Jump to content

Konferencja On-line twórców Stalker 2


Recommended Posts

Konferencja On-line twórców Stalker 2

Ta wiadomość jest skrótem ostatniej konferencji On-line i zawiera najważniejsze fakty o Stalker 2, które trochę usuną gęstą mgłę spowijającą od dłuższego czasu projekt wydania drugiej części gry...

Dołączona grafika

Przyczyną braku informacji o projekcie jest fakt, że GSC nie potrzebuje dużej kampanii reklamowej w drugiej części gry. Jak stwierdził Grigorowicz, intensywną kampanię reklamową GSC rozpocznie sześć miesięcy przed premierą gry. Dopiero w tym czasie możemy spodziewać się najsmaczniejszych nowinek. Prace nad projektem trwają... w tej chwili większość prac poświęcona jest technologii silnika gry. Drugi stalker będzie miał stosunkowo wysokie wymagania systemowe, to dlatego, że położono nacisk na element graficzny - jeden z najważniejszych elementów w grze. Dla deweloperów ważne jest, aby przekazać atmosferę Zony. Ta odsłona Stalkera zanurzy nas w atmosferę obcości i opuszczenia.

Stalker 2 ukaże się równocześnie z premierą pełnometrażowego filmu Stalker i nową serią książek. W grze, niektóre postacie będą mówić po ukraińsku, niektóre w dialektach, inne postacie będą mówić w języku rosyjskim. W drugiej części spotkamy starych przyjaciół, a głównym bohaterem pozostanie Strelok. Historia nowej odsłony Stalkera zostanie rozłożona w czasie pierwszej wędrówki GG po Zonie. Podczas gry przybędzie nam więcej informacji na temat samego Streloka i jego życia w strefie.

Prace nad serialem Stalker zostały czasowo wstrzymane, wszystkie siły przeniesiono do kręcenia filmu fabularnego. Jak już wspominałem, premiera obrazu ma się odbyć jednocześnie z premierą drugiej części gry w 2012 roku. Akcja filmu będzie powiązana z fabułą w grze. Zwracam tutaj uwagę ponieważ pojawiają się błędne tłumaczenia... Akcja filmu powiązana będzie z fabułą gry, gra nie będzie zrobiona na podstawie filmu. Reżyser i nazwiska aktorów na razie nie zostały ujawnione.

Multiplayer będzie oddzielną grą, która ukaże się wkrótce po wydaniu gry dla jednego gracza. Daje to możliwość przygotowania tego trybu równie dobrze jak trybu single. Druga część gry będzie również trylogią, podobnie jak pierwszy stalker. W Stalker 2 nie zobaczymy znanych nam podziałów mapy, deweloperzy przygotowują mapę bez przejść. Podział będzie zachowany, ale ograniczony jedynie do nazwy lokacji. Grigorowicz powiedział, że gracze zobaczą większość starych miejsc, a także zostaną dodane nowe. Procent miejsc starych i nowych będzie w przybliżeniu równy. Wersji beta nie będzie, by nie zepsuć wrażenia z pierwszego przejścia gry. Tworzenie kalendarzy będzie kontynuowane... przez pół roku dzielącego od premiery oczekujcie screenów z nowej gry Stalker 2...

Stalker 2 będzie mieć własny tytuł, podobnie jak w poprzedniej części. Tytuł będzie możliwe maksymalnie odsłaniał istotę gry. Oczekujcie więcej informacji bliżej daty wydania drugiej części.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Wymagania wzrosną ciekawe czy wyglądem gra będzie przypominać crysisa, trylogia i co będzie stanowiło fabułe pozostałych częsci. Jak tak dalej będzie to ostatnia część ukaże się 10 lat po premierze cienia. Poczekajmy te półtora roku i zobaczymy wtedy. Czy 2 będzie odświeżonym cieniem z nowymi zadaniami, miejscami i bohaterami oraz zmienioną fabułą?

Link to comment
Share on other sites

Poczekajmy te półtora roku i zobaczymy wtedy. Czy 2 będzie odświeżonym cieniem z nowymi zadaniami, miejscami i bohaterami oraz zmienioną fabułą?

Chciał bym zobaczyć jeszcze raz Cień Czarnobyla z odświeżona grafika i nowymi funkcjami naszego GG na silniku w pełni obsługującym wielozadaniowość.

A wy ?

