kobal

S.T.A.L.K.E.R. Powinność - Filozofia Wojny

66 postów w tym temacie

Witam tu znowu ja mam problem robiłem sobie format no i jak tylko zainstalowałem mod włączyłem stalkera zaczynam kampanię i gadam z tym żołnierzem (nie pamiętam jak się nazywa od razu na start) to wywala mnie z bug trap pomoże ktoś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnia część Apokalipsy też ukończona.

Plusy:

Fabularnie też bardzo ciekawy, nie wszystko jest takie jak na początku wygląda i z niby prostego zlecenia na znalezienie gościa zaginionego w Zonie szybko robi się niezła chryja.

Gramy jak były członek grupy Poszukiwacze ale na szczęście nie latamy już ze sztyletem :) za to mamy na starcie Egzoszkielet ;) (500kg udźwigu to trochę przesada, 150 by w nim spokojnie wystarczyło) ale dzięki temu możemy spokojnie nosić sporo różnej broni i sobie z niej postrzelać, a doszło kilka sztuk, m4-ki, które poznaliśmy w poprzedniej części, pkm, snajperka Wssk, miotacz ognia i jeszcze parę.

Kiedyś marudziłem, że chętnie pograł bym w moda gdzie jesteśmy w Powinności i tutaj wreszcie dostałem to co chciałem, przez jakieś 70% moda.

Zadania w pda w miarę dobrze opisane choć trafi się parę z którymi można mieć problem, fajne rozbudowane dialogi z npc-ami więc wszystko w miarę gładko idzie.

Nie latamy już przez całą Zonę żeby wykonać zadanie i powrót na jej drugi koniec.

Jako członek Powinności mamy dostęp do amunicji za darmo więc możemy zostać milionerami :D mogli chociaż wprowadzić jakieś ograniczenia, że np możemy wziąć ammo raz na jkiś czas albo coś w tym stylu.

Także śmiga na słabym kompie.

Minusy:

Kilka zadań bez opisu, więc jeśli gramy z przerwami możemy utknąć chyba, że robimy notatki albo gramy z poradnikiem :P

Są ze 3 zadania, o których dowiadujemy się słysząc dialog przez radio po rosyjsku, bez żadnego tekstu więc można je pominąć nie znając języka co pozbawi nas trochę informacji odnośnie fabuły ale nie połozy moda bo można powiedzieć są one opcjonalne.

Więcej wad tak na szybko nie mogę sobie przypomnieć.

Moja ocena 8/10

Także małe podsumowanko całej trylogii: mody są już dosyć stare nie dodają za wielu nowych rzeczy, nie poprawiają grafiki, mają sporo takich upierdliwych wad "utrudniających" rozgrywkę ale scenariuszowo są bardzo fajne, widać Zaurus dobrze przemyślał fabułę, każdy mod jest inny (pierwszy to taka typowa sieczka, dużo akcji z nowym ugrupowaniem, drugi bardziej klimaty sc-fi, trzeci ciekawa historia i intryga) ale przez wszystkie części ciągnie się też główna historia. Ogólnie jak najbardziej polecam.

CDN...

Teraz od kilku dni ogrywam czwarty mod Zaurusa, Upadła Gwiazda - Honor Najemnika i jak na razie zaliczyłem niezły opad szczęki w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dopracowane i różnorodne zadania, Pda z dokładnymi opisami zadań, więc nie utkniemy z questami, dodatkowe działy w pda z najważniejszymi informacjami, które mogą pomóc w questach, mroczna fabuła. Dodana kupa fajnej broni, nowe modele npców, mod rozgrywa się na wielu lokacjach, można sobie nawet pojeździć pojazdami jak ktoś lubi. Ta część chyba pozamiata u mnie poprzednikami ;)

Aha na razie jedyny problem na jaki trafiłem to to, że na średnich albo niskich ustawieniach grafiki nie respił mi się questowy item ale mod u mnie na drewnianym kompie w sumie lepiej chodzi na wysokich ustawieniach niż poprzednia trylogia na średnich więc raczej nie będę miał problemu żeby go skończyć na moim złomku na wsi.

Ps: w tej części gramy najemnikiem o imieniu Johnny, grając w 3-ą część Apokalipsy w wiosce kotów na Kordonie włączyłem pda i przeglądałem "buźki" stalkerów, wszyscy mieli normalne twarze z gry, a jeden npc zdjęcie jakiegoś gostka w kapturze i imię Johnny :) niezłe przywiązanie do szczegółów u autora moda jeśli to ten sam Johnny co w tej części, a wszystko na to wskazuje bo w jednym dialogu z Sidem wspomina, że przed rokiem trochę dla niego pracował.

Ps2: są jeszcze jakieś mody Zaurusa czy skończył swoją zabawę z moderką na tych 4? Gdzieś nawet kiedyś ktoś wspominał na forum, że w jednym modzie go uśmiercili ;) i że niby nie robi już modów.

Edytowane przez tom3kb
5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma ktoś save-a po zwiedzeniu podziemi agropromu? Bo ten ,,neuro-paraliżujący gaz'' doprowadza mnie do szału.:038:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wioska kotów skafanderek za arty lub karabin snajperski w ramach pożyczki u trepa za budynkiem w którym jest kierownik ekipy trepów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Ulman

@V dobrze ci podpowiada, potrzebujesz kombinezonu z zamkniętym obiegiem powietrza np jakąś SEVĘ, w bazie żołnierzy na Agropromie idź za ich główny budynek, tam gdzie są garaże itp, tam stoi dwóch wojskowych, jeden z nich wypożyczy ci kombinezon na czas zejścia do podziemi Agropromu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Gdzie mogę znaleźć artefakty:                                                                                                                                                                                                                                                          błona, gwiazda wieczorna,kula ognista                                                                     

Edytowane przez Ulman
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kula ognista to na logike ;) anomalie termiczne, ja je najcześciej w Dziczy w anomalii Spalacz znajduję.

Błona to chyba w chemicynych ale mi się teź trafia w Dziczy jak rozwalimy tych 4 najemników co nad tym takim "tunelem" siedzą to na następnym placu jest zawsze dużo Kropelek i jakaś Błona tam się trafia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a/ Błona - zielona anomalia

kula ognista - ognista anomalia

gwiazda wieczorna - Prypeć Prypecki Dom Młodzieżowy czyli tam gdzie zazwyczaj ma siedzibę monolit lub stadion piłkarski - klubu Reaktor Prypeć ;)

b/ spałner

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta