Skocz do zawartości

Fatal error


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż jak włączę to od razu wywala a oto fatal eror

FATAL ERROR
[error]Expression    : start_node && path
 
[error]Function	  : CXml::NavigateToNode
[error]File		  : E:\stalker\patch_1_0004\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp
[error]Line		  : 97
[error]Description   : NavigateToNode failed in XML file
[error]Arguments	 : ui\ui_arhara_unique.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wróciłam do soli jakiś czas temu, od początku, jedyną rzeczą jaką zmieniłam przy instalce to najnowsze spolszenie i mam wrażenie, że to nie poszło mi na zdrowie. Sola jest kapryśna i średnio stabilna, jednak to co się dzieje teraz przechodzi moje pojęcie. :/ Wypadów na pulpit w czasie np. 2 godzinnej gry nie zliczę i chyba nie chcę, bo mnie tylko bardziej krew zaleje. Najgorsze są jednak blue screeny. Jest ich naprawdę sporo. Sprzed chwili: po obszukaniu Garba wypad x 4... Logi sugerują grafikę, ale karta się nie grzeje a mężuś skorzystał z porad dotyczących zwiększenia wydajności w grze i nic. Jest dramatycznie. Podstawka 1.0004, 13.01 amk1.4.1, ns 19.04 + dopa 14.08 + patch 3.09 ,najnowsze spolszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś logi są? Nie wiem skąd wam się biorą te wszystkie bluescreny- ale to może wina źle założonych sterowników. Ja przez cała grę miałem może 3 wypady out of memory. Załóż od nowa całą gamedatę. Spróbuj dopisać skrót do uruchamiania gry: -nointro -noprefetch -noshadows Ile trwa mniej więcej wczytywanie twoich sejwów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi się skojarzyło , że miałem przez całą grę chyba 5 razy taki błąd , że po prostu psuł się ostatni sejw. Gdy chciałem go wczytać, trwało to chyba z 7 minut czyli tyle co tworzenie nowej gry. Trzeba było ponownie uruchomic kompa , skasować ten ostatni, zepsuty i zacząć grę od wcześniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia co robicie z tą solanką. Jak się gra na gratach i ściąga bóg wie co to tak się dzieje. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że solanka ze stalkerteam + spolszczenie, na blaszaku sprzed pięciu lat czyli dwa rdzenie i przynajmniej pół mega pamięci na grafice pozwala spokojnie skończyć sole w zatonie. Faktycznie wyloty i długie ładowanie to przykra codzienność ale jak się człowiek uprze to nie takie trudności pokona. A jeżeli chodzi o błąd to MHO masz źle zainstalowaną sole i tyle. Wywal w pierony i zrób jeszcze raz zgodnie z przepisem który podali ci co się znają. A żeby nie było że jakiś dziwny jestem to napisz jak to instalowałeś. Po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn, takich problemów nie mam, nie zdarzyło mi się jeszcze. Mnie po prostu wywala grę i nie widzę nawet za bardzo zwiazku z miejscem/kwestem/itp, sejwy też raczej się nie sypią. Po prostu wywala zbyt często, nawet jak na solę.

Przejrzę logi jeszcze raz, jak znajdę coś ciekawego, to podeślę.

MiedzianeJaja,

Po pierwsze jestem kobietą. W zasadzie trudno to przeoczyć, ale... :]

Po drugie nie wiem co sugerujesz w pierwszym zdaniu, pomijając wątpliwą tego zasadność i celowość....

Po trzecie, jak sobie poradzić z instalacją wiem.

Po czwarte, jeśli masz więcej takich głębokich złotych myśli, to błagam, daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wół. Tylko potem się okazuje że nawet z czytaniem kiepsko a ze zrozumieniem tekstu to w ogóle tragedia.

Potwierdzam, zdarzały się takie przypadki, że mimo dokładnej instrukcji, niektórzy źle instalowali, nawpieprzali jakichś dodatków i spawnera, a potem narzekanie że nie działa. Nie posądzam Pani Wyrwiflak o to, ale tak piszę dla przykładu. Naprawdę dziwią mnie takie błędy, Miedziany jeśli masz Solę na kompie może sprawdzisz sejwa od Pani, ja na razie gram w DMX i nie mogę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sola zainstalowana jest tak jak w poradniku, bez zbędnych dodatków typu spawnery, hudy, rózowe słonie, itp. Nic ponad to co napisałam powyżej, a co spisane jest z menu gry. Jeśli poradnik jest dobrze napisany i instalując według niego ma się dobrze postawioną Solę, to ja mam. A za poradnik już nie ja odpowiadam. Dzięki anyway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz sole z lipnego źródła i dlatego się wywraca. Normalnie powinno wszystko chodzić jak w zegarku oprócz niespodziewanych wypadów do pulpitu co jakiś czas które to należy spokojnie zapomnieć i wczytać sejwa. Pod warunkiem że nie jest to X-10 bo tam sejwy sie psują wszystkie. Za chwilę upnę tysiąc moich sejwów z przechodzenia solanki może to Ci cos pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wróciłam do soli jakiś czas temu, od początku, jedyną rzeczą jaką zmieniłam przy instalce to najnowsze spolszenie i mam wrażenie, że to nie poszło mi na zdrowie.

Sola jest kapryśna i średnio stabilna, jednak to co się dzieje teraz przechodzi moje pojęcie. :/

Wypadów na pulpit w czasie np. 2 godzinnej gry nie zliczę i chyba nie chcę, bo mnie tylko bardziej krew zaleje.

Najgorsze są jednak blue screeny. Jest ich naprawdę sporo. Sprzed chwili: po obszukaniu Garba wypad x 4...

Logi sugerują grafikę, ale karta się nie grzeje a mężuś skorzystał z porad dotyczących zwiększenia wydajności w grze i nic.

Jest dramatycznie.

Podstawka 1.0004, 13.01 amk1.4.1, ns 19.04 + dopa 14.08 + patch 3.09 ,najnowsze spolszczenie

Witam pani Wyrwiflak.. :)

Czy gra miała degradowany patch, jeżeli tak to w jaki sposób.?

Jeżeli podczas gry mamy blue screeny to jest to wina niespójności naszego komputera od strony sprzętowej...mianowicie

1. rzadziej... brak dobrego połączenia płyty z kością pamięci (możliwe uszkodzenie Ram jednak jeżeli PC nie sypie się podczas codziennej pracy to raczej nie to..można spróbować obciążyć RAM dobrym programem graficznym dla testu), kartą graficzną..wyjąć wyczyścić włożyć z powrotem

2. częściej...temperatura samego PC (płyty, CPU), lub karty graficznej...zrobić generalne odkurzanie w PC..oczyścić chłodzenia, jeżeli PC był podkręcany przywrócić do ustawień podstawowych, sprawdzić temperatury w Everest obecnie Aida

3. najczęściej...brak nowych sterowników systemowych ...nie tylko grafiki, ale tych na płycie również. Tutaj polecam DriverMax...mały program, który przeskanuje kompa... można się zdziwić oglądając wynik skanowania ile czerwonych znaków X nieaktualnego sterownika mamy w środku. Ostatnio jeden z kolegów zgłaszał identyczny problem i winowajcą były sterownik chipsetu płyty głównej.

Jeżeli już chce Pani bardzo pograć w Soljankę to warto poczekać na ukończenie spolszczenia dodatku DMX, który rozbudowuje mod o kolejne lokacje z Zewu Prypeci... :)..a których brak po dotarciu na Zaton.

Rozumiem, że dopisaliście wolne rdzenie do .exe gry poprzez np. CoreTuner...proponuję jeszcze spróbować gotowych.... plików wykonawczych od Depa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malakas ^_^ witaj Dziękuję za odzew. Już odpowiadam. Ad.1. Tylko karta graficzna wchodzi w grę i to w kwestii jej mocy przerobowej, bo komp czyszczony jest regularnie po całosci, strasznie się zasyfia szybko, więc to już rutyna. Zmniejszyłam szczegółowość do minimum m.in. trawy i jest o wiele lepiej. Mimo iż karta się nie grzeje, to najwyraźniej jednak jest już starszą panią. Będzie wymeniana na dniach. Ad.2. karty gr. jak wyżej, reszta w porządku, temp. jest sprawdzana. Ad. 3. W teorii sterowniki najnowsze ale chętnie przetestuję programik. :) DMX.. czekam i dodam aczkolwiek już chyba na nowej grafie, bo ta jednak z solą (aczkolwiek tylko z nią) sobie już nie radzi. Śmyśmy dopisaliśmy rdzenie, gotowych też spróbujemy, zawsze to jakiś pomysł, a nóż zadziała. Patcha nie degradowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie lepiej na niskich detalach to raczej to co Pani pisze...braki mocy przerobowych. Niestety z pierwszych doniesień wynika ,że mod DMX jest dość mocno podbity graficznie, więc planowany zakup grafiki będzie jak najbardziej na miejscu...nie pytam co zamierzacie kupić bo to nie w temacie i zależy od całości systemu...powodzenia.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki sam błąd jak Wotomin21 dajcie piki to sobie skopiuję i będzie po problemie.

Witam otóż jak włączę to od razu wywala a oto fatal eror

FATAL ERROR
[error]Expression	: start_node && path
 
[error]Function	  : CXml::NavigateToNode
[error]File		  : E:\stalker\patch_1_0004\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp
[error]Line		  : 97
[error]Description   : NavigateToNode failed in XML file
[error]Arguments	 : ui\ui_arhara_unique.xml

Stwórz sobie plik przekopiuj całą zawartość do gamedata\config\ui u mnie na razie działa.

ui_arhara_unique

<ui_texture>

<file_name>ui\ui_arhara_unique</file_name>

<texture id="ui_arhara_u_likvidator" x="0" y="1942" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_u_kontrik" x="0" y="1834" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_u_obmorok" x="0" y="1728" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_dokplen_nachalnik" x="0" y="1620" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_lday_sniper" x="0" y="1512" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_vitek_voron" x="0" y="1404" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_osvedomitel" x="0" y="1295" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_tumenskiy" x="0" y="1187" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_ek_z_zhelt" x="0" y="1078" width="165" height="108" />

<texture id="ui_arhara_ek_z_zelen" x="0" y="971" width="165" height="108" />

</ui_texture>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.