fsgame.ltx 

Spoiler

p_data_root$        = true|        false|    $fs_root$|            savedata\
$game_data$           = true|        true|    $fs_root$|            gamedata\
$game_ai$            = true|        false|    $game_data$|        ai\
$game_spawn$        = true|        false|    $game_data$|        spawns\
$game_anims$           = true|        true|    $game_data$|        anims\
$game_levels$       = true|        false|    $game_data$|        levels\
$game_meshes$        = true|        true|    $game_data$|        meshes\
$game_dm$            = true|        true|    $game_data$|        meshes\
$game_shaders$        = true|        true|    $game_data$|        shaders\
$game_sounds$        = true|        true|    $game_data$|        sounds\
$game_textures$        = true|        true|    $game_data$|        textures\
$game_scripts$        = true|        false|    $game_data$|        scripts\
$game_config$        = true|        false|    $game_data$|        config\
$level$              = false|    false|    $game_levels$
$game_saves$        = true|        false|    $app_data_root$|    savedgames\
$logs$              = true|         true|    $app_data_root$|    logs\
$screenshots$        = true|        false|    $app_data_root$|    screenshots\
 

Nie mam bladego pojęcia skąd wziąć logi w repacku :<\

 

Edit2: Udało mi się, logi były w folderze savedata

 

oto one:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...p\stalker coc\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)
 

stack trace:

 

Edytowane przez Zievmowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zievmowit - cała instalacja moda jest dla polskiej podstawki v.1.0004. Taka podstawka jest niezbędna dla wielu innych modów.

Spolszczenie nie jest przewidziane dla rosyjskiej podstawki, stąd masz kłopoty.

Na innym dysku ( partycji ) niż systemowy, zrób sobie nowy folder z 04 w nazwie i tam przekopiuj samą zawartość folderu głównego CCz. Następnie zdegraduj wg. sposobów które znajdziesz np. https://stalkerteam.pl/topic/3349-degradacja-patcha-soc-1000-10003-10004-10005-fsgameltx-gamedata-out-off-memory/#comment-31432

Są i inne, ale sam poszukaj, albo ktoś ci podrzuci linka do metody np. Kobala.

Zrób nowy skrót pulpitowy od silnika i odpowiednio opisz.

A jeśli skorzystasz z tej porady https://stalkerteam.pl/topic/1955-koniec-z-errorem-out-of-memory/

to i bez płyty w napędzie możesz grać. W fsgame.ltx konieczna zmiana na zapisy w katalogu głównym wersji.

Tą zdegradowaną wersję potraktuj jak świętą krowę i nic na niej nie instaluj. Dla postawienia moda, rób jej kopię, zmieniaj nazwę na nazwę moda, nowy skrót pulpitowy z nazwą moda i możesz wrzucać moda i spolszczenie wg opisu instalacji. Po skończonej grze, jak nie zechcesz moda zachować, cały katalog do kosza i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak powiedziałeś, no i nadal wywala z typ errorem. Wersja WW v1.0004 i niby dialog pierwszy z apokalipsie z tym poszukiwaczem i mechanikiem działa, lecz jak chce pogadać z majorem to wywala error:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: d:\stalker\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)
 

stack trace:
 

Tak wgl nie mam takiego pliku jaki jest podany wyżej wtf?

Edytowane przez Zievmowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki gamedata dbc i dbd to są właśnie pliki które dodaje patch 1.006. Chcąc żonglować wersjami patchy trzeba mieć tylko foldery bin z wersji 1.004 i 1.006. Montujemy odpowiedni folder bin i usuwamy lub dodajemy pliki gamedata dbc i dbd. W ten sposób uzyskujemy żądaną wersję gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.