Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

STALKER DREAM READER .png

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: 31.08.2011 r.
Autor: ShtoporOk
Autorzy spolszczenia: @smox, @metek58
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Dream Reader to modyfikacja fabularna, której celem jest dodanie wielu nowych elementów oraz innowacji do gry. Przy tworzeniu projektu inspirowano się książkami.


Cechy moda:

  • zmieniono i rozszerzono znane nam lokacje;
  • wysokiej jakości shadery oraz nowe tekstury;
  • nowe modele NPC i mutantów;
  • nowy HUD, przedmioty, a także animacje;
  • nowa broń i kombinezony;
  • nowe artefakty i ich funkcje;
  • nowe udźwiękowienie;
  • ...i wiele więcej!

SCREENY:

Spoiler

ss_jarek_02-17-16_14-44-41_(l12u_sarcofag).jpg.d40891ce29d4bb6ffe28d0c26a0ba242.jpg  ss_jarek_02-17-16_15-40-57_(l12_stancia_2).jpg.ca651d5891ffd76ef006349ecfe33157.jpg

ss_jarek_02-18-16_11-42-16_(l01_escape).jpg.fa6e3362c6b2f60c0d93450af39f75b4.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

1. Cień Czarnobyla 1.0004.

2. Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum przenosimy jego zawartość do głównego katalogu gry (gamedata oraz bin).

3. Instalujemy spolszczenie (zawiera 2 patche) - przenosimy zawartość archiwum do głównego katalogu gry.

4. W pliku fsgame.ltx zmieniamy linię:
$game_data$ = false| true| $fs_root$|  na:  $game_data$ = true| true| $fs_root$|
 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Autorzy spolszczenia moda (@smox oraz @metek58) NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl
 


 

  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrał mi się w końcu ten mod. Zainstalowałem go i mam kilka uwag na "gorąco". Jest to z pewnością najlepszy mod jaki do tej pory wstawiłem na forum. Świetna grafika, nowe postacie, zadania, artefakty. Zagram w niego dłużej, jak tylko uporam się z tym co zacząłem. Jest mały problem z instalacją, ale opiszę wszystko w pierwszym poście. Kilka screenów.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem problem z tym modem. Oróż wywalało mnie na pulpit przy próbie wejścia do Doliny Mroku. Problem ten był opisywany na rosyjskim forum i autor moda wstawił patch, poprawiający min. ten błąd. Niestety mnie wywalało, chociaż gram z patchem i zacząłem nową grę, tak jak zaleca autor moda.

FATAL ERROR
 [error]Expression	: fatal error
[error]Function	  : CModelPool::Instance_Load
[error]File		  : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrRenderModelPool.cpp
[error]Line		  : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : Can't find model file 'actorsnaytralstalker_neytral_p1r1.ogf'.

Rozwiązanie problemu.

Z gamedata\meshes\actors kopiujemy folder neytral np. na pulpit i zmieniamy jego nazwę na naytral. Wklejamy go z powrotem do gamedata\meshes\actors i gramy dalej.

Kilka screenów z Doliny Mroku

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może napisać, z jakich powodów w tym modzie, na początku gry, gdzie wychodzi się od Sidora i biorąc misję od Wilka (chyba tak się nazywa on), wyrażasz zgodę że spróbujesz pomóc, to on i inni walą do mnie z automatów jak cholera. Czy to normalne? Nie idzie wziąć tej misji, bo zaraz ubiją. Co jest grane, w podstawce brało się tą misję bez problemu. Jeśli nie można brać jej, to po co jest? Chcę im pomóc, a staję się wrogiem, jak odmawiam, to nic nie dzieje się. I jak to zrobić? Nie ma gdzieś jakiegoś poradnika może? Pozdrawiam twardych graczy, hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie są zadania ze starej fabuły, które usunięto w finałowej wersji gry. Na początku Sidorowicz daje zadanie na znalezienie artefaktu, a potem je przerywa i karze udzielić pomocy Tolikowi. Dopiero po tym możesz iść do Wilka.

Sporo tych modów ostatnio testowałem i nie wiem czy czegoś nie pomyliłem. Gdyby coś było nie tak, to napisz. Gram w Soliankę, ale zainstaluje Dream Reader.

Edit:

Prawidłowa odpowiedź - Po wyjściu od Bębna idziemy do Ramira (stoi obok domu, przed wejściem do obozu ) bierzemy od niego zadanie na znalezienie artefaktu Magnez. Magnez jest w ogrodzonej dolince z anomaliami. Dopiero po oddaniu Magnezu możemy wejść do wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwijając: Nie grałem w tego moda, jeszcze :) Ale w buildach początkowo nie można było wejść do wioski, ponieważ jako nowy nie mieliśmy zaufania/szacunku i wtargniecie kończyło się szybka śmiercią. Trzeba było zrobić zadanie dla sprzedawcy i dopiero on szeptał słówko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FATAL ERROR,[error]Expression : fatal error,[error]Function : xrServer::Process_update,[error]File : Estalkerpatch_1_0004xr_3daxrServer_process_update.cpp,[error]Line : 37, [error]Description : <no expression>,[error]Arguments : Beer from the creator of 'O_ACTOR'
To pojawiło się na początku, gdy zawisła mi gra w rozmowie z Sidorowiczem, po udanej misji od Wilka i zdobyciu fleszki od uratowanego tam człowieka. Oddaję fleszkę i gra zawisa. Miałem już coś takiego w Soliance na bagnach, w misji po cudowną maść, zawisała mi gra, może był inny tekst, ale też było takie słowo Beer, ale nie ma tu, ani w Soliance żadnego piwa! Ki diabeł, cholera. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function	  : CInifile::r_section
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreXr_ini.cpp
[error]Line		  : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : Can't open section 'chimera_x_ray'
Taki błąd pojawia się w nocy. Chyba coś namieszałem w spolszczeniu. Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei porównuj spolszczone pliki z ich oryginalnymi odpowiednikami w WinMerge. Zacznij od plików script. Zapewne gdzieś ci umknął jakiś tag, nawias, literka lub przetłumaczyłeś coś czego nie powinno się tłumaczyć. W razie wątpliwości wrzucaj do gry oryginalny plik i patrz co będzie. Pamiętaj że w plikach script lub ltx tekst który jest do tłumaczenia zawsze jest w cudzysłowiu. Każdy inny ignorujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czernobyl10, jeżeli spolszczenie pojawi się, to na pewno wszystkie znalezione błędy będą poprawione. Metek58 trochę się pośpieszył z tą datą. Mod jeszcze nie był testowany. Autor moda ShtoporOr 03.01 zapowiedział szybkie wydanie bety moda Dream Reader Lethal Area 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spolszczenie i jak testy bo nie ma nowych danych?

Tak, niechcący palnąłem, że jest gotowe spolszczenie do DR. Jest gotowe, ale przetłumaczenie tekstu i wielu jeszcze rzeczy, ale jeszcze musi być faza testowa, jak wspomniał smox. Przy okazji, może ktoś sensownie przetłumaczyć ten kawałek tekstu z DR, z pliku amk_uniq_news_lists, Гвинпин Губка Гоп, спортивные штаны. Увидите - пристрелите. Chodzi o gościa w sportowych (dresowych) spodniach. bardziej interesują mnie pierwsze trzy słowa. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.