Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem co masz mi do przekazania....jednak jak sobie myślę ile czasu się męczyłem z tym by pokonać tych wszystkich wojaków (zginąłem z 50 razy) to chyba wezmę tą walizkę ze sobą - może zmienię parametr questowy tej walizki w pliku items.ltx i zostawię ją w skrzynce u siodora :D Swoją drogą ten mod jest gorszy jak misery w niektórych momentach - npc wytrzymują ostrzał z 2m w głowę z pistoletu automatycznego po czym jak ja dostaję pestkę to zaraz ekran szaleje i ginę :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to nie błąd polonizacji, a zakłócenia w PDA podczas emisji. Jest kilka takich niezrozumiałych komunikatów. Tak to sobie obmyślił twórca moda, by uświadomić nam, jak to działa w eterze. Po zakończeniu wyładowań i burz, wszystko wróci do normy, a komunikaty będą wyświetlane poprawnie. Tak jak wcześniej pisał @smox, mod ma niesamowitą siłę wciągania nas w akcję, ciągle coś się dzieje, nie tylko chodzenie po jedną rzecz z jednaj lokacji na drugą. Jak dla mnie, jest z bardzo wysokiej półki. Co prawda jest też trudny, ale co to dla nas starych "frontowców"...  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na to, że gdy zaczyna się emisja i otwierałem mapę ( i dużą i małą ) aby znaleźć miejsce ukrycia, to zamiast niej w PDA jest ekran jak na starych telewizorach kineskopowych, gdy nie było sygnału. Tyle tylko, że kropki są nieruchome. Kilka razy usłyszałem komunikat:  "Brak sygału". I tak było.

Tak jak pisze metek58, jest w modzie wiele niekonwencjonalnych rozwiązań, w stosunku do tego co mieliśmy w "starych" modach. Trzeba więc dobrze pogłówkować, gdy nam się coś nieznanego przytrafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym PDA podczas emisji to na pewno specjalnie zrobione jest, u mnie tak samo. W sumie.. to nawet przemyślany pomysł.

Dotarłem do baru ale nagle sejwy mi się popsuły, tzn. niektóre gra wczytuje a niektóre nie, dziwne. Ma ktoś jakieś zapisy gry z Agro/Baru gdy był za pierwszym razem tam ? 

Jakby coś to je mi na PW dajcie, sprawdzę czy będą działać. 

 

Swoją drogą to zauważyłem że warto przeszukiwać nieoznaczone schowki zaginionych członków grupy Poszukiwacze, ciekawe rzeczy można dorwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w ver. rus, na magazynach nic nie mogłem zrobić, bo miałem martwego kwestowego NPC. A oprócz niego, miałem trupy w barze ( koło Informatora ).

Na pol jeszcze nie doszedłem, tak że nie mogę podpowiedzieć.  Ale chcę podpowiedzieć nowo grającym, że w Dolinie Mroku, w schowku od Szamana jest noktowizor. Ale marnie przez niego widać.

The Emperor zrobił dla niego zastępczy i jeśli komuś się oryginalny nie spodoba, to w #15 jest link do tego lepszego. Przynajmniej coś na nim widać. Wstawić należy na polonizację. Miałem go na rus, a po spolonizowaniu był oryginał. Widać przez niego jak po pijaku, mętnie i podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźliście może schowki w Barze dwóch martwych stalkerów (poszukiwaczy) Romantyka oraz Zielonego ? Romaktyk pisał że zrobił schowek przy północnym posterunku powinności, obok jakiegoś krzaka. Zielony że towar schował w hangarze, w którym nie kręcą się stalkerzy. 

Szukałem dość długo ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie podpowiada, to ja spróbuję. Obok północnego posterunku, za płotem. To jest za plecami ochroniarzy, patrząc w stronę wejścia do Dziczy. Drugi plecak jest w tym hangarze, co gościu mówi do nas: "Wynoś się stąd, stalkerze". Jest za cysterną z prawej strony, jak staniesz plecami do Pliczki. Ciekawy towar można trafić w tych schowkach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla tych, co jeszcze nie byli w labie Doliny Mroku. Idąc do drzwi labu, natrafiłem na rannego bandytę. Dało się wejść w dialog, więc z ciekawości dałem mu apteczkę. I miła niespodzianka. Po odpowiednim poprowadzeniu dialogu, za pomoc uzyskał dla mnie neutralność bandytów na 24 godz., co przy kolejnych zadaniach i podejrzeniu że jestem chory ( pierwsze objawy ), było bardzo korzystne. Aż do Baru byłem przez bandytów nie atakowany. tak że nie śpieszmy się z jego eliminacją.

 

I rada przy szukaniu PDA Wowana. Jak toś chce znaleźć go bez walki z kupą mutantów, niech podejdzie drogą do fabryki i wzdłuż jej muru ( uwaga radiacja ) do płotu i w prawo. Po znalezieniu szybko spowrotem tą samą drogą, niby olbrzym nas ominie. A kto mimo wszystko chce postrzelać, to z bramy chlewni wali prosto aż do płotu. A takiemu życzę szczęścia :yes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tyłu. Też nie mogę go założyć. Ale jak znajdę chwilę czasu, to sprawdzę na rus ver., czy tam się da.

A schowki poszukiwaczy są:

Uszatego -  jego znalazłeś, skoro masz grozę.

A tego z pchlego targu, na koparce przy bazie bandytów koło składowiska samochodów.

Jeszcze będą dwa, Szamana i Kreta. Szamana jest precyzyjnie opisany. A Kreta na hałdzie koło hangaru , tej bliższej posterunkowi. Tak gdzieś w połowie hangaru. Jest tam potężne promieniowanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik ma kaliber i zobacz, że to nie do tych normalnych karabinów Groza (sam tego egzemplarza nie znalazłem, ale była taka Groza przerobiona pod kaliber naboi do kałacha). Po ulepszeniu zwykłej Grozy u Brudasa, założysz zwykły tłumik. Natomiast ja nie wiem, jak używa się lornetki, którą znalazłem w schowku Szamana, o numerze 5. Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najlepszych kombinezonów, bo ma większe ogólnie parametry ochronne od Sevy. Biorę ten rodzaj kombinezonów z maską, gdyż patrzenie nie przysłania widoku i jest szybka w owalu. To ma u mnie plus. Innych nie noszę - Serafim wystarcza na każdą wyprawę. Nie walczę tu o kuszące 500 rubli, jak by co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak wejść w posiadanie Serafima.

Po zrobieniu zadania na walizkę na posterunku wojskowym ( tę właściwą w baraku ), na którą zadanie daje Sidor i rozliczeniu się z niej, wchodzimy na ścieżkę dialogową jak na screenie w spojlerze. Jeśli nie mamy właściwych artefaktów, to sobie trochę pobiegamy. Szczególnie za Pustakiem. Nie pamiętam gdzie go znalazłem.

Dialog na Serafim

http://www.sendspace.pl/file/pic/09d96da3b2ea5fae933683b/1 http://www.sendspace.pl/file/pic/eeae2b23646b5efdef0bfec/1 http://www.sendspace.pl/file/pic/e3a8e831f0a9c715378b624/1

 

UWAGA: screeny nietrwałe, za jakiś czas znikną.

 

W tym spoilerze inne sprawy dla tłumaczy.

Pieniądze błąd. http://www.sendspace.pl/file/pic/89bb93ebf36f00cb2256089/1

Sidor mówi o 2 tys, przy banknocie jest 10 tys i też 10 tys jest doliczone do kasy GG.

Opis schowka błąd http://www.sendspace.pl/file/pic/c003fe499ef35e9e6ec4d83/1

 

Jeśli komuś "zapomniało się", lub nie udało wziąć kuszy z Agropromu po dialogu z Tolikiem, to druga jest na MW "magazynie anarchistów".

Grając po rus, wszedłem do tego magazynu po krzesełkach, ale już nie wyszedłem, bo mnie rozwalili. Może dlatego, że wziąłem wszystko.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota z tym kombinezonem. 

Mam parę pytań.. Gdzie znaleźć ten Vintorez co ma na screenie @smox ? 

Próbowałem zwiększyć sobie udźwig, męczy mnie ciągłe przeciążenie ekwipunku, jak zrobić aby mieć te załóżmy 200kg ? Normalnie nie jest to trudne, ale tutaj nie wiem gdzie grzebać aby ułatwić sobie grę. 

I ostatnie, zadanie ''Bandycka Strzałka''. Czy jest możliwość przyłączenia się do bandytów, ale bez wrogości innych frakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.