Jump to content

Black hawki z Mielca lecą do Brunei


Recommended Posts

Ministerstwo obrony Brunei zdecydowało się na zakup 12 Black hawków wyprodukowanych w zakładach PZL Mielec

http://biznes.gazeta...dla_brunei.html

Dla przypomnienia Black Hawk to to:

http://pl.wikipedia....H-60_Black_Hawk

Zastanawia mnie tylko po co im aż 12 tych helikopterów,przecież Brunei to jest tak wielkie państwo że przy dobrym wietrze jakby się plunęło na zachodniej granicy to aż by na wschód doleciało :D

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba postawić na naszych inzynierów i myślą techniczną to da nam jakąmś niezależność w dziedzinie obronności.

Masz rację ale nie zapominaj że wielu wynalazców nie ma w Polsce prawa bytu.Polsce to się nie przyda,więc nie dają patentu na to a za kilka lat lekko zmodyfikowane pojawia się na rynku z patentem innego kraju.
Link to comment
Share on other sites

U nas nie było i nie będzie zapotrzebowania na sprzęt wojskowy wysokiej klasy...Europa Środkowa jest stabilnym regionem , wojny raczej nie będzie a wojsko pochłania ogromne sumy których nikt nie wykorzysta...chyba że do pomocy powodzianom, tam na górze wiedzą że nie opłaca nam się utrzymywać nowoczesnej armii...a nasz udział w NATO...wystarczy spojrzec na Słowacje, dostają upomnienie za upomnieniem z powodu niedotrzymania warunków liczebnosci, jakosci i nakładów armii. NATO to 90% ameryka jeśli chodzi o gotowość , sprzęt i nakłady. Reszta może najwyżej na Bałkanach posiedziec, albo pobombardowac jakies cele w Afryce. 9 śmigłowców rocznie...co to zmieni w NATO. Wielka Brytania ma doskonałe jednostki ale niestety też nie poszaleją bez amerykanskiej logistyki, jak to było na Falklandach ,a wtedy i tak był dobry okres dla Anglii.

Link to comment
Share on other sites

Przykład błękitnego lasera, my coś wymyślamy ale już państwo nie wspiera a wynalazca sprzedaje patent za grubą kase innym państwą.

Nie wspiera ponieważ nie ma kasy, wymyślić coś to jedno a wydać masę gotówki i to wyprodukować + zakupić odpowiednie materiały i patenty to drugie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wspiera ponieważ nie ma kasy, wymyślić coś to jedno a wydać masę gotówki i to wyprodukować + zakupić odpowiednie materiały i patenty to drugie.

Ale pamiętaj o tym że żeby coś zyskać trzeba często zainwestować ;)

U nas nie było i nie będzie zapotrzebowania na sprzęt wojskowy wysokiej klasy...Europa Środkowa jest stabilnym regionem , wojny raczej nie będzie

Masz rację ale zobacz,Rosja ciągle się dozbraja,nie pozwala na tarczę antyrakietową w polsce a sami stawiają bodajże iskandery w obwodzie kaliningradzkim,każdy kraj powinien mieć armię na miarę swoich możliwości.
Link to comment
Share on other sites

Tak, ale rosja się dozbraja bo ma chore ambicje, nie ma szans dorównać zachodowi a ciagle próbuje, jak w czasie zimnej wojny...ale akurat w wypadku Rosji nie jest to kwestia braku surowców czy pieniędzy tylko zarządzania....komuna także ich zniszczyłą. Przecież to chyba najzasobniejszy kraj.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, o sprzęt trzeba jeszcze dbać, a to też kosztuje i to chyba więcej . A Rosja jest znana z bezpardonowego podejścia...jak na przykład odkryte niedaleko wód terytorialnych Norwegii cmentarzysko zuzytych reaktorów i częsci z elektrowni atomowej.

https://forum.ioh.pl...334a2f600598fab

http://forum.o2.pl/t...hp?id_p=5200335

jak ktoś jeszcze nie miał okazji poczytac.

Link to comment
Share on other sites

Rosja jest przyzwyczajona do kłamstw,nie będę ich wymieniał bo nieraz niektórym się mogą nie spodobać (raz na gazeta.pl napisałem że rosja ewidentnie kłamie w sprawie katynia(chodziło mi że chcą zataić prawdę) to zostałem nazwany pisowską łajzą która by chciała wojny z rosją :D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.