Jump to content

RAGE... gra którą musisz poznać.


malakas
 Share

Recommended Posts

Oglądając ten trailer można pomyśleć, że jest to nowy Fallout..ale nic bardziej mylnego gra ma swój charakter i na pewno jest godna uwagi...Mnie kojarzy się raczej z super obrazem kinowym..Mad Max 2. Producent: ID Software Wydawca: Bethesda Softworks Dystrybutor w Polsce: Cenega Poland Gatunek: gry akcji (FPP, Postapokalipsa) Data wydania w Polsce: 07 października 2011 http://www.youtube.com/watch?v=Or99qjmxSmY&feature=player_embedded#! RAGE to gra FPS (first person shooters) jednak nie jest to zwykły przedstawiciel tego gatunku. Fani gier przygodowych, oraz wyścigowych znajdą również coś dla siebie. Fabuła gry może przypominać trochę klimat Fallouta, ale tutaj doszło do kryzysu na skutek uderzenia meteorytu. Zadaniem gracza jest wyzwolić cały świat poruszając się wehikułem, który wraz z postępem rozgrywki można modyfikować. Produkcją zajmuje się John Carmack, twórca bardzo znanych serii Doom oraz Quake. Ekipa Johna Carmacka stworzyła wirtualny świat, który należy do największych w historii gier FPS. Było to możliwe dzięki technologii Virtual Texturing, silnik gry jest ulepszoną wersją technologii MegaTexture, wykorzystanej w grze Quake Wars: Enemy Teritory. W przypadku Rage została ona jednak wykorzystana w znacznie większym stopniu. Tutaj nowinka...gracze zetkną się z dwoma silnikami – jeden odpowiedzialny jest za teksturowanie terenu, drugi zajmuje się wszystkimi pozostałymi elementami gry. Jak widać postęp jest bardzo duży i na pewno pomysł przyniósł zamierzone efekty... Oglądając różne filmiki z gry można powiedzieć jedno..klimatu to tam raczej nie zabraknie.. :) Co myślicie o tej wybuchowej mieszance trzech gatunków.?

Link to comment
Share on other sites

Na filmikach widzę, że grafika podobna jest do gry Borderlands....to mi się nie podoba i nie znoszę komiksowych gier. Gdyby była normalna grafika jak np. Crysis to byłby hit na całego. Nie grałem więc o gameplay nie mówię nic. Plus to pełna polska wersja z lektorem. //edit Kpuc może być i Crysis bo Crysis2 nie żądam. Dla mnie gra prezentowałaby się dużo lepiej niż obecnie. Dziwna moda weszła bo w Fear3 też zepsuli grafikę.

Link to comment
Share on other sites

Kpuc coś problem z fotkami się zrobił....W XIII nie grałem właśnie dlatego, że ma taką grafikę. W Borderlands grałem...tam jeszcze jako tako, ale nie powiem że mi się podobała gra. Rage ma dużo lepszą grafikę jak ta ostatnia, ale nie jest to typ grafiki który lubię. Prawdą jest, że gdyby wykorzystano grafiki od Fallout to mielibyśmy bez dwóch zdań Fallout 4...Jeżeli patrzeć na gameplay to gra wymiata... bardzo dobre połączenie samochodu, strzelanki i poszukiwacza przygód. Same pojazdy też są bardzo dobrze pomyślane...zmienne parametry, osłony, modyfikacje. Oglądam te filmy i czytam recenzje i myślę że chyba warto będzie zakupić taką gierkę.

Link to comment
Share on other sites

http://img412.images...01016181139.jpg

http://img846.images...01016205748.jpg

http://img843.images...01016210335.jpg

http://img827.images...01016211778.jpg

http://img163.images...01016180506.jpg

Dlatego nie wiesz co straciłeś :)

W Borderlands grałem 27 minut z zegarkiem w reku i dziękuje, nie przekonuje mnie ta gra.

Link to comment
Share on other sites

Silnik jest w OpenGL co rzadko się używa, jednak twórca jest zwolennikiem otwartych rozwiązań (jak i ja) to nie używa directx za co go podziwiam. Gra jest bardzo fajna, ale ma jedną wadę autosave raz działa raz nie. Punkty zapisu są bardzo rzadko, a gdy są to wtedy gdy nie ma potrzeby

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego masz taki problem..wyczytałem na jednym forum związanych z tą grą, że... Gra ma stały zapis/ ładowanie w Menu ...ma również szybki zapis / ładowanie w przyciskach F5..F9 Mam również pytanie...może jest gdzieś poradnik, chodzi mi o liczbę zadań głównych i pobocznych gry...

Link to comment
Share on other sites

Kody do RAGE-http://www.gry-onlin...028.asp?ID=7817

Z tego co wiem,nie ma obowiązku korzystania z kodów.A niektórzy lubią/muszą z nich korzystać.

A jeżeli ktoś już przeszedł RAGE i chce się teraz pobawić, pomóc może mu w tym save game editor

Dołączona grafika

http://www.mediafire...up7bj89juj7rhkv

Link to comment
Share on other sites

Fuel nie jest grą w klimacie post jak sądzę, a Borderlands ma dużo gorszą grafikę i fabułę jak RAGE. Same wyścigi samochodowe to tylko mała cząstka tej gry. Reszta to dość duży wątek fabularny. Zadania jak zwykle podzielono na główne i poboczne...ilość zadań można zobaczyć w poradniku dołączonym w linku powyżej...post od Gandalf71. W Rage warto zagrać bo jest to fajna mieszanka kilku gatunków...

Link to comment
Share on other sites

Fuel to totalnie inna gra i niema co jej porównywać do Bordelland czy Rage. Fuel to tylko wyścigi i nic więcej cały post- świat to tylko tło by jakoś ukotwiczyć fabule o długości jednego zdania :)

Właśnie. Masz całkowitą rację. Ja nie wiem czy to błędy grafiki ale jak ta gra dalej wygląda jak na screenach to ja podziękuję śmiertelnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity