Skocz do zawartości
kobal

Priboi Story Overhaul

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie go sobie przechodzę. Ta wersja jest trudniejsza od zwykłej, ciężko o dobrą broń, handlarze/stalkerzy nie skupują wszystkiego. Niektóre rzeczy są śmiesznie drogie. Poza tym cz.10 ma rację, jeden z pierwszych modów dlatego nie sądzę że grali tylko nieliczni w niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzebanie w gamedacie a po co. Sęk w tym żeby zdobyć wszystko samemu. Pamiętam jaki miałem problem po odnalezieniu Sidorowicza w wiosce Pijawek i ten przeklęty wirus zmora gracza. Zamurowało mnie bo czas gonił a ja nie miałem lekarstwa. Zabiło mnie kilkanaście razy zanim pokapowałem o co chodzi. Ale granie w tego moda była wielką frajdą.

Edytowane przez waler11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram w niego właśnie, mod dobry..stary dobry priboy. Ja nie grzebałem w gamedacie ani plikach gry, amunicję znajdowałem albo przy trupach albo dostawałem przy zadaniach pobocznych. Bo kłopot tylko jest z pestkami do wintoreza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie grzebać w gamedacie...a czym są mody Panowie?Przekrętem by urozmaicić podstawkę gry...więc grzebaniem w jej wnętrzu...dla nas graczy...Szanuję wasz wybór i uczciwość wobec samych siebie. :nuke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczciwe jest takie granie kiedy szanse po obu stronach są takie same. Podam przykład ja mam działko gausa ty masz Toz34 czy to by było uczciwe?, raczej kant. Super jest biegać za każdym nabojem lub jak jest ich brak skorzystać z radioaktywnej śruby lub noża i Priboy ma dość ciekawe misje. U mnie na na liście modów ma 2 pozycję bo na 1 jest Solianka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam działko gausa ty masz Toz34 czy to by było uczciwe?, raczej kant.

To ja biorę Toza, zakradł bym się po cichu i bliskiej odległości zrobił, a, ku, ku :P

To normalne że gra czym dalej tym trudniejsza, trudno by monolit latał z coltem 1911 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem kolejnym, który skończył tego moda, korzystając z poradnika do 1.1.3. Mod bardzo stabilny. Miałem tylko jeden wylot, bez Fatal Error, w tunelu w Prypeci. Ale to chyba tylko zbyt długie granie. Dla tych co będą następnymi, chcę przekazać kilka uwag, dotyczących różnic. W poradniku jest wskazówka, aby najpierw iść na Jantar, i przy okazji kupić antidotum na wirusa, a dopiero potem do Doliny Mroku. Nic z tego. Naukowcem w bunkrze jest teraz Ponow i antidotum nie sprzedaje. Najpierw idziemy do Doliny Mroku, a tam z kwestów dowiadujemy się o konieczności odwiedzenia Jantaru. Gdy drugi raz pójdziemy do podziemi w Dolinie Mroku, znajdziemy aż dwa antidotum. To trzecie nie wiadomo po co, bo nie będzie już wykorzystane. Kończąc grę w drodze do śmigłowca, zrobiłem obie opcje. Po ziemi - mała strzelanka z Monolitem prawie na całej trasie i zaledwie kilku zombi. Po teleportach. Ale tu miałem małe problemy. Bo albo nie działały, albo ciągle lądowałem na budynku w górnym lewym rogu mapy. Trochę więc pamiętając z CoS, położenie teleportów, trochę nimi, trochę po ziemi, dokończyłem moda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem w niego grać. IMHO mod jest łatwy. Tak się złożyło, że miałem jeden artefakt dałem go naukowcowi i dostałem Sevę, a w jednym schowku (połozenie poznane dzięki trupowi Wolnościowca) FT200M i amunicja. Owszem, cenowo jest ciężko, ale ze schowków nawet tych najsłabszych idzie znaleźć masę ciekawego szpeju. Moją ulubioną giwerą w tym modzie jest obrzyn :D Mały, lekki, szybkostrzelny i zadaje ogromne obrażenia jak strzelisz przeciwnikowi (nawet z egzo) z 15cm w twarz :)

Ogólnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plik actor.ltx w folderze gamedata / config / creatures

Poprawiasz wartość w linijce run_coef 

więcej - szybciej

standardową wartością jest 2.1. W Overhaul jest chyba ustawione na 1.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest problem nie daję rady na tym poziomie trudności przyznam się że nigdy nie grałem na poziomie mistrz ani w cieniu ani w niebie ani w zewie jakoś tak mam nie odważyłem się i tu pytanie czy da się jakoś zmniejszyć poziom trudności tak aby było możliwe granie na poziomie stalker...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchom grę, potem wyjdź klawiszem escape do menu. Tam wybierz opcje. Wejdziesz do działu gdzie ustawiasz sobie dźwięk, grafikę, itp. Jest tam też pozycja rozgrywka, albo coś podobnego. Tam powinieneś mieć możliwość ustawienia poziomu trudności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mrbialy1

Żeby nie mieszać w wersjach dalej będziemy pisać tu.
Aby zainstalować moda w wersji RUS trzeba pobrać repack z namiaru:

https://mega.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ

Pobieramy tylko:

Snap5.jpg.d39c1bc9e7abe1cabf17118a1f93e6bb.jpg.6cf6f945d7efc8b691bc8cae679f0827.jpg 

Wypakowujesz wszystko do jednego (dowolnego) folderu.
Robisz skrót do pliku XR_3DA.exe (jest katalogu bin) na pulpit i masz podstawkę ale w wersji 1.0006
Żeby otrzymać wersję 1.0005 kasujesz z utworzonego folderu folder bin.
Potem z katalogu  \patches\1.0005 kopiujesz wszystko do głównego katalogu ze zgodą na zamianę plików i to wszystko.
Masz wersję 1.0005 i do tego dodajesz moda. 

Czyli pobierasz moda w wersji RUS:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZHP3B7Z79Bzgi1rOQYY9fPc1SzllprYtM3k

i fiks:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZeP3B7ZWiIEpUgBLmjwRb4PQIpzbYXzpsH7

Z paczki z modem zawartość katalogu gamedata wypakowujesz do katalogu gamedata (w głównym katalogu gry) ze zgodą na nadpisanie plików.
Tak samo robisz paczką fix czyli  zawartość katalogu gamedata wypakowujesz do katalogu gamedata (w głównym katalogu gry) ze zgodą na nadpisanie plików.

Teraz masz wersję moda RUS.
Jak ktoś się odezwie ze spolszczeniem to też ogarniemy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi