Skocz do zawartości

Niespodziewana wrogość Wolności


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem misję z Hologramem, dostałem następną na przyniesienie 10 Kocich Łbów i artefaktu, przeszedłem z Warlabu do Magazynów i... Wolność zaciekle mnie atakuje, nie stuknąłem żadnego Wolnościowca, nie jestem w Powinności - do tej pory stosunki z frakcją wyśmienite i kolorek zielony. Próbowałem cofną się w grze do misji z przed przyprowadzenia Holograma i też są schody. W bazie na Magazynach mam przyjaciół ale jak tylko zbliżę się do Bariery to tamtejsza obsada zaraz zaciekle mnie atakuje. Próbowałem założyć złotą sztabkę wolnościowca ale nic to nie pomaga. Przeinstalowałem RC2 i też bez zmian. Gram na 19.04 bez witamin. Co się z tymi anarchistami dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje ze sztabem Wolności wykonane, bezkrwawo i po tych misjach Wolność była przyjazna. Już po misji z plecaczkiem ukradzionym ze sztabu Łukasz dał mi zadanie na przeprowadzenie oddziału uderzeniowego do Warlabu. Misja zaliczona i dostałem złotą sztabkę Wolnościowca. Pytasz jak to bariera jest wroga a baza przyjazna? Po prostu - w bazie przyjaciele na zielonym kolorze a koło bariery wrodzy na czerwono i strzelają do mnie. W Warlabie z którego wychodzę do Magazynów Witamina i reszta też są przyjaźni, jakieś g....nko złapałem i zjechało mi grę... Jak tego nie odkręcę to będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z przejścia warlab-MW...spróbuj tak.... będąc w WarLab użyj ręcznego teleportu Streloka (on zawsze przenosi do MW)i sprawdż czy jest to samo...jeżeli nie pomoże to masz jeszcze ten lewy patch na chwilę ...może to odwróci zły czar...:D ciężko coś powiedzieć bo to chora sytuacja...w ostateczności unikaj przejścia i korzystaj z innych dojść ...przez DM albo Jantar....ironia losu przejście Radar-MW miałem zablokowane przez całą grę, podobnie jak Radar-Prypeć ,ale i tak mnie nie uziemiło...bo był teleport do Prypeci u Sacharowa, w drugą stronę teleport Streloka i gra się toczy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powoduje zadanie z doprowadzeniem Holograma do Warlabu. Jeszcze w jaskini po rozmowie z Hologramem wszystko jest ok. ale jak wybiegniemy nieco w lokację zaczyna się robić dziadostwo. Hologram nie wiedzieć czemu z przyjaciela staje się neutralny (nie pada żaden strzał) a jak popatrzę do PDA np. na Ranking to Wolnościowcy z czołówki (pokazane jest tylko 20 najlepszych Stalkerów) pokazują się na czerwono jako wrogowie. Za pierwszym razem Wolnościowcy dopuścili mnie do bazy w Warlabie i wydaje mi się że byli nadal przyjaciółmi - na zielono. Po przejściu z Warlabu do MW w bazie od razu mnie napadali. T nie jest bł wynikający z fabuły tylko z przyczyn technicznych - coś gryzie się w plikach i głupieją. Edit: Poradziłem sobie w taki sposób: Wykonałem parę innych zadań, już mając zlecenie na przyprowadzenie Holograma w PDA. Ponieważ zauważyłem, że wrogość Wolności pojawiała się po przekroczeniu przejścia Magazyny Wojskowe - Niezbadane Tereny. Wszedłem na NT z Wysypiska, Wolność nadal na zielono i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie dopadł mnie ten sam błąd co Vorenusa :D

Wolność w bazie na MW na zielono, w Warlabie na zielono, ekipa przy Barierze na czerwono i wali do mnie ze wszystkich luf ;)

Stało się do w drodze z Warlabu na NT - idę dopiero po Holograma; wyszedłem na MW przez przejście w Warlabie, nie teleportowałem się jak zwykle)

Poza tym pojawił się dodatkowy problem - po otrzymaniu "złotej sztabki Łukasza" od Witaminy w Warlabie, automatycznie zapisało mnie do Wolności i teraz mam Powinność za wroga http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif

I jak tu teraz do Baru ?

Nie pomaga sprzedanie sztabki Łukaszowi, nie pomaga też jej wyjęcie z plecaka i schowanie do schowka. Żaden sposób nie działa :)

W sprawie Wolności spróbuję jeszcze wrócić do sejwa na Warlabie i wyteleportować się stamtąd, a na pozbycie się tej [piiiiii] sztabki i wypisanie się z Wolności to na razie nie mam innego pomysłu jak grzebanie w plikach http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif.

