Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


Jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc tak otóż niedawno kupiłem kartę ATI Radeon hd 4650 agpx8 no i zaistniał problem po zainstalowaniu sterowników obraz się wysypuje i po chwili następuje restart kompa z niebieskim ekranikiem i napisami.Tych napisów nie mogę odczytać bo są zamazane.Próbowałem już różnych wersji sterowników do tej karty i zawsze było to samo.O dziwo nawet sterowniki z płytki dołączonej nie działają.Podczas instalacji wyświetla się komunikat o braku podpisu cyfrowego który może powodować awarie systemu.... Może ktoś zna jakieś konkretne rozwiązanie co by z tym faktem zrobić ? :) Procesor: AMD AThlon 64 2800+ Płyta główna: MSI K8t800 NEO zasilacz: Mode COm feel 3 500W atx Pamięć RAM: 1,5Gb DDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj stare sterowniki,najlepiej wszystko co związane z ati i dopiero na czysto instaluj z płyty...4650 nie potrzebują dodatkowego zasilania,to są bardzo słabe karty,pod filmy,2D, ewentualnie mało wymagające gry... Basiu stary druhu wróciłeś witam Ciebie wszystkimi odnogami i ciesze się niezmierne, ze jesteś.

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm jak nie potrzebuje dodatkowego zasilania skoro w karcie jest wtyczka na kabelek który idzie od zasilacza heh :P tak poza tym to agp nie uszkodzone bo stara karta działa bez zarzutu ,głównie rozchodzi się pewnie o ten podpis cyfrowy sterowników.Do serwisu nie idę bo szkoda na to czasu i tak nic sensownego nie doradza oprócz reinstalacji systemu hehe :) Ogólnie to nie chce mi się bawić z ta karta i kup[uje nowy sprzęt :P ten na agp jest już nieco przestarzały chyba... :) Dzięki za Pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepne się pod ten temat bo mam problem z tym samym modelem karty tylko że na wejsćie PCI-E.Więc tak włożyłem kartę , odinstalowałem stare i zainstalowałem nowe sterowniki.Włączyłem na początek GTA 4 wszystko ładnie śmigało karta spisywała się bardzo dobrze.Pograłem jeszcze w inne gry - też działała bez zarzutu.Pograłem 2 dni ( jeszcze w inne gry)i radość sie skończyła :( Trzeciego dnia urucham kompa włączam GTA a tu przy wczytywaniu zapisu nagle czarny ekran i komp sie zawiesił :@ - jedynym wyjściem był reset komputera.Włączyłem COD MW2 a tu to samo ;(. O dziwo niektóre gry działają bez problemu jak np. Zew Prypeci a innych nie moge wogóle uruchomić :/ A i jeszcze jedno w międzyczasie przy włączaniu kompa pojawiło się jakieś ostrzeżenie z BIOSu ale nie wiem o co chodziło.Możliwe że coś sie stało z BIOSem albo systemem ? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Możliwe że coś się stało z BIOSem albo systemem

To nie to bo gdyby coś się stało z Biosem to PC by nie wstał, nie mówiąc już o działaniu windy, czy gier. Jest taki program..DriverSweeper..Poszukaj go i wstaw na dysk systemowy. Nie wymaga instalacji.

1..odinstaluj sterownik i wszystko co masz wspólnego z ati...restart

2..uruchom programik i wyczyść pozostałości po sterownikach..restart

3..postaw nowy sterownik karty.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno w międzyczasie przy włączaniu kompa pojawiło się jakieś ostrzeżenie z BIOSu ale nie wiem o co chodziło.Możliwe że coś sie stało z BIOSem albo systemem ? Prosze o pomoc

Jak się pojawiają ostrzenia w Biosie to trzeba sobie je przeczytać a nie olewać :)

Bios to taka lista opisująca co komputer posiada, bez BIOSU komputer też by działał ale trzeba by za każdym razem mu mówić ... Ty posiadasz dysk! ... Ja posiadam dysk :) ... Ty posiadasz interfejs COM! .. Ja posiadam interfejs com :) ........... itd.

pierwsze komputery nie miały biosu i po ich uruchomieniu trzeba było takimi przełącznikami na płycie głównej oczywiście według instrukcji programować...

Problemy z kartą zazwyczaj skutkując artefaktami i ostrzeżeniami '' twoja karta straciła stabilność, ale sterownik graficzny został zresetowany''

Rozbierz komputer i go wyczyść, zebrany kurz na radiatorach może skutkować przegrzewaniem się sprzętu. A dalej sie pomyśli co robić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1..odinstaluj sterownik i wszystko co masz wspólnego z ati...restart

2..uruchom programik i wyczyść pozostałości po sterownikach..restart

3..postaw nowy sterownik karty.

Zrobiłem tak i nie pomogło :( Pojawiły sie jeszcze większe problemy :

- Na początku sterownik nie chciał się odinstalować ale jakoś sie udało

- Przy włączaniu kompa pojawia się kreator nowego sprzętu (informujemnie że jest nowy sprzęt i trzeba zainstalować sterowniki) mimo tego że instalacja sterowników przebiegła pomyślnie

- Niektóre gry dalej się nie uruchamiają

-Komputer czasami nie chce sie włączyć (zawiesza się przy ładowaniu pulpitu)

Jak się pojawiają ostrzenia w Biosie to trzeba sobie je przeczytać a nie olewać :)

...Rozbierz komputer i go wyczyść, zebrany kurz na radiatorach może skutkować przegrzewaniem się sprzętu. A dalej sie pomyśli co robić.

Ostrzeżenia nie zdążyłem przeczytać bo właczyłem komputer i zająłem się czymś innym jak zobaczyłem ostrzeżeni to po chwili znikło :P Komputer był czyszczony z kurzu przy tym jak wymieniałem karte.Coś mi się wydaje że te sterowniki to jakaś lipa chociaż niby są zgodne z modelem karty i systemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowy sterownik robi takie numery to...

1..źle przeprowadzona instalacja..poprawnie zainstalowany sterownik nie uruchamia kreatora.

2..poszukaj starszego sterownika..czasem starszy o wiele lepszy niż najnowszy

3...wyjmij i zamontuj jeszcze raz kartę graficzną w płycie.

1. Instalacje przeprowadziłem według instrukcji więc jeśli coś jest nie tak to raczej nie z mojej winy

2. Sterownik to jest właśnie tan starszy - ATI Catalyst 9.2

3. Zamontuje jescze raz może nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij miałem na myśli dobrze wyczyść slot karty i zamontuj...nawet nie wyobrażasz sobie, ile miałem przypadków gdzie źle osadzona karta w gnieździe czyniła cuda w kompie. Podobnie jest z kościami pamięci, niby dobrze, a nie dobrze... :sad: . Spróbuj jeszcze tego... 1...miałeś ostrzeżenie z biosu...wyjmij baterię z płyty i zrób reset 2..po resecie biosu można próbować różnych wersji sterownika...dziwne bo u mnie Catalist nigdy nie robił problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.