Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Jest problem nie daję rady na tym poziomie trudności przyznam się że nigdy nie grałem na poziomie mistrz ani w cieniu ani w niebie ani w zewie jakoś tak mam nie odważyłem się i tu pytanie czy da się jakoś zmniejszyć poziom trudności tak aby było możliwe granie na poziomie stalker...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@mrbialy1

Żeby nie mieszać w wersjach dalej będziemy pisać tu.
Aby zainstalować moda w wersji RUS trzeba pobrać repack z namiaru:

https://mega.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ

Pobieramy tylko:

Snap5.jpg.d39c1bc9e7abe1cabf17118a1f93e6bb.jpg.6cf6f945d7efc8b691bc8cae679f0827.jpg 

Wypakowujesz wszystko do jednego (dowolnego) folderu.
Robisz skrót do pliku XR_3DA.exe (jest katalogu bin) na pulpit i masz podstawkę ale w wersji 1.0006
Żeby otrzymać wersję 1.0005 kasujesz z utworzonego folderu folder bin.
Potem z katalogu  \patches\1.0005 kopiujesz wszystko do głównego katalogu ze zgodą na zamianę plików i to wszystko.
Masz wersję 1.0005 i do tego dodajesz moda. 

Czyli pobierasz moda w wersji RUS:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZHP3B7Z79Bzgi1rOQYY9fPc1SzllprYtM3k

i fiks:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZeP3B7ZWiIEpUgBLmjwRb4PQIpzbYXzpsH7

Z paczki z modem zawartość katalogu gamedata wypakowujesz do katalogu gamedata (w głównym katalogu gry) ze zgodą na nadpisanie plików.
Tak samo robisz paczką fix czyli  zawartość katalogu gamedata wypakowujesz do katalogu gamedata (w głównym katalogu gry) ze zgodą na nadpisanie plików.

Teraz masz wersję moda RUS.
Jak ktoś się odezwie ze spolszczeniem to też ogarniemy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No cześć.

Mam okropnie paskudny błąd w grze. Cienie są bardzo złej jakości, pojawia się czarna poświata obok w dolnych rogach ekranu, cienie "migoczą". Może uda mi się to potem nagrać albo zrobić screena, ktoś miał podobny problem? Według ustawień gram na full jakości ale zmiana na statyk nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, po ustawieniu wartości 1 nie mam już czarnych rogów, dzięki! 

Ale wciąż występuje problem z cieniami w bardzo słabej rozdzielczości. W czystym SoC nie miałem takich problemów a to jest ponoć wersja overhaul, która powinna wyglądać jeszcze lepiej. Film w linku. Sorry za jakość ale vegas i youtube kompresuje bardzo mocno.

 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam (ale tylko strzelam, moder ze mnie jak z koziej...), że wystarczy zwiększyć rozdzielczość cieni. Z poziomu menu można to regulować do pewnego stopnia. Powyżej niego wystarczy, że zrobisz skrót do gry np. na pulpicie. Otwierasz go i w polu element docelowy dopisujesz -smap4096. Albo 3072/2048, wiesz o co chodzi.

smap4096.PNG.f4bac5b8e7ecf0ef5dc898c6ca16a591.PNG

"Zwykły" Cień Czarnobyla bez ww. parametru:

Spoiler

b.thumb.jpg.be59a9870d6c6236463f16fcb37f946a.jpg

I ze smap4096:

Spoiler

a.thumb.jpg.c51c86a52246ccec9db95d9c314b08cf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc ale niestety nie działa. Ani jak dodałem w parametrach na steamie ani jak dodałem w ścieżce, efekt ten sam. Trochę szkoda bo oryginalnego priboia przeszedłem multum razy. Słaba rozdzielczość cieni to nie wszystko. Również jak jadę pojazdem albo szybko się poruszam to teren parę metrów przede mną jest o wiele ciemniejszy niż reszta ekranu. No nic, może komuś innemu w przyszłości przyda się to co napisałeś. Popróbuję jeszcze trochę parę razy, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.