I jak tu grać czysto i porządnie jak gra sama zmusza do kombinowania http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif

(Chyba, że to stado psów które pomogłem Wolności skasować w Warlabie było oddziałem Powinności i teraz są na mnie wkurzeni :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek, ze sztabką tak jest, że jej "czar" przestaje działać dopiero po przejściu na inną lokację - oczywiście jeżeli wcześniej pozbędziesz się jej z ekwipunku, możesz schować do skrzyneczki na M.W. Po przejściu do Baru powinno już wszystko wrócić do normy. Co do wrogiej Wolności to opisałem jak to obejść w poprzednim poście, zrób tak jak ja.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście zrobiłem sobie screenshota z rozmowy z Witaminą w Warlabie. Po przeczytaniu ponownie dialogu doczytałem szczegóły użytkowania złotej sztabki. Jest tak jak piszesz Vorenusie. Po pozbyciu się jej z plecaka (do schowka z nią ;)) i przejściu na inną lokację sprawy względem Powinności wracają na stare tory i nadal jesteśmy przyjaciółmi :) Niestety co do drugiej części, to Wolność na Barierze nadal jest do mnie wroga. Nie robi różnicy czy przechodzisz przejściem z Warlabu, czy się teleportujesz. Zrobiłem sobie twarde sejwy i zobaczę co dalej. Na razie rozwaliłem kilku Wolnościowców nastawionych do mnie wrogo na Barierze i opchnąłem zebrane z nich fanty ... Kutwie w bazie Wolności :) To ci dopiero paradoks ... Sprawdzę czy następna ekipa na Barierze też będzie do mnie wrogo nastawiona, jak tak to będę musiał spróbować Twojego sposobu z przejściem na NT przez Wysypisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM... Próbowałeś wejść na NT z Wysypiska? Nie wiem jak w ostatniej dopie ale w 19.04 zadziałało. Szkoda, że mordujesz braci z Wolności i to w miejscu, gdzie stoczyliście tak ciężką bitwę ze świrami z Monolitu... Nawróć się Yurku bo zbłądziłeś z drogo i czynisz zło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden ze sposobów nie zadziałał, za każdym razem Wolność na Barierze jest do mnie wrogo nastawiona :smile:

Wniosek raczej nasuwa się sam - to nie jest wina przejść, a raczej tej sztabki, którą daje nam w nagrodę Witamina. Coś z nią musi być nie tak jak powinno, ponieważ zaraz po powrocie z Warlabu (jeszcze zanim udałem się na NT po Holograma) poszedłem na Barierę sprawdzić nastawienie Wolnościowców. Nie miało znaczenia czy wyszedłem przejściem z Warlabu na MW, czy też się teleportowałem za pomocą teleportu Striełoka. Za każdym razem koledzy oznaczeni byli czerwonymi kropkami i z radosnymi okrzykami ochoczo kierowali w moją stronę strumień ołowiu :confused:. Baza Wolności i Warlab - wszyscy na zielono i przyjaźnie nastawieni :confused:

Próbowałem zrobić tak jak zalecał Vorenus i okrężną drogą (przez Wysypisko) poszedłem po Holograma i było nawet gorzej (nie wiedzieć czemu ;)) - nie tylko na Barierze byli do mnie wrogo nastawieni, ale nawet w bazie Wolności część stalkerów zmieniła swój status względem mnie na neutralny :smile:

Próbowałem za pierwszym razem przechodzić przejściem, a za drugą próbą teleportować się - efekt zawsze ten sam - wrogość.

Podczas moich prób podczas przeprowadzania Holograma przez NT nie było żadnych niespodzianek - Hologram był cały czas przyjazny, w PDA Wolność też nie zmieniała swojego stosunku do mnie. Jedyne co się zmieniało, to stosunek Mścicieli na NT do mnie - jak miałem sztabkę w plecaku to byli neutralni względem mnie, jak przeprowadzałem drugi raz (bez sztabki) w naturalny sposób byli wrodzy w stosunku do mnie - czyli wszystko było tak jak powinno być :)

Jeszcze dziś sprawdzę pomysł malakasa żeby zostawić sztabkę w Warlabie przed wyjściem z niego (zaraz po jej otrzymaniu od Witaminy). Może to coś jeszcze da ?

Zmodyfikowałem plik odpowiedzialny za tak nieoczekiwaną i niczym niezasłużoną wrogość względem mnie (po tym wszystkim co dla nich zrobiłem ) i zalinkowałem go w "Małych usprawnieniach Solianki" (Poradnik).

Do wykorzystania dla każdego, komu przytrafi się to samo :)


HM... Próbowałeś wejść na NT z Wysypiska? Nie wiem jak w ostatniej dopie ale w 19.04 zadziałało. Szkoda, że mordujesz braci z Wolności i to w miejscu, gdzie stoczyliście tak ciężką bitwę ze świrami z Monolitu... Nawróć się Yurku bo zbłądziłeś z drogo i czynisz zło :).