  • Negative 1
Link to comment
Share on other sites

A ja nie. W końcu ile razy można to przechodzić. Ostatnio tak się zastanawiałem biegnąc przez Wysypisko, kurczaki, który już raz ja tędy idę. Na rynek w moim mieście tyle razy nie chodzę co do tej cholernej Zony :D Wracając do grafiki, chcesz wypaśną, masz Stalker Complete. Będzie Atmosfear do Cienia jak naobiecywał Cromm , czego chcesz więcej? Ja tam chcę zobaczyć te nowe lokacje , bo na tych to już każdy kamień znam :)

Link to comment
Share on other sites

Nowej miejsca jakie odwiedzimy w grze. Tak jak dobrze pomyślimy to wszystkie miejsca już znamy z modów jedne lepiej, inne mniej. Nowa fabuła... też mody to dodają i wiele innych możliwości. Dział mody pobierz zainstaluj i ciesz się nową grą zrobioną przez fanów dla fanów. Nowe mody na które czekamy takie jak LA będą konkurencją dla Stalkera2 i wtedy okaże się co jest lepsze: scena moderska, czy praca programistów z GSC. Oby nowy Stalker okazał się hitem i miał to co cień, wydawca liczy na szybkie zyski. Początek Stalkera też nie był najlepszy bo gra bez patcha była niegrywalna. Nr 2 to nie pierwszy historia zna wiele takich przypadków. Wysokie wymagania ile to giga pamięci, jaka grafika, jaki system 7 czy już 8? Kupie żeby mieć w zbiorach. Teraz tak patrze że cień wraz z modami to najczęściej grywana część Stalkera, potem Zew i Czyste Niebo choć dla mnie Zew to już nie ten stalker.

Link to comment
Share on other sites

Historia nowej odsłony Stalkera zostanie rozłożona w czasie pierwszej wędrówki GG po Zonie. Podczas gry przybędzie nam więcej informacji na temat samego Streloka i jego życia w strefie.

Mnie zastanawia ten fragment wypowiedzi...tak na prawdę to w dotychczasowych trzech częściach nie ma wyraźnie powiedziane skąd wziął się Strelok w Zonie, jak został stalkerem, jak założył swoją grupę itd...tutaj mamy tylko spekulacje moderów na ten temat. Jest tylko powiedziane jak trafił do wioski kotów na Kordonie. Może GSC będzie chciało uzupełnić brakującą historię.

Ja tam chcę zobaczyć te nowe lokacje , bo na tych to już każdy kamień znam...tak to prawda powoli zaczynamy mieć przesyt tych samych miejsc. Potrzeba nowych map do zwiedzania..:), ale i stare miejsca na nowym silniku będą wyglądać trochę inaczej. Sądzę, że jeżeli wyjdzie LA i będzie to rzeczywiście taki mod jakiego się oczekuje, zamknie pewien rozdział w historii gry. Nowy Stalker obróci stronę w księdze moderskiej. Lokacje pojadą na nowym silniku, więc może i moderzy spróbują tam swoich sił.

Link to comment
Share on other sites

Strielok ponownie odkryje tajemnice spełniacza życzeń a może teraz dowiemy się jaka jest geneza powstania ugrupowania monolit. Ktoś wie jak zakończył konkurs GSC na temat propozycji fanów do fabuły nowego stalkera, kto wygrał i co proponowno, te wyniki uchyliłyby choć troche rąbka tajemnicy.

Link to comment
Share on other sites

O nieeeee... znowu te same lokacje :( Ileż razy można?

A co do wypaśnej grafy w Cieniu to ściągnijcie sobie to: Autumn Aurora

Jest kompilacja od naszego rodaka Vanderer-a zawierająca tekstury z serii Absolute, Stalker Weather Overhaul ze sky-boxami z AtmosFear (więc macie przedsmak tego jak AF będzie wyglądał na Cieniu) nowe shadery, patricle z Particle Paradise itp.

Link to comment
Share on other sites

Historia nowej odsłony Stalkera zostanie rozłożona w czasie pierwszej wędrówki GG po Zonie. Podczas gry przybędzie nam więcej informacji na temat samego Streloka i jego życia w strefie.

Mnie zastanawia ten fragment wypowiedzi...tak na prawdę to w dotychczasowych trzech częściach nie ma wyraźnie powiedziane skąd wziął się Strelok w Zonie, jak został stalkerem, jak założył swoją grupę itd...tutaj mamy tylko spekulacje moderów na ten temat. Jest tylko powiedziane jak trafił do wioski kotów na Kordonie. Może GSC będzie chciało uzupełnić brakującą historię

Według mnie to nie zapowiada się dobrze bo przecież prolog już mieliśmy było nim Czyste Niebo.Tam właśnie (jeśli sie nie myle) była opisana pierwsza wędrówka GG w głąb zony tylko że widziana z perspektywy innej osoby... czyli wychodzi na to że większość fabuły będzie ściśle powiązana z fabułą CS.Jednak fajnie byłoby zobaczyć skąd Strielok wziął sie w zonie i jak był jeszcze kotem :P
Link to comment
Share on other sites

W Polsce też gra znajdzie nabywców, pewnie sam kupie żeby zobaczyć jak wygląda i o co chodzi. Tak jak do tej pory tylko że cień czernobyla mam zainstalowany i mody, zew również ale ta odsłona wcale do mnie nie "przemówiła". Nowy stalker to będzie taka właśnie totalna odnowa i telko się obawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity