Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swiadomość, oszozanie-mod.png

Tytuł oryginalny: Osoznanie-MOD v8.5
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0005-1.0006
Data premiery: 23.11.2011 r.
Autorzy: Osoznanie-MOD Team
Autor spolszczenia: @Yurek
Śr. długość rozgrywki: (ok. 10-20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Podstawowym celem twórców modyfikacji było stworzenie takiej Zony, jaką przedstawiono nam w książkach z serii S.T.A.L.K.E.R - to jest uczynić ją maksymalnie podobną do teraźniejszej (gdyby istniała). Jest to bardzo rozbudowana produkcja, która zmusi nas do innego spojrzenia na Zonę. W modyfikację włączono dużą ilość innych dodatków, które, zdaniem autorów, nie psują gry, a czynią ją jeszcze lepszą.


Cechy moda:

Spoiler

- Unikalny zbiór wielu funkcji, czyniących grę interesującą, a Zonę klimatyczną.
- Wysoka stabilność.
- Świetna jakość. Przy pracach nad modem wiele uwagi poświęcono stworzeniu ciekawej i zbalansowanej gry.
- Wygoda. Wszystko w modzie jest zrobione wygodnie i zrozumiale.


Główne innowacje moda:

  • Rozbudowanie niektórych lokacji.
  • Odnowiony interfejs, całkowicie zmienione menu, ekran ładowania gry, HUD, inwentarz, PDA. Pełnowartościowe sloty dla noża, lornetki, detektora, latarki i PDA z możliwością zmiany w nich broni. Wiele odmian noży, lornetek itp. - każda ze swoimi unikatowymi charakterystykami. Kilka nowych funkcji w PDA - bioradar, sygnały SOS, własne znaczki na mapie itp.
  • Skryptowy system rozrywania ciał. Obiekty rozrywają się na kawałki w wyniku eksplozji itp.
  • Rozbudowany system modernizacji i remontu broni oraz wyposażenia u techników (jak w CzN i ZP).
  • Rewolucyjny system najmowania stalkerów. Wykonują rozkazy, przestrzegają zadanej przez gracza taktyki boju i wiele więcej.
  • Pełna przeróbka starych mutantów (w tym nowe modele). Dodano również kilka nowych (np. chimera, burer, izłom, 4 rodzaje zombie, koty). Unikatowe zdolności niektórych mutantów - pijawki wykonują "pocałunek śmierci", burery wyrywają broń z rąk itp.
  • Przerobiono anomalie i artefakty. Teraz zbiór artefaktów odbywa się tak samo, jak w CzN i ZP. Wykrywanie anomalii zostało utrudnione.
  • Dodano hełmy oddzielone od pancerzy i mnóstwo ich odmian.
  • Znacznie ulepszone AI stalkerów. Teraz działają dużo bardziej logicznie i realistycznie, uzyskali mnóstwo nowych możliwości - palą, biją się na noże i pięści, korzystają z kolb, robią opatrunki i wiele innych.
  • System przewodników, pozwalający na szybkie przemieszczanie się z jednego końca Zony na drugi.
  • Całkiem nowa baza naukowców na Jantarze - potężny bunkier z laboratorium i innymi pomieszczeniami. Przerobiono wewnętrzne pomieszczenia Baru, jest tam teraz wiele atrakcji. W tym pokoje mieszkalne czy warsztat technika.
  • Możliwość zbierania pieniędzy z trupów.
  • Dodano niektóre rodzaje transportu, przykładowo - BTR. Oprócz zwykłego przemieszczania ma on mnóstwo innych funkcji.
  • Odtwarzacz MP3. Gracz sam będzie mógł dodawać do niego swoją muzykę. Player można zdobyć poprzez ukończenie powiązanego z nim niewielkiego wątku fabularnego.
  • Możliwość gry na instrumentach muzycznych - gitarze i harmonijce, z pełną wizualizacją tego procesu!
  • Ulepszony system odżywiania się, np. teraz możemy widzieć, jak GG otwiera i je konserwy.
  • Całkowicie przerobiona, znacznie ulepszona pogoda.
  • Przeprojektowana, realistyczna fizyka obiektów.
  • Symulacja stalkerskiej sieci. Stalkerzy komunikują się, handlują, pomagają sobie w nagłych wypadkach. Gracz także może bezpośrednio wziąć w tym udział.
  • Nowe funkcje areny, np. boje z mutantami za pieniądze oraz totalizator (obstawianie i oglądanie walki).
  • Możliwość spania w śpiworze lub w specjalnych miejscach (jak w ZP).
  • Całkowicie przerobiona broń (w tym nowe animacje, modele i tekstury) oraz ubrania, jak również ich nowe rodzaje.
  • Możliwość zamawiania specjalnych przedmiotów, jak również zakupu przydatnych w grze informacji u specjalnych postaci.
  • Dodano możliwość wstąpienia do niektórych frakcji.
  • Dodano nowe, unikalne postacie i nowe zadania, w tym mały wątek fabularny ze stalkerką.

~Do tego niezliczona ilość innych innowacji i zmian.
 

