Skocz do zawartości

Problem podczas przechodzenia zDM do x18


robi-pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Czy moze mi ktos pomoc?

Do tego momentu gralem bez problemu ,podczas przechodzenia zDM do x18 wylot i taki log.

Dzieki z gory.

FATAL ERROR
[error]Expression : SG
[error]Function : CRender::model_CreateParticles
[error]File : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRender_R1FStaticRender.cpp
[error]Line : 156
[error]Description : Particle effect or group doesn't exist
[error]Arguments : amikmonstersphantomidle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gralem na ustawieniach maksymalnych grafiki i z hud-em bylo wszystko ok. wszystkie wskazniki w lewym gornym rogu,po zmianie na minimalne wskazniki byly w prawym dolnym. Ustawilem na max i wszystko ok.Jesli chodzi o hud nie instalowalem zadnego. Probowalem na kazdym oswietleniu. Co do pliku to byc moze jest jak mowi Yurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcza jedna szansa zanim trzeba będzie reinstalację moda zrobić.

Błąd może się czaić w pliku "particles.xr".

Pod linkiem: http://www.megaupload.com/?d=I5IVNUA0

masz trzy różne wersje tego pliku (z Solianki, DMXa i oryginalnego Stalkera w wersji 1.4) - sprawdź to, może coś pomoże ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeinstalowalem stalkera i soljanke i jeszcze gorzej nie moge wejsc nawet do menu gry

gdy ukazuje sie napis Narodnaja Soljanka zawiesza sie gra .

W logu;

FATAL ERROR
[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : D:xray-svnxr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line : 70
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsui_main_menu.script:44: attempt to call method 'GetGSVer' (a nil value)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc coś ci się źle zainstalowało, zauważ że nawet numeru patcha w logu nie ma. Jeszcze raz odinstalować, najlepiej Revo uniinstaller. Zapisy przenieś sobie w inne miejsce. Wywal wszystko co ma coś wspólnego ze stalkerem, przeczyść rejestr, zrestartuj kompa. Potem zainstaluj stalkera, spatchuj i odpal czysty Cień Czarnobyla. Zrób jakiś zapis. Jeśli wszystko gra, instaluj moda. Załóż nową grę, jeśli chodzi to próbuj przenosić stare zapisy. Edit: Ejże robi-pl teraz tak sobie myślę i taki wpis "d:| xray-svn" w logu oznaczał że grasz na czystym stalku lub na patchu 1.001. Ty kolego zapomniałeś patcha 1.004 zainstalować chyba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kobal

Brawo kobal za spostrzegawczość !

Ten wpis w logu:

[error]File : D:xray-svnxr_3daxrGamescript_engine.cpp

oznacza, że kolega próbuje postawić Soliankę na czystym Stalkerze, lub na patchu 1.0001 :P

@ robi-pl

Drogi kolego, Solianka MUSI być instalowana DOKŁADNIE tak jak to opisał malakas w jednym z postów na Forum.

Inaczej nigdy nie uda Ci się w nią pograć :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 min. gry po wypiciu leku od doktora i wczytywaniu nastepnej lokacji wylot i ten sam blad jaki mialem przed reinstalcja przy przejsciu DM do X18 FATAL ERROR [error]Expression : SG [error]Function : CRender::model_CreateParticles [error]File : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRender_R1FStaticRender.cpp [error]Line : 156 [error]Description : Particle effect or group doesn't exist [error]Arguments : amikmonstersphantomidle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to brakuje ci jakiś plików, particle effect ma coś wspólnego z efektami cząsteczkowymi. Tu by się musiał jakiś spec od grafiki wypowiedzieć. Coś mi chodzi po głowie że odpowiedzialny za to był plik particle.xr albo coś podobnego. Może ściągnąłeś uszkodzone archiwum. Nawet nie wiem czy w NS te particle w ogóle były ruszane. Może to coś z twoją podstawką. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem twojego sejwa, poszedłem do drzwi Sidora, dostałem 2 smsy, rozmowa z Doktorem, lekarstwo i przy autosave do Pieczary taki błąd:

Wczytywanie stref i portali...

WARNING: Occlusion map 'c:program filesthqs.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobylgamedatalevelspesheralevel.hom' not found.

FATAL ERROR

[error]Expression	: fatal error
[error]Function	  : CModelPool::Instance_Load
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderModelPool.cpp
[error]Line		  : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments	 : Can't find model file 'monsterssnorksnork_strong.ogf'.

Jesteś pewien, że prawidłowo pobrałeś, rozpakowałeś pliki Solianki? Bo skoro od początku są popsute sejwy, to znaczy że jest jakiś błąd z instalacją gry. Wg mnie spróbuj pobrać od nowa wszystkie pliki moda od nowa ze sprawdzonych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś pewny Korn,że nie narzuciłeś sejwa na DMXa ? Ten twój log świadczy o braku pliku ogf, konkretnie pliku snork_strong.ogf. Tylko czemu miałbyś go nie mieć? Albo robi-pl coś pochachmęcił ze swoją instalacją, i co za tym idzie w zapisie są jakieś dziwne rzeczy. Odnośnie twojego zapisu robi-pl, też chciałem sprawdzić, ale ściąga mi się tylko plik 3.sav , a gdzie plik 3.dds ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.