Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, musisz poprawnie downgrade zrobić. Nie ma innej opcji. Sam mod jest bardzo stabilny, a owy error objawia się po nieprawidłowym downgradzie.

W sumie jedyne co mogłeś popsuć to nie skasowałeś pliku gamedata.dbd oraz gamedata.dbc.
Usuń je z folderu gry, i zdaj relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Testolityczny napisał:

Stary, musisz poprawnie downgrade zrobić. Nie ma innej opcji. Sam mod jest bardzo stabilny, a owy error objawia się po nieprawidłowym downgradzie.

W sumie jedyne co mogłeś popsuć to nie skasowałeś pliku gamedata.dbd oraz gamedata.dbc.
Usuń je z folderu gry, i zdaj relacje.

Aaaaa! nie zauważyłem że nie usunołem teraz działa dziękuje Ci bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

5acb704f96605_ss_administrator_04-09-18_14-55-17_(l12_stancia_2)-Kopia(2).thumb.jpg.68270fa9c90d8f7cfad332b5031b216b.jpg

Ani się spostrzegłem, a tu mod skończony. Żadna "Filozofia" :033: . Jak przez większość gry miałem szaro, buro i ponuro, tak na koniec "zaświeciło" mi słońce. Mogę więc dać kilka screenów. Przeważnie przez ten fragment CEA2 przebiegamy bez zwracania uwagi na otoczenie. A szkoda, bo jest na co popatrzeć.

Spoiler

5acb704e35692_ss_administrator_04-09-18_14-54-33_(l12_stancia_2)-Kopia-Kopia.thumb.jpg.8207a3144e84b0cece4b401e517fadfd.jpgss_administrator_04-09-18_14-55-49_(l12_stancia_2).thumb.jpg.9425b31f0c297479c3b837d8c22e1663.jpgss_administrator_04-09-18_14-58-17_(l12_stancia_2).thumb.jpg.461790e57966b997f991e6e6b1505d25.jpgss_administrator_04-09-18_14-58-35_(l12_stancia_2).thumb.jpg.0daa5a14812d23c94286d82369dda87e.jpgss_administrator_04-09-18_14-59-39_(l12_stancia_2).thumb.jpg.7b10e0ad51ab7f1193a791ac7d231f98.jpg5acb705d36349_ss_administrator_04-09-18_15-02-52_(l12_stancia_2)-Kopia.thumb.jpg.9039270c39204e519352c267dc8fc7c7.jpg

I znowu jestem zadowolony, że sięgnąłem po "staruszka". Mod z głowy wywietrzał, więc sporo z niego było jak nowe. A też mała refleksja, jak się takie mody odbierało kiedyś, a jak się w nie gra teraz, z doświadczeniem i czasami z rutyną. Nowe, mocne karty, wyciągają z tych modów grafikę, o jakiej by nam go głowy kiedyś nie przyszło. Śnieżenie, to zamierzony efekt pokazania promieniowania.

ss_administrator_04-09-18_14-57-59_(l12_stancia_2).thumb.jpg.cb53a1988dc21d7b25464d91efaab738.jpg

Kto moda zapomniał, a co gorsze jeszcze w niego nie grał, powinien to zrobić. Ale  we właściwej kolejności.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ludzie mam problem (oczywiście jak to u mnie :D ) pewnie to jakaś pierdoła ale na chwilę obecną jeszcze jej nie znalazłem, a mianowicie gdy stawiałem Poszukiwaczy "nałożyłem" gamedatę na "Apokalipsę" bez ponownego instalowania podstawki i hulało tutaj ta opcja nie chce przejść, oczywiście resztę zrobiłem tak jak w 1 poście, czy KONIECZNA jest instalacja świeżej podstawki? Czy powinno to hulać na Poszukiwaczach? tak, wyczyściłem rejestr i pokasowałem wszystkie zapisy i screenshoty z Poszukiwaczy, wyżej się też pojawił pomysł 

W dniu 9.10.2017 o 00:33, NyXx1337 napisał:

W sumie jedyne co mogłeś popsuć to nie skasowałeś pliku gamedata.dbd oraz gamedata.dbc.
Usuń je z folderu gry, i zdaj relacje.

 tak, z tym też kombinowałem ale nic z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Odinstaluj gamedatę, z katalogu zapisów usuń wszystko co tam jest, łącznie z user.ltx. 

ZAPAMIĘTAJ. Nie wolno instalować nowego moda bez usunięcia gamedaty starego. A tyle Ci klarowałem, abyś mody stawiał na kopii podstawki. Bo niektóre mody ingerują w kat bin i wtedy nowy mod nie będzie działał. Po odinstalowaniu gamedaty i wyczyszczeniu zapisów, zrób kopię podstawki, skrót pulpitowy od silnika i sprawdź czy gra z tej kopii się uruchomi. Jeśli tak, to na tej kopii możesz stawiać Filozofię wojny. Jeśli się nie uruchomi, czaka Cię reinstalacja podstawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

51 minut temu, kondotier napisał:

Nie wolno instalować nowego moda bez usunięcia gamedaty starego.

no ale przecież te gamedaty się tylko zamienia to myślałem że jak zamienię jedna na drugą to tak jakbym skasował tą starą z reszta tak jak wspomniałem Poszukiwaczy tak właśnie zrobiłem i hulali

51 minut temu, kondotier napisał:

A tyle Ci klarowałem,

:018: wiem wiem mentorze, zapomniałem, sory, z resztą teraz to i tak już po ptokach, stawiam nową podstawkę i tyle, jakby co będę pisał

 

No niestety, nie działa nic :037: nawet po reinstalacji podstawki podstawka nie działa, chyba ten mod sobie daruje, może za słaby komp już do tego moda chociaż bardzo wątpię w taki scenariusz, nie wiem kompletnie o co chodzi, pierwszy raz mi się zdarza żeby mi nawet podstawka nie hulała


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : m_pItemDataVector->end() == t_it
[error]Function      : CXML_IdToIndex<class CCharacterInfo>::InitInternal
[error]File          : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\xml_str_id_loader.h
[error]Line          : 184
[error]Description   : duplicate item id
[error]Arguments     : andry2

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Wejdź do moda FOTOGRAF

https://stalkerteam.pl/topic/10362-фотограф-fotograf/

i w #1 Link do pobrania / instrukcja instalacji: masz 4. linki do podstawki v.1.0004. Pobierz je i przekopiuj do jakiegoś katalogu o nazwie np. Podstawka 04, na niesytemowym.  Wypakuj i dostaniesz w pełni sprawną podstawkę. Zrób znów katalog o nazwie Filozofia i do niego przekopiuj uzyskaną podstawkę. Teraz skrót pulpitowy od silnika, zmiana w fsgame.ltx  linii ze ścieżką, tak aby zapisy były w modzie. Tak przygotowana podstawka musi ruszyć. Następnie ją zamknij, usuń plik user.ltx ( aby mod zrobił swój własny ), nałóż gamedatę i spolszczenie. Uruchom moda, ustaw opcje stosunkowo nisko, zapisz i zamknij moda. Uruchom ponownie i do przodu.

A tej podstawki w katalogu gdzie wypakowałeś, broń boże nie wykorzystuj, za wyjątkiem robienia jej kopii. Mod dinozaur, nawet na twoim kompie powinien iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Weź mu już o tych kopiach nie mieszaj ;) przerabialiśmy to już parę razy z modami, które instalował.

Szybciej i bezpieczniej będzie jak wrzuci moda na czystą instalkę stalkera.

U ceza i tak większość kłopotów prędzej czy później szła w stronę za słabego PC więc co byś kombinował może być lipa w pewnym momencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier działa :018: no widzisz? nie umiem zdjęć wrzucić w spoiler, jak to zrobić? bo tekst to już wiem

@tom3kb racja, mój komp to dinozaur jak na dzisiejsze standardy ale ten mod to też prehistoria i raczej ciężko żeby mi nie poszedł a poza tym ostatnia część trylogii i zależało mi na uruchomieniu go.

 

ss_windows7_03-07-19_18-54-27_(mainmenu).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Napisz, jak postawiłeś moda. Pobrałeś tę podstawkę z Fotografa? Zrobiłeś jej kopię? Na niej postawiłeś Filozofię?

Screeny do spojlera wstawiasz tak samo jak do głównego okna, tylko że kursor musi być w spojlerze. I to wszystko.

@tom3kb  On musi robić na kopiach, bo nakłada gamedatę jedną na drugą i stąd ma problemy. A kopię umie robić, tylko "zapomina" usunąć ogranego moda i zrobić nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 To teraz zapamiętaj, że lenistwo nie popłaca. A przy stawianiu modów, szczególnie. Problemy jakie miałeś z Poszukiwaczami, mogły być spowodowane właśnie nałożeniem się gamedat Apokalipsy i Poszukiwaczy. Teraz jak skończysz Filozofię, cały jej katalog wywalasz do kosza, robisz czyszczenie jakąś miotełką, abo czym co tam masz. Dla nowego moda powtórka. Nowa kopia podstawki. I koniecznie usunięcie user.ltx przed pierwszym uruchomieniem moda, bo mod musi sobie zrobić własne ustawienia dla grafiki. A teraz :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem, już prawie kończę moda ale mam zagwozdkę z przejściem z Martwego miasta na CEA2, w poradniku jest napisane że przejście jest na skarpie tam gdzie obozowaliśmy z Rzezanym, za żadne skarby nie wiem jak wejść w owo przejście, próbowałem na wszystkie sposoby, czy jest jakaś specjalna "procedura" wejścia w to przejście? czasem zdarzają się takie rzeczy w tych modach że trzeba coś zrobić w specyficzny sposób, wejść pod jakimś kątem czy za czymś/za kimś albo w odpowiednim czasie.

Spoiler

 

 

ss_windows7_03-15-19_10-47-22_(dead_city).jpg

ss_windows7_03-15-19_10-47-39_(dead_city).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ale zaraz, chyba mówimy o innych momentach moda, bo Ty pokazałeś mi scenkę dopiero jak my się z nim żegnamy i idziemy załatwiać swoje sprawy w MM czyli spoooro wcześniej a mi chodzi o moment jak już wychodzimy z MM po tą ciężarówkę do CEA2 czyli już praktycznie na sam koniec zadań w MM, patrząc dalej na kolejny odcinek widać że gracz inaczej rozegrał moda, nie zabił tego Monca bo później się on pojawia w siedzibie Apsów, a ja robię zgodnie z tym co jest napisane w poradniku czyli go zabijam a na filmiku w ogóle inaczej jest mod rozegrany i ciężarówka jest w MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.