Podziękowania:

Spoiler

- DEXXX - OGSM (Emisje i aktywowanie artefaktów)
- KamikaZze (system najmu NPC)
- RedPython
- mma
- Real Wolf
- Zeka1996Korneev
- Mechanic
- Shoker
- Argus (m.in. tekstura twarzy i wygląd rąk GG, efekty wizualne i pogoda)
- SkyLoader
- STALKER Re-Animation Project
- Kirag

SCREENY: 

Spoiler

70e7bf219426030.jpg  dec430220068795.jpg  427be8220070835.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

1. Cień Czarnobyla 1.0005/1.0006.

2. Zawartość pobranego archiwum umieszczamy w głównym katalogu gry.

3. Wybrane foldery spolszczenia kopiujemy do głównego folderu gry ze zgodą na zamianę plików.

4. W pliku fsgame.ltx zmieniamy linię:
    $game_data$ = false| true| $fs_root$|  na:  $game_data$ = true| true| $fs_root$|
 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

UWAGI:
W wersji spolonizowanej usunięto "Launcher" (nie współdziałał z polską wersją podstawki) i na stałe wyłączono "dynamiczną muzykę".
W pakiecie są dwie wersje spolszczenia - z poprawionymi teksturami broni i bez nich.
Należy wybrać i zainstalować tylko jedną!


Pliki moda w wersji rozpakowanej, przystosowane do działania z polonizacją:

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Autor spolszczenia moda NIE WYRAŻA ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl


Źródło: AP-PRO_LOGO.png

 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pojawiła się nowa wersja tego moda - Osoznanie - MOD v8.5. Zapowiada się ciekawie i zagram w niego, ale dopiero jak skończę Soliankę.

Więcej na oficjalnej stronie moda (link w pierwszym poście) lub tu - http://ap-pro.ru/forum/35-1651-1

Kilka screenów:

http://u.to/b3lIAQ

http://u.to/dHlIAQ

http://u.to/bnlIAQ

Więcej w podanym linku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie zagram w tego moda. Jest on w postaci instalatora exe i tworzy spakowane gamedaty dbx, których nie potrafię rozpakować. Korzystałem z poradnika Kobala - http://www.stalkerteam.pl/topic/972-tutorial-pliki-dbx-pakowanie-i-rozpakowywanie/. Może warto, by zainteresował się tym, ktoś znający się na rzeczy, bo takich modów jest więcej np. RMA Schadows Addon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Raven. Dobrze, że wypaliłem tego moda na płytce.

Z oficjalnej strony moda pobrałem patcha 2 for 8.5 exe. Wstawiłem na inny serwer, bo tam pobieranie jest skomplikowane - http://speedy.sh/w3U...h-2-for-8.5.exe

Mod jest w formie instalatora exe. Próbowałem zainstalować go na polskim Stalkerze SoC. Zainstalowałem moda do osobnego folderu. Wypakowałem i zrobiłem jedną gamedatę. To samo zrobiłem z patchem. Połączyłem wszystko z "normalną" gamedatą, która już była w modzie. Zrobiłem stosowne zmiany w config. Mod odpala, ale nie ma misji "Zabij Striełoka" i nie na opcji dialogowych z Sidorowiczem i ze stalkerem który uratował Striełoka (nowe).

Zainstalowałem tego moda na rus. Stalkerze SoC. Wszystko działa. W folderze z grą jest "normalna" gamedata i kilka gamedat$.db.

Nie mam pojęcia co zrobić, by mod ten działał poprawnie na polskim Stalkerze SoC.

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Pobrałem moda i patch 2, zainstalowałem jedno i drugie i nie mogę odpalić gry. Co robię nie tak?

Zacznę od podstaw. Rosyjski mod nie będzie działał na polskim Stalkerze bez zmian w configu. Z tym modem jest problem, bo nie tworzy jednej gamedaty w której można tych zmian dokonać. Próbowałem różnych sposobów z wypakowaniem moda i mi się nie udało. Pewnie można to zrobić i jak mi się uda, to podam sposób instalacji. Chyba, że ktoś zrobi to pierwszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i Metek58 też próbowaliśmy i jakoś w żaden sposób nie odpalało a podstawka odpalała po rusku. Jeśli komuś uda się uruchomić tego moda bardzo bym prosił aby dał tu znać jak to zrobić. Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie - Czy masz zadanie "Zabij Striełoka"? Dlaczego tak upieram się przy tym pytaniu? Otóż mnie też działa ten mod, niestety od początku nie ma tego zadania, a powinno być. Jeżeli nie ma tego zadania, to nie ma też innych i mod nie działa dobrze. Jeszcze jedno, na załączonej miniaturze widnieje wersja moda v7 + patch 4, dlaczego nie instalujesz najnowszej wersji 8.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod Osozanie instaluje się w całości sam i nie jest to tylko gamedata, mod ma swoją podstawkę ver. 1.0.0.0.5. Mod ver 7.0 patch 4, tak jest opisany. Jest misja na początku zabić Striełoka, tak, że gra kompletna i bardzo stabilna. Wczytuje się bystro pięknie chodzi. Myślę, że warta zainteresowania. Pobrałem go, podobnie jak @waler11, z torrenty*org od Diadamosa. Można też grać w podstawkę, naciskając odpowiedni klawisz. To uniwersalny komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.