Niestety oni zaczęli ... I tak skończyło się "rumakowanie" :D

Jak na razie gram na zmodyfikowanym przez mnie pliku i też jest OK (nic się nie dzieje złego z jego powodu :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ostatnie doniesienia z poligonu testowego :confused:

Po pozostawieniu złotej sztabki w schowku w Warlabie sprawdziłem następujące warianty (po myślniku napisany efekt działania):

1. wczytałem sejwa ze sztabką, zostawiłem ją w schowku i teleportowałem się na MW - wrogość Wolności na Barierze

2. wczytałem sejwa ze sztabką, zostawiłem ją w schowku i przeszedłem przez przejście Warlab : MW - wrogość Wolności na Barierze

(ponieważ nie do końca jest prawdą to, że trzeba zmienić lokację by powrócił status "niezrzeszonego" [wystarczy schować sztabkę do schowka, zrobić sejwa i następnie go wgrać i voila status się nam zmienia od razu, bez zmiany lokacji :smile:] postanowiłem przetestować jeszcze dwie możliwości przedstawione poniżej)

3. wczytałem sejwa zrobionego po schowaniu sztabki i teleportowałem się na MW - wrogość Wolności na Barierze

4. wczytałem sejwa zrobionego po schowaniu sztabki i przeszedłem przez przejście Warlab : MW - wrogość Wolności na Barierze

Poniżej dowód w postaci screenów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W związku z powyższym jedynym obecnie działającym sposobem na ominięcie tego buga jest podmiana pliku "game_relations.ltx" na ten przygotowany przez mnie :)

Linki w dziale Porady - Małe usprawnienia Solianki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych na Barierze można odstrzelić (Czapa ma unikalny HK36), nie zmieni to nastawienia Wolnościowców w głównej bazie. Na miejsce tych na Barierze przyjdą nowi i oni również będą przyjaźnie nastawieni.

Wiąże się to niestety z tym, że Czapę musisz też odstrzelić :)

Próbowałem Twojego sposobu i faktycznie nowa ekipa jest przyjaznie nastawiona (mimo że ich poprzedników odstrzeliliśmy :D).

Niestety Czapa jest nadal wrogo nastawiony po zmianie ekipy na Barierze :smile:

Po zrobieniu kwestu, w wyniku którego otrzymujemy od niego w nagrodę uszkodzony miotacz płomieni, nie jest on w zasadzie do niczego nam potrzebny, więc jeśli wam go nie żal, to można go zlikwidować wraz z wrogo nastawioną obsadą Bariery.

Jeśli nie możecie się przemóc, by zrobić coś tak wrednego towarzyszom z Wolności, to pozostaje tylko mój sposób ze zmodyfikowanym plikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie żadna wrogość Wolności nie nastąpiła.Po odebraniu tej nieszczęsnej sztabki w Warlabie i wizycie u Klonowa od razu teleportowałem sie na Magazyna Wojskowe gdzie zostawiłem sztabkę w schowku.Potem poszłem po Holograma.Odprowadziłem go do przejścia , pogadałem z nim i przeszłem na MW .Z ciekawości od razu pobiegłem na Barierę i wszystko gra.Od tego czasu przechodziłem tamtędy z pięć razy,Wolność cały czas przyjaciele za to mutanty spawnują mi sie tam w ilościach hurtowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest jakiś bug w modzie, ja miałem problemy na 19.04, musiałem się nieźle nakombinować żeby to obejść, bo nie chciałem strzelać do braci z Wolności... Jedni mają z tą sztabką kłopoty - inni nie. Myślę, że może to zależeć od przedmiotów w ekwipunku lub kolejności wykonywania misji - jednym zdaniem: "coś się gryzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświerzę ten temat trochę.Najprawdopodobniej kłopoty z Wolnością na Barierze nie są spowodowane żadną sztabką tylko zwykłym atakiem kontrolera.Podejrzeń w tym kierunku nabrałem podczas questów Błyskawicy gdzie dość sporo sie korzysta z tej drogi i ze dwa razy mi sie zdarzyło że przy zwykłym spawnie mutantów pojawiał sie też kontroler albo i kilku jak u mnie :P .Zastanowiło mnie że obszukując trupy wolnościowców kilku miało w opisie zombi i oznaczenie jako wróg.No a skąd stalkerzy zombi na Barierze.No i Czapa zmienił sie na neutrała.A upewnia mnie w tym stwierdzeniu wpis w poradniku do NLC gdzie opisywany jest podobny problem i jako powód też jest podany kontroler.A więc podchodzimy do bariery , spawnuje się kontroler.Wolnościowcy go zabijają ale kilku albo i wszyscy zdąży sie przemienić w zombi.Nawet jak zabijemy jednego to reszta choć była na zielono to też staje sie wrogami.Tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taki problem techniczny z tymi Kontrolerami na Barierze. Gdy pojawiało się dwóch nie mogłem podejść od strony Bazy Wolności bo słychać było ten charakterystyczny 'pisk' i wywalało mnie na pulpit. Trzeba było podejść od strony Radaru i jak najszybciej, w pierwszej kolejności zlikwidować kontrolerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taki problem techniczny z tymi Kontrolerami na Barierze. Gdy pojawiało się dwóch nie mogłem podejść od strony Bazy Wolności bo słychać było ten charakterystyczny 'pisk' i wywalało mnie na pulpit. Trzeba było podejść od strony Radaru i jak najszybciej, w pierwszej kolejności zlikwidować kontrolerów.

Też to miałem :P Ja to załatwiałem tak że podchodzac do bariery od razu robiłem zapis.Potem gauss w rękę i jak tylko zaczynało piszczeć to celownik i jednym strzałem rozwalałem kontrolera.Jakos sie udawało przy jednym , dwóch wczytaniach zapisu.Trzeba szybko załatwić kontrolera zanim gra cie wywali na pulpit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświerzę ten temat trochę.Najprawdopodobniej kłopoty z Wolnością na Barierze nie są spowodowane żadną sztabką tylko zwykłym atakiem kontrolera.Podejrzeń w tym kierunku nabrałem podczas questów Błyskawicy gdzie dość sporo sie korzysta z tej drogi i ze dwa razy mi sie zdarzyło że przy zwykłym spawnie mutantów pojawiał sie też kontroler albo i kilku jak u mnie Dołączona grafika .Zastanowiło mnie że obszukując trupy wolnościowców kilku miało w opisie zombi i oznaczenie jako wróg.No a skąd stalkerzy zombi na Barierze.No i Czapa zmienił sie na neutrała.A upewnia mnie w tym stwierdzeniu wpis w poradniku do NLC gdzie opisywany jest podobny problem i jako powód też jest podany kontroler.A więc podchodzimy do bariery , spawnuje się kontroler.Wolnościowcy go zabijają ale kilku albo i wszyscy zdąży sie przemienić w zombi.Nawet jak zabijemy jednego to reszta choć była na zielono to też staje sie wrogami.Tak to widzę

potwierdzam teorię z kontrolerem. Jestem w trakcie zadania Gawra, tzn zabiłam go wreszcie, szmaciarza i szukam Jakuta. Trochę zboczyłam i poszłam za artami na Barierę a panowie strzelają do mnie. Są dwaj kontrolerzy, a jeden Wolnościowiec zabity jest zombi. Jeszcze nie próbowałam obejść błędu wrogości Wolnosci, ale jutro c.d. i napiszę, czy szybkie zabicie kontrolerów coś daje. Dzisiaj wchodząc na Barierę Wolność od razu mnie atakowała, więc muszę się trochę cofnąć w sejwach.

Jeszcze jedno. Zarówno na Barierze przy MW jak i przy Kuzniecowie, strzały wrogo nastawionych panów nie robią mi zadnej krzywdy. Ranią tylko granaty i kolbą w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam, że odgrzebuję trupa, ale mam pytanie. Co do bariery i Kontrolera - też potwierdzam, miałem to kiedyś (na długo przed zadaniem z Warlabem), zaczęli do mnie strzelać, niestety nawet ubicie kontrolera nie spowodowało zaniku wrogości, trzeba było wczytywać save'y. Nawiązując zaś do Warlabu/sztabki/etc. - czy gdy odnosiliście Łukaszowi pieczęć Wolnościowcy na MW byli wrogo nastawieni? Podczas wykonywania zadań na Magazynach (kombinezon+pies) nie strzelałem a i tak musiałem oddać ją w niewidce... Myślałem, że po oddaniu staną się znów przyjaźni, ale nie. Nawet po wykonaniu zadań (ci z Warlabu byli przyjaźnie nastawieni) i otrzymaniu sztabki nadal są wrogami. Nie jestem daleko w fabule i jest jeszcze czas, żeby powtórzyć od momentu zabicia Pająka, ale wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie miałem żadnych kłopotów z Wolnością, poza kilkoma niezamierzonymi trupami na Barierze, w o wiele późniejszym etapie gry, a spowodowanymi przez atak kontrolera. Wykonując misje z pieczęcią najemników miałem, o dziwo, Wolność neutralną. Jak jest opisane wyżej, wrogość wolnościowców na Barierze to nie problem, można ich bezpiecznie wystrzelać. Ale wrogość w głównej bazie i w Warlabie to całkiem inna sprawa. Ja raczej bym się cofał i powtarzał misję. Na biedę, Yurek przygotował kiedyś fixa poprawiającego stosunki z Wolnością, ale plik był wrzucony na MU, czyli nieprędko będzie dostępny. W razie czego, pisz do Yurka na PW, może ma go na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.