Skocz do zawartości

Encyklopedia


stasork

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Nie mogę otworzyć encyklopedii. Kiedy najeżdżam na nią kursorem podświetla mi się napis (czyli poprawnie), ale nie mogę do niej wejść. Sam napis wychodzi poza obręb PDA (napis zachodzi na datę i czas; gram na rozdzielczości 800x600, na wyższych rozdzielczościach problem nie znika, napis dalej zachodzi, są większe rozstrzelenia pomiędzy napisami). Problem defektowy nie stanowi istotnej bariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img530.imageshack.us/img530/4462/ssagnieszka090610163942.jpg Jak widać nachodzi na daty http://img180.imageshack.us/img180/6620/ssagnieszka090610163948.jpg Tu widać że można najechać na encyklopedie i "łapie". Ale nie można do niej wejść. Klikanie na krańcach napisu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że powinieneś przeinstalować całego Stalkera z patchami, modem i dodatkami. Nie wiem jakie instalowałeś dodatki ani na której wersji moda grasz ale z tego co wkleiłeś wygląda, że któreś pliki oszalały. Skopiuj savy i przeinstaluj wszystko, problem jest nietypowy i może nikt nic mądrego nie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak skróty do pozycji wewnątrz PDA.

Ale do mapy, zadań i kontaktów są.

Niestety, trzeba się potrudzić...

Czyli co mam zrobić?

Może zmiany w konfiguracji PDA coś pomogą. Zmniejszenie czcionki czy coś w tym stylu. Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić.

Może da się dostać do encyklopedii jakoś inaczej, żeby zobaczyć co tam jest (recepty na artefakty).

xxx\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\gamedata\config\text\pol
w tym folderze znajduje się plik który chyba definiuje opcje PDA

ui_st_pda.xml
I czy można zamienić jakąś nieużyteczną funkcje (np. kontakty czy ranking), żeby można było wejść w encyklopedie?

Jeśli tak to w jaki sposób.

EDIT:

Zmiana w plik (mianowicie "kontakty" na "kon")

przyniosła sukces.

http://img713.imageshack.us/img713/4324/ssagnieszka090810082111.jpg

Część napisu weszła na właściwy pasek PDA i teraz dało się ją otworzyć!

malakas

// Za to że się nie poddałeś i rozwiązałeś problem masz u mnie punkt.

To kapryśny mod i trzeba czasem trochę kombinować. Twoje rozwiązanie pomoże innym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się żalić ale wiem w czym problem. Kiedy pisałem o problemach z ikonami, grałem na swoim prywatnym komputerze, (karta graficzna ATI Radeon x1250). Dla próby zainstalowałem Stalkera + NS na komputerze żony (karta graficzna famili chipset 625). Tu nie ma problemów z ikonami, jest z PDA. Na oryginalnych sterownikach do karty gra chodziła jak ... 3fps. Wiadomo. Na sterownikach od Omega gra chodzi dobrze, ale są problemy graficzne ( po 1,5h tworzą się tak zwane artefakty). Sądze że to jest problem. trurl3 - PDA jest normalne, napisy są rzeczywiście za duże, ale nie wiem jak je zmienić, zmniejszyć. Ale nie narzekam, wszystko chodzi dość dobrze. Modyfikacja jest naprawdę udana. PS. Żona narzeka że nie da się wyperswadować bandycie żeby zaczął nowe uczciwe życie :D I że nie ma zadania złapania zwierzęcia są tylko na ich eksterminacje. i Dlaczego nie ma kobiet... Cytat :"Dobrze że się gra długo wczytuje. Jest czas żeby sobie ponarzekać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha dobre , ale w jednym miejscu się mylisz ....są kobiety i to aż TRZY w całej grze . Dwie z nich dają Naznaczonemu dużo zadań do zrobienia...i biedak musi biegać bez gadania i je wykonywać...:D Pantera i Błyskawica ... Te artekakty po 1,5 godziny grania mogą być wywoływane temperaturą układu graficznego , bądź pamięci ( bardzo często spotykana sprawa ) ...radzę uważać na laptopy podczas gry , bo z natury rzeczy nie są one do tego przystosowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.