Skocz do zawartości

Szybka optymalizacja silnika gry


Rekomendowane odpowiedzi

Optymalizacja silnika gry

1. Pobieramy darmowe narzędzie CFF Explorer 7...wykonujemy kopię bezpieczeństwa pliku .EXE gry. Narzędzie działa zarówno dla programów jak i gier.

2. Po uruchomieniu programu wybieramy ikonkę folderu po lewej. Pojawi się menu rozwijane i tam wskazujemy .EXE naszej gry

3. Pojawi się zawartość pliku...

Dołączona grafika

4. Wybieramy zakładkę File Header i następnie po prawej przycisk ..Click here...pojawi się małe menu

Dołączona grafika

W menu mniej więcej po środku jest opcja...APP CAN HANDLE > 2GB ADRESS SPACE ...zaznaczany

5. Potwierdzamy zmiany.

6. Wracamy do gry.

Jeżeli coś poszło nie tak można przywrócić poprzednio wykonaną kopię bezpieczeństwa.

===================================================================================================================

4 GB PATCH...

Mały pliczek tego samego autora do pobrania z linka...http://www.ntcore.com/4gb_patch.php.

Co robi ten mały pliczek można przeczytać w opisie który z angielskiego przetłumaczył Papaczos...

Patch 4GB

Bieżąca wersja 1.0.0.1

Pierwotnie napisałem to narzędzie dla swojego kolegi, który czegoś takiego potrzebował. Ten malutki programik nakłada łatkę na pliki wykonywalne programów obsługujących instrukcje x86, tak aby mogły korzystać z 4GB wirtualnej pamięci (zamiast z jedynie 2GB) na systemach 64 bitowych. To narzędzie przydaje się w aplikacjach z zapotrzebowaniem na dużą ilość pamięci wirtualnej, takich jak gry, programy do renderowania w 3D, multimedia itp. Aby uzyskać te dodatkowe 2GB trzeba po prostu użyć tego programiku aby nałożyć łatkę na plik wykonywalny (plik *exe) programu, w którym chcielibyśmy wykorzystać użycie tych dodatkowych gigabajtów pamięci wirtualnej. Można tego programu użyć klikając na niego i wybierając odpowiedni plik, albo poprzez wiersz poleceń (wpisując np. "4gb_patch file.exe"). Program automatycznie tworzy kopię oryginalnego pliku wykonywalnego.

Łatwo wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje w systemach 64 bitowych. Aplikacje obsługujące instrukcje x86 używają 2GB pamięci wirtualnej z dostępnych 4GB (pozostałe 2GB są zarezerwowane dla systemu operacyjnego). Teraz te 2 pozostałe gigabajty mogą być dostępne dla 32 bitowych aplikacji. Żeby to osiągnąć trzeba wstawić modyfikację do wewnętrznej struktury pliku wykonywalnego. Jest to oczywiście bardzo łatwe dla osób wtajemniczonych, robiących to codziennie za pomocą CFF Explorera. Napisałem to niewielkie narzędzie, ponieważ nie każdy do tych wtajemniczonych należy i większość ludzi najprawdopodobniej nawet nie wie, że coś takiego można osiągnąć. W każdym razie sam nie napisałbym tego programu, gdybym nie został konkretnie o coś takiego poproszony.

  • Dodatnia 7
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Optymalizacja silnika gry

4 GB PATCH... 

Mały pliczek tego samego autora do pobrania z linka...http://www.ntcore.com/4gb_patch.php.

Co z tym małym pliczkiem trzeba zrobić, bo robiłem kilka podejść i klapa. Mam system 64 bitowy i po kliknięciu na wypakowany pliczek, wyskakuje okienko do wskazania. Ale czego? Proszę o wskazówki, w miarę jaśniej, bo ciemno w głowie mam jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @malakas, czyli jak rozumiem, trzeba wskazać plik .exe gry, bo o gry mi chodzi. Początkowo myślalem, że ten pliczek uruchamia ogólnie ram w kompie. Ale ze mnie marzyciel. Czy to na zawsze w danej grze, czy za każdym uruchomienie kompa trzeba pliczek uaktywniać? Podpowiedz, jak Cię nie męczę zbytnio. Z góry dziękuję. Już doczytałem, gapa trochę ze mnie. Ma działać aż do deinstalacji. Potem na nowo. To super sprawa. Plusik i masz okrągłą setkę plusów teraz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A jest fix np na 5>6 Giga ram ? Gram w Narodnaja Soljanka DMX i to jest zasobożerny modzik Ja mam 8 Giga ramu i w czasie gry nic nie robi i rdzewieje mi 4 Giga.pzdr sas Ok na razie wgrałem fixa na 4 Giga i jakoś jedzie ten Mod ,i nie mam już non stop wyskoków na pulpit ,4 Giga ram robi swoje i zawsze to stabilniej dla moda:) ale fix by się przydał na 5>6 Giga ramu dla gry bo jest sporo ludzi co mają po 8>12 Giga ramu pzdr sas :) >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Mam właśnie 12 Giga Ramu ,FiX zfixował a modowi mało ramu ,gram na Full HD 1080

Edytowane przez sas333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 lata później...
2 godziny temu, tybet64 napisał:

Może to głupie pytanie ale wolę się upewnić. Tez zabieg robimy z plikiem .exe w folderze bin a nie ze skrótem?

:) Wyżej jest napisane:
 

 

Dnia 22.03.2012 o 21:06, malakas napisał:

Tak .exe gry. Czy to na zawsze w danej grze...Do chwili gdy wyrzucisz grę/program z dysku. Przy ponownej instalacji należy powtórzyć operację.

 Czyli chodzi o plik exe a nie skrót :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.