Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawości dlaczego nie sadziłeś ze ktos bedzie w niego grał, kiedyś jak go załadowałem byłem pod ogromnym wrazeniem np prawie nie widocznych anomali nowej fabuły itp., no chyba ze opracowaliście coś jeszcz lepszego, dopowiem ze szukam modow głownie z nową fabułą i teksturami nie koniecznie w jezyku polskim moze byc po angielsku albo z napisami, widziałem liste modow ale szczerz mowiac bardzo powoli mi idzie pobieranie kazdego z osobna, proby go odpalenia i obadania jak to wszystko wyglada, dlatego jezeli mielibyscie jakies fajnie propozycje w moim klimacie bede wdzieczny. Z gory dzieki za poswiecony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972, nie, nie jest. To nowa wersja spolszczenia.

@Matijaszow, to już stary mod. Powstało wiele nowych modów, i wiele z nich zostało przetłumaczonych (napisy). Trudno jest komuś doradzać, poczytaj lepiej komentarze. Z nich dowiesz się wszystkiego o interesującym Cię modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal wylot, nie jestem pewien ale log chyba sie nie zmienił nie wiem ale wydaje mi sie ze powinno tych FATAL error byc więcej a nadal jest jeden na koncu listy 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : wave&&wave->length()
[error]Function      : CSoundRender_Source::LoadWave
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrSound\SoundRender_Source_loader.cpp
[error]Line          : 65
[error]Description   : Can't open wave file:
[error]Arguments     : c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\sounds\aaz\ÑÂÄ-Ñ\svd-c_draw.ogg

 

Moze pomoge ty ze podczas kopiowania moda skopiowałem tylko folder gamedata i bin jest tam jeszcze folder nazwany po rusku tego nie ruszałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak podstawka bez moda działała bez problemów, ale już chyba wiem co było nie tak tzn nie do końca ale wiem, skopiowałem całą grę razem z modem na laptopa i odpaliło się bez problemu, na lapku mam win8 a tu miałem win 10 i tu był problem, właśnie zainstalowałem 7 ultimate, zobaczę czy tu będzie śmigał tak czy siak dzięki za pomoc ;)

A więc na 7 startuje i jest ok do momentu wczytania gry, nie ma mapy czy tam tekstur wczytał się tylko spory kawałek a dalej szre tło ale drzewa widać jak w nie wejdę tak koniec nie da się wyjsć, jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja się robię kapryśny, albo to modziwo dziwne jest; fajnie się "stalkerzy" z początku, potem nagle biegam w niezłym, zdobycznym kombinezonie i mam prawie 100 tysięcy na koncie, nie kiwając praktycznie palcem i robi się łatwiej. Znajduję SVD, naprawiam, robi się jeszcze lepiej. Gram sobie radośnie, idę do Agro, tłukę ścierwo w labie, idę do Lebiediewa, walczę z najmusami i dostaję informację o agencie w podziemiach, wracam do włazu z waniliowego Stalkera, schodzę. I dupa. Wylot bez loga x2, potem coś pomajstrowałem, zrobiłem reinstal - działa. Żadnego agenta nie ma. I tak łażę ze dwie godziny, zastanawiając się, czy jest sens grać dalej.

 

I przy okazji: na północnym posterunku w Kordonie, tuż przy wyjściu na Wysypisko stoją bandyci. Tłukę ich = wylot. Płacę, to wszystko gra. W budynku wita mnie człowiekopijawka i wymienia wódkę za apteczki.

ss_user_04-27-16_19-41-15_(l01_escape).jpg

Stuknąłbym się w głowę gdyby nie to, że chwilę wcześniej gaworzyłem ze stalkerem-kontrolerem o wyjątkowo smutnym wyrazie twarzy.

ss_user_04-27-16_14-50-05_(l01_escape).jpg

 

Dziwny ten Dream Reader.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sierioża napisał:

Gram sobie radośnie, idę do Agro, tłukę ścierwo w labie, idę do Lebiediewa, walczę z najmusami i dostaję informację o agencie w podziemiach, wracam do włazu z waniliowego Stalkera, schodzę. I dupa. Wylot bez loga x2, potem coś pomajstrowałem, zrobiłem reinstal - działa. Żadnego agenta nie ma. I tak łażę ze dwie godziny, zastanawiając się, czy jest sens grać dalej.

W poprawionej wersji spolszczenia napisałem - "Zauważone problemy: Przed przejściem z Wysypiska do Doliny Mroku, trzeba zmienić oświetlenie na statyczne. Podczas pierwszej wizyty w Agropromie nie należy robić zapisów. Nie wiem dlaczego, ale powodują problem z pojawieniem się kuriera  w podziemiach."  

Innych problemów z modem nie miałem. Czasem zdarzył się wylot, ale to z winy mojego słabego kompa. Wczytanie ostatniego zapisu zawsze działało.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! Zainstalowałem moda i coś jest chyba nie tak. Biorę pierwszą misję od gościa o ksywce Bęben i od razu po wyjściu z bunkra wszyscy podświetlają się na czerwono i cała wioska zaczyna do mnie strzelać. Spróbowałem też innego podejścia. Nie wziąłem misji na poszukiwanie artefaktu, tylko poszedłem od Bębna od razu do przywódcy wioski. Tym razem na początku nikt nie strzelał, ale po zatwierdzeniu misji u przywódcy wioski znowu wszyscy do mnie strzelają łącznie z samym przywódcą.  Moda pobrałem z tej drugiej strony z modami. Mam wersję gry 1.0004, czyli chyba wszystko tak jak powinno być. O co chodzi? Proszę o pomoc.

Zainstalowałem grę na nowo, pobrałem moda z tutejszej strony i jest dokładnie to samo. A może tutaj chodzi o nieoryginalną wersję z crackiem? 

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stwierdzam, że mod jest niegrywalny i muszę to powiedzieć wprost. Udało mi się wyjść z wioski, ale już przy pierwszym starciu z bandytami na granicy lokacji jak zobaczyłem, że żeby pokonać bandytę nie wystarczy nawet długa seria z MP 5, w chwili gdy on zabija mnie dwoma strzałami, to podziękowałem i przestałem grać i żałuję straconego czasu i transferu. Wszystko oczywiście na najłatwiejszym poziomie trudności. Czemu ma służyć znów tak idiotycznie wyśrubowany i nierealny poziom trudności?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chszarz napisał(a):

Niestety stwierdzam, że mod jest niegrywalny i muszę to powiedzieć wprost. Udało mi się wyjść z wioski, ale już przy pierwszym starciu z bandytami na granicy lokacji jak zobaczyłem, że żeby pokonać bandytę nie wystarczy nawet długa seria z MP 5, w chwili gdy on zabija mnie dwoma strzałami, to podziękowałem i przestałem grać i żałuję straconego czasu i transferu. Wszystko oczywiście na najłatwiejszym poziomie trudności. Czemu ma służyć znów tak idiotycznie wyśrubowany i nierealny poziom trudności?? 

Tak to już jest z tymi modami, zwłaszcza starszymi, "nie na każdą psychikę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko starszymi :), sporo autorów modów ma czasami przerost formy nad treścią, czyli jak udupić gracza żeby mu za lekko nie było w tej zonie :). Nagminne jest gdy bandiuki w kufajkach na kacu z przerdzewiała  bronią na sznurkach w fatalnym stanie walczą jak specnaz, albo znacznie lepiej, a GG z super wyposażeniem po dopiero co odpicowaniu egzoszkieletu zalicza zgon przy jednej lub dwóch kulkach :007:

Wtedy albo kończymy grę (w końcu zdrowie psychiczne jest bezcenne :)), albo zagryzamy zęby i brniemy dalej, albo grzebiemy w plikach i ułatwiamy sobie w różny sposób przetrwanie.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną niesamowitą rzecz. Są takie momenty, że trzeba schować się za ścianą i czekać kiedy wyjdzie następny wróg i wtedy go zastrzelimy. Bardzo często się zdarza, że wychodzi on dokładnie w momencie przeładowania broni albo w chwili zaglądnięcia do plecaka jak chciałem zmienić broń w drugim okienku. W tym momencie zabija nas albo w lepszym wypadku tracimy bardzo dużo zdrowia... Nie wiem już czy to taki zbieg okoliczności czy tak celowo działa algorytm gry. Takie coś zdarzyło mi się w tej grze wyjątkowo często... Ale jak próbuję celowo wywołać taką sytuację to nie dzieje się tak. Dziwny ten mod. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożegnałem się z tym dziadostwem. Szkoda czasu i nerwów. Szczyt absurdu to była misja z wchodzeniem do rury z anomaliami elektrycznymi, gdzie rzut śrubą nie chroni nas przed działaniem anomalii i po przeskoczeniu jej i tak dostajemy strzała będąc już dobre 7 m za anomalią. Rozumiem że to jakiś bug, który przypadkiem wyskoczył autorom. A jeśli to nie jest bug tylko celowy zabieg, to autor powinien zadać sobie poważne pytanie po co takie coś robi i czemu to mu służy. Uważam że gry, w których dochodzi do tego typu sytuacji gdzie gra staje się niemożliwa nie powinny być w ogóle udostępniane, bo jest to tylko marnowanie czasu, nerwów i transferu i jest to kpina i oszustwo w stosunku do graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.