Skocz do zawartości

Korzystanie z recept na modyfikacje artefaktów


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa rzecz, ale jak dotąd w obecnej Soljance nie próbowałem zniechęcony fiaskiem podejść w poprzednich jeszcze nie przetłumaczonych wersjach. Teraz będę musiał bo potrzebuję do zadań: - Skalp Kontrolera - dla Górnika - mam ale nie chcę się pozbywać - Plazmowa Gąsienica - dla Cienia Monolitu - mam dwie ale również nie chcę się z nimi rozstawać - Grzechotka - dla Cienia Monolitu - nie posiadam. Recepty mam w PDA dla każdego z tych artów ale pojęcia nie mam jak faktycznie się za to zabrać... 1. Mam artefakt wrzucić w konkretną anomalię? Próbowałem w poprzednich wersjach i był z tym kłopot. Niektóre anomalie wypychają arty na zewnątrz a w niektóre nie ma szans nic włożyć bo wywalają je z marszu. 2. Mam wejść w anomalię z artefaktem? 3. Czas podany w recepcie potrzebny do przekształcenia obejmuje korzystanie z opcji snu? Jeżeli bawiliście się w aptekarstwo z artami to może ktoś napisze instrukcję łopatologicznie, tak jak kiedyś opisałem korzystanie z zestawów remontowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wykonać zadanie na odzyskanie kompromitujących dokumentów dla Kuzniecowa i otrzymać za to Artmodyfikator? Wtedy przekształcanie artefaktów staje się wręcz banalne. Ale jeśli chcesz postępować kanonicznie, musisz zbliżyć się maksymalnie do anomalii i wrzucać po kolei wszystkie składniki. Silny błysk będzie oznaczał sukces. Czekając na zakończenie modyfikacji możesz robić co chcesz. Sen jak najbardziej wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recepcie jest z reguły 4 składniki nie jeden ( jest bardzo mało wypadków że z jednego tworzy się inny ) i nie wiem czy te recepty działają, gdy nie ma się ich w swoim PDA . Do tego każda recepta ma określoną anomalię i czas do przetworzenia składników.Najdłużej było chyba 10 godzin ...szczerze powiem nigdy nie próbowałem zrobić art. bez maszynki Kuzniecowa . Możesz spać podczas "produkcji" , ale lepiej by nie było burzy . Na wszelki wypadek możesz zrobić zapis przed wrzutką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest 'nieważna' jeśli jej nie zdobyłeś, to znaczy, jeśli jej nie masz w PDA. natomiast przy pomocy Artmodyfikatora można eksperymentować i jak czytałem, można czasem uzyskać efekty bez posiadania recepty. Czyli nie trzeba było spieszyć się z odstrzałem Kuzniecowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, Panowie jest tak, że istnieje w encyklopedii w PDA rozdział pt. "Recepty". W tym rozdziale są opisy jak z konkretnego artefaktu uzyskać inny i jest to modyfikacja dokonywana po wrzuceniu TYLKO SAMEGO konkretnego artefaktu do konkretnej anomalii na określony czas. Recepta podaje jeszcze jakie jest prawdopodobieństwo sukcesu i degradacji artefaktu. Bardzo żałuję, że nie posiadam artymodyfikatora ale nie mam i muszę bawić się a alchemika. Mam zamiar pobawić się tym jeszcze dzisiaj wieczór, oczywiście napiszę co zdziałałem. Jeżeli ktoś z Was wie który plik odpowiada za artymodyfikator to proszę o podpowiedź a jak spróbuję dodać go do sprzedaży któremuś z handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz receptę na jeden kamień to podejdź do właściwej anomali zapisanej w recepcie i próbuj go tam wrzucić . Nikt nie mówi,że nie ma recept na jeden kamień ....jest ich bardzo mało....przed wrzutką zapis bo jak zepsuje kamień to nie ma odwrotu. Jak znajdę coś o plikach to dam znać...W PDA masz dwa działy związane z artami ....Recepty ....Sposoby artmodyfikacji ....czytaj to nie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już Grzechotkę - trzeba było umieścić Symbiont w Galarecie na 10 minut. Poszło zdumiewająco łatwo, wszedłem w anomalię, otworzyłem menu ekwipunku, najechałem kursorem na Symbiont dałem wyrzuć i ekran przez chwilę zrobił się biały podobnie do tego gdy wchodzimy w teleport. Po 10 minutach ponownie wszedłem w anomalię zaniepokojony bo nigdzie nie widziałem artefaktu który wrzuciłem w Galaretę. Na szczęście ekran ponownie zrobił się biały i Grzechotka była do wzięcia. Problem mam ze Skalpem Kontrolera i Plazmową Gąsienicą bo trzeba je włożyć w Piec - to mała obszarowo anomalia która wędruje za Stalkerem ale artefakty trudno w niej umieścić bo wypadają. Na dodatek bardzo rani pomimo że posiadam już Kombinezon Strażaka, czuję że będę miał z tym problem... malakas // nie wchodź w anomalię , tylko podchodź jak najbliżej ...gotowy kamień wypada z anomali i nie trzeba po niego wchodzić ...nastąpi powtórny błysk i kamyk będzie na zewnątrz.....bez maszynki jest przechlapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie musisz włazić w anomalię wystarczy że jesteś blisko niej i wrzucasz co tam masz do niej i następuje błysk a po jakimś czasie masz gotowy artefakt,powinien być nawet znacznik czerwony że coś tam się pojawiło i wiadomość o transmutacji udanej albo i nie http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif Bo nie zawsze musi się udać ;]A najlepiej jest mieć transmutator przydatna rzecz ;] co oczywiście nie gwarantuje że uda się osiągnąć cel czasem trzeba kilka razy próbować.Piec to ta anomalia która jest w tunelu do Jantara i tam najłatwiej ,pieca nie widać jest też druga podobna żar chyba się nazywa i to taka żółta mgiełka ,a jak w nią wejść to wybucha w gorę płomień.do niej chyba nie ma recept jeszcze ? A i jeszcze jedno możesz się zdrzemnąć to raczej nie ma wpływu ,a tylko przyspiesza czekanie ;p nawet emisja nie ma wpływu ,gdy wrzucasz artefakt w galaretę na drodze do baru powiedzmy to nawet jeśli nastąpi emisja i będzie już tam inna anomalia to artefakt i tak powinien być tam gdzie go wrzuciłeś.Przynajmniej u mnie tak jest :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bez recepty robię artefakty http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif

Używam modyfikatora i po zrobieniu jednego artefaktu pojawia się recepta :)

właśnie czekam co wyskoczy z Pieca :P

To jest właśnie duży bonus wynikający z posiadania artmodyfikatora Kuzniecowa ;)

Nie trzeba mieć recepty na dany modyfikowany artefakt, żeby go stworzyć przy pomocy maszynki. Ja nie mogłem dostać recepty na Pradawne Korale, więc wkurzyłem się i załadowałem przez modyfikator Stare Korale do Galarety. I po 3 godzinach wyskoczyły z anomalii Pradawne Korale, a w PDA pojawiła się na nie recepta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.