Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla statystyki informuję, że przeszedłem A-FW prawie bez problemów. Kilka wylotów na pulpit, w sytuacjach, gdy poszedłem nie w tą stronę, gdzie "przewidywała" gra. Informacja w logu i wgranie sava rozwiązywało problem. Nie zaliczyłem tylko zadania "Wściekłość". Po odnalezieniu martwych turystów i zlikwidowaniu bandytów na ATP, nie było zaliczenia, możliwe że dlatego, bo wśród zabitych nie było Kowcura. Robiłem to dwa razy. Zaraz po otrzymaniu wiadomości na Wysypisku i drugi raz, przy kolejnym pobycie na Kordonie. Przewodnik nie podejmował tej kwestii. Ale to nie istotne. Mod trochę inny, bo zamiast sobie oczyszczać drogę kulami, unikamy walki. Lubiących strzelanki, nie zachwyci. No i ta przebieżka po CEA2, tuda-siuda bez akcji ( trzech snajperów na dachach, żadna trudność ). A że, jestem w modach początkującym, przeszedłem całego dla ciekawości. Nowe dla mnie lokacje, mogą się przydać w innych modach :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi nadal nie działa... No cóż popróbuje na innych kompach może tam pójdzie.

 

 

Niestety u mnie nie działa. Pobieranie dochodzi do 20-30% procent i koniec. Mógłby ktoś to wrzucić gdzieś indziej i podesłać na PW link?

Niestety próbowałem na trzech różnych kompach. Na żadnym nie da się pobrać tego pliku. Proszę o wrzucenie go na inny serwer. Gdyż widocznie ten nie działa.

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem, ale nie ma jakiegoś normalnego sposobu, aby załatwić tą misję? Nawet jak ustawię sobie nieśmiertelność i wejdę do podziemii to zadanie będzie działać, czy naprawdę trza latać za artami? :/

Chyba popełniłem jakiś fabularny błąd. Znalazłem fleszkę dla numeru X, dałem tamtemu do skopiowania, po chwili powiedziałem, żeby ją zachował dla Hakera, ale po namyśle ją zabrałem. Wracam do numeru X, a tam pojawia się Morc i trafiam do celi z Lisem, uwalniam się i spotykam Słowaka, idę na przejście i gadam z Pancerem, jadę do CEA 2 na wskazane spotkanie z Bergerem, po chwili zabijają go szczury. Berger martwy, niby koniec gry, idę do CEA 1, gadam z Jarosławskinem i nic, a według poradnika winienem spotkać Słowaka. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Jeśli kogoś denerwuje bardzo głośna muzyka w menu a nie można zmniejszyć jej głośności w opcjach ponieważ niestety tracimy wtedy resztę muzyki w grze to wrzucam przerobione mp3 z głośnością ustawioną na 25%. Wystarczy wgrać i już nie będzie wkurzać a i jednocześnie możemy delektować się muzyką w grze.

 

Ścieżka: F:GamesSTALKER Shadow of chernobyl2gamedatasoundsmusic

link: https://onedrive.live.com/redir?resid=929f65f5435d71e4!45941&authkey=!AHoKV1_n-JR9-Uw&ithint=file%2czip

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyłem go z tydzień temu ale czekałem żeby troche ochłonąć I napisać co o tym myślę na "zdrowo" bo ostatnio coraz bardziej mi się pogarsza I moje opinie nie były dużo warte. Na pewno jest znaaacznie lepiej niż w "Poszukiwaczach". W końcu można w to zagrać nie z musu ale z przyjemności. Fabuła pozostaje na średnim poziomie aczkolwiek jest oczywiście lepiej niż poprzednio. Zadania są bardziej składne I rozbudowane ale znowu pełno jest niedomówień (nie wiem czy celowych czy to błędy fabularne) I kilka paradoksów. Pomimo tego gra się przyjemnie. Niestety o ile początkowo trzyma w napięciu to później nie za bardzo wiadomo o co chodzi :teehee:

 

Jakby ktoś szukał piosenki z menu głównego to jest to : Majesty - Troopers of Steel

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ostatnia część Apokalipsy też ukończona.

 

Plusy:

Fabularnie też bardzo ciekawy, nie wszystko jest takie jak na początku wygląda i z niby prostego zlecenia na znalezienie gościa zaginionego w Zonie szybko robi się niezła chryja.

