Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Zabrałem się za polonizację tego moda... :D Dodam do niego parę zadanek i będzie można w końcu spotkać w Zonie Jurka Poliaka ;) Wersja PL będzie FULL (mod + patch 2 + polonizacja w jednym) i bedzie rozpakowana do gamedaty. Launcher zostanie usunięty, bo nie współpracuje z taką wersją moda.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace nad polonizacją moda osiągnęły stopień zaawansowania 99%.

Kończę tłumaczenie jednego pliku skryptowego i jednocześnie testuję moje dodatki i kwesty oraz zachowanie nowej postaci NPC - Jurka Poliaka. Jak wszystko zaskoczy tak jak podczas wstępnych testów, to oczekujcie polonizacji z paroma nowymi kwestami mojego autorstwa już WKRÓTCE ! ;)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exp[b][/b]ression : error handler is invoked!
Function	 : handler_base
File		 : E:stalkersourcestrunkxrCorexrDebugNew.cpp
Line		 : 753
Description : std: out of memory
Wywala mnie przy starcie. Mógłby ktoś pomóc? :smile:

Pomagam - wpisz w wyszukiwarkę "out of memory" - nie pamiętam, gdzie, ale temat powtarzał się wielokrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalujcie moda Rus. Yurek przecież napisał, że będzie w formie gamedata. Post nr. 56.

Zassałem...szkoda nie zainstalować - choćby po to, by zobaczyć, jak to wygląda. Bo pograć - nie pogram, ruski dla mnie to język wyjątkowo obcy ;)

Wywalę, jak będzie wersja pl i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaliczyłem mega załamkę... :wallbash: :wallbash:

Mod mam w całości spolszczony, a dodatki ode mnie zintegrowane.

Zacząłem w niego grać po polsku, żeby sprawdzić, czy wszystko zaskoczy jak należy i kwesty Jurka będą działać i co ...

No i mówiąc po staropolsku "rzyć".

Udało mi się wejść do Doliny Mroku - kwest na likwidację Dzika i wejście do Lab X-18, ale nie daje się ani tam wejść, ani wyjść z Doliny na inną lokację. Za każdym razem przy próbie przejścia mam CTD, a gra nie tworzy przy tym nowego autosejwa z wejścia na nową lokację - i kiszka :ermm:

w logu nie ma FATAL ERROR, a jest tylko coś takiego:


stack trace:

001B:06149A9B  xrGame.dll

Jak ktoś wie o co chodzi, proszę o pomoc, bo inaczej miesiąc roboty wyląduje w koszu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaliczyłem mega załamkę... :wallbash: :wallbash:

Mod mam w całości spolszczony, a dodatki ode mnie zintegrowane.

Zacząłem w niego grać po polsku, żeby sprawdzić, czy wszystko zaskoczy jak należy i kwesty Jurka będą działać i co ...

No i mówiąc po staropolsku "rzyć".

Udało mi się wejść do Doliny Mroku - kwest na likwidację Dzika i wejście do Lab X-18, ale nie daje się ani tam wejść, ani wyjść z Doliny na inną lokację. Za każdym razem przy próbie przejścia mam CTD, a gra nie tworzy przy tym nowego autosejwa z wejścia na nową lokację - i kiszka :ermm:

w logu nie ma FATAL ERROR, a jest tylko coś takiego:


stack trace:

001B:06149A9B xrGame.dll

Jak ktoś wie o co chodzi, proszę o pomoc, bo inaczej miesiąc roboty wyląduje w koszu :sad:

Nie wiem, o co chodzi. Nie mam też pojęcia, co się skopało, stąd być może moja podpowiedź będzie błędna. Ale powiedz - czy możesz do "czystej" wersji dokładać poszczególne dodatki po kolei, i sprawdzać? Jak się na którymś wyłoży, to znak, że trzeba go obejrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie wyloty w OOP. Mi pomogło zmniejszenie rozdzielczości i szczegółów graficznych. Generalnie sądzę, że to przeładowanie silnika. Po prostu gra sobie nie radzi z tym co tam włożyłeś. Ale też wcale nie znaczy, że to twoja wina. Trzeba by najpierw sprawdzić jak się zachowuje czysty mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy sprawdzałem każdy z osobna i potem razem do kupy na Kordonie. Cały pic polega na tym, że jeszcze na tym etapie gry moich dodatków nie ma... Dopiero uratowanie Krugłowa i doprowadzenie go do przejścia na Jantar bedzie uruchamiało Jurka i jego kwesty. Ale może kierunek myślenia podsuniety przez Kobala jest słuszny. Jutro to sprawdzę i dam Wam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy sprawdzałem każdy z osobna i potem razem do kupy na Kordonie.

Cały pic polega na tym, że jeszcze na tym etapie gry moich dodatków nie ma...

Dopiero uratowanie Krugłowa i doprowadzenie go do przejścia na Jantar bedzie uruchamiało Jurka i jego kwesty.

Ale może kierunek myślenia podsuniety przez Kobala jest słuszny.

Jutro to sprawdzę i dam Wam znać ;)

To daj , juz jest "jutro" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Kobala nie zadziałał. Nadal mam ten sam błąd. Muszę wrócić do etapu testów na wersji RUS i zobaczyć, czy coś takiego mi się trafi w tym samym miejscu gry. Jeśli tak, to niestety nic z tego nie będzie. Moja wina, że zabrałem się za polonizację moda, bez wstępnej oceny jego działania. To już drugi mod, po Powiewie Wolności, z którym zaliczam takiego zonka już po skończeniu tłumaczenia. Więcej się za tłumaczenie żadnego moda nie biorę, dopóki ktoś, albo ja sam, nie przejdzie go conajmniej w 60% po RUS ! Niestety w wersji RUS moda też jest ten sam błąd. I zawsze dzieje się to w Dolinie Mroku... Może coś mi się źle wypakowało z tych zakichanych plików .db... Sam już nie wiem. Na razie wygląda to na zmarnowaną moją robotę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Kobala nie zadziałał. Nadal mam ten sam błąd.

Muszę wrócić do etapu testów na wersji RUS i zobaczyć, czy coś takiego mi się trafi w tym samym miejscu gry. Jeśli tak, to niestety nic z tego nie będzie.

Moja wina, że zabrałem się za polonizację moda, bez wstępnej oceny jego działania.

To już drugi mod, po Powiewie Wolności, z którym zaliczam takiego zonka już po skończeniu tłumaczenia.

Więcej się za tłumaczenie żadnego moda nie biorę, dopóki ktoś, albo ja sam, nie przejdzie go conajmniej w 60% po RUS !

Niestety w wersji RUS moda też jest ten sam błąd. I zawsze dzieje się to w Dolinie Mroku...

Może coś mi się źle wypakowało z tych zakichanych plików .db...

Sam już nie wiem.

Na razie wygląda to na zmarnowaną moją robotę :wallbash:

Zerknij tutaj: http://www.metacogni...lInTheGame.html, pod "5" jest coś podobnego z - chyba - wyjaśnieniem.

edit - tu też coś jest na ten temat: http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr2&thm_page=1&thm_id=23064&page=3&sec_id=22&offset=-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.