Gramy jak były członek grupy Poszukiwacze ale na szczęście nie latamy już ze sztyletem :) za to mamy na starcie Egzoszkielet ;) (500kg udźwigu to trochę przesada, 150 by w nim spokojnie wystarczyło) ale dzięki temu możemy spokojnie nosić sporo różnej broni i sobie z niej postrzelać, a doszło kilka sztuk, m4-ki, które poznaliśmy w poprzedniej części, pkm, snajperka Wssk, miotacz ognia i jeszcze parę.

Kiedyś marudziłem, że chętnie pograł bym w moda gdzie jesteśmy w Powinności i tutaj wreszcie dostałem to co chciałem, przez jakieś 70% moda.

Zadania w pda w miarę dobrze opisane choć trafi się parę z którymi można mieć problem, fajne rozbudowane dialogi z npc-ami więc wszystko w miarę gładko idzie.

Nie latamy już przez całą Zonę żeby wykonać zadanie i powrót na jej drugi koniec.

Jako członek Powinności mamy dostęp do amunicji za darmo więc możemy zostać milionerami :D mogli chociaż wprowadzić jakieś ograniczenia, że np możemy wziąć ammo raz na jkiś czas albo coś w tym stylu.

Także śmiga na słabym kompie.

Minusy:

Kilka zadań bez opisu, więc jeśli gramy z przerwami możemy utknąć chyba, że robimy notatki albo gramy z poradnikiem :P

Są ze 3 zadania, o których dowiadujemy się słysząc dialog przez radio po rosyjsku, bez żadnego tekstu więc można je pominąć nie znając języka co pozbawi nas trochę informacji odnośnie fabuły ale nie połozy moda bo można powiedzieć są one opcjonalne.

Więcej wad tak na szybko nie mogę sobie przypomnieć.

Moja ocena 8/10

 

Także małe podsumowanko całej trylogii: mody są już dosyć stare nie dodają za wielu nowych rzeczy, nie poprawiają grafiki, mają sporo takich upierdliwych wad "utrudniających" rozgrywkę ale scenariuszowo są bardzo fajne, widać Zaurus dobrze przemyślał fabułę, każdy mod jest inny (pierwszy to taka typowa sieczka, dużo akcji z nowym ugrupowaniem, drugi bardziej klimaty sc-fi, trzeci ciekawa historia i intryga) ale przez wszystkie części ciągnie się też główna historia. Ogólnie jak najbardziej polecam.

 

CDN...

Teraz od kilku dni ogrywam czwarty mod Zaurusa, Upadła Gwiazda - Honor Najemnika i jak na razie zaliczyłem niezły opad szczęki w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dopracowane i różnorodne zadania, Pda z dokładnymi opisami zadań, więc nie utkniemy z questami, dodatkowe działy w pda z najważniejszymi informacjami, które mogą pomóc w questach, mroczna fabuła. Dodana kupa fajnej broni, nowe modele npców, mod rozgrywa się na wielu lokacjach, można sobie nawet pojeździć pojazdami jak ktoś lubi. Ta część chyba pozamiata u mnie poprzednikami ;)

Aha na razie jedyny problem na jaki trafiłem to to, że na średnich albo niskich ustawieniach grafiki nie respił mi się questowy item ale mod u mnie na drewnianym kompie w sumie lepiej chodzi na wysokich ustawieniach niż poprzednia trylogia na średnich więc raczej nie będę miał problemu żeby go skończyć na moim złomku na wsi.

 

Ps: w tej części gramy najemnikiem o imieniu Johnny, grając w 3-ą część Apokalipsy w wiosce kotów na Kordonie włączyłem pda i przeglądałem "buźki" stalkerów, wszyscy mieli normalne twarze z gry, a jeden npc zdjęcie jakiegoś gostka w kapturze i imię Johnny :) niezłe przywiązanie do szczegółów u autora moda jeśli to ten sam Johnny co w tej części, a wszystko na to wskazuje bo w jednym dialogu z Sidem wspomina, że przed rokiem trochę dla niego pracował.

Ps2: są jeszcze jakieś mody Zaurusa czy skończył swoją zabawę z moderką na tych 4? Gdzieś nawet kiedyś ktoś wspominał na forum, że w jednym modzie go uśmiercili ;) i że niby nie robi już modów.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.