Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mod ma już swój tytuł więc każdy nowy będzie zmyślony, lub mówiąc inaczej "naciągany"... История сталкера Змеелова. Tym bardziej, że autorem jest Vladimir Zmeelov... :smile:. Tak czy siak proponuję..Łowca Węży, lub Zmieelov - Łowca Węży... to niezły tytuł dla moda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem moda i jestem zdania, że trzeba trzymać się terminologii autora - a autor nazywa go ZM-mod. Sam autor występuje w grze, ale ponieważ tłumaczymy nie tylko język ale i alfabet (cyrylica na łaciński) to moim zdaniem możemy sobie trochę poluzować. Dla mnie Żmijarz jest ok.

A takie mechaniczne spolszczenie jak "Zmeelov' - Zmiełow to aż za łeb drze, jak by powiedziała moja babcia (też z kresów :) ). Toż to przecież widać wyraźnie, że chodzi o kogoś kto łowi żmije/węże. Żmijarz psuje tu najbardziej. Tak czy inaczej niech się jeszcze wypowiedzą Smox i Metek

Uwaga ekipa tłumacząca! Na Dropboxie jest już folder ZM do tłumaczenia. Zaproszenia posłałem dla SMox, Metek i Grzegorz Litwinowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę trochę kłopotu z tym Łowcą. Moim zdaniem, taki bohater powinien mieć nazwę prawdziwie "męską" i jak na ogólną fabułę Stalkera, to Łowca Węży pasowałby bardziej niż Łowca Żmij, czy jakiś ciapowaty Zmiełow. Powie ktoś, że tam nie ma takich tam gadów i nie pasuje nazwa. To o ksywkę chodzi tego gościa i ona musi świadczyć o nim, jako o twardzielu, bo siusiok nie ma prawa bytu w Zonie. Tak ja to widzę, bo ciężko co innego znaleźć pod to słowo. Ale jest jeszcze Smox, może coś podrzuci lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł fajny, Żmijarz może być i problem rozwiązany, skoro nie może być ksywka dwuczłonowa. Wężołów, chyba nie przejdzie. Tam jego człon "Zmiełow" tyczy się węża, żmija to гадюка, ale my ustalamy polską ksywkę, więc twórca moda nie pogniewa się, jak będzie nazywał się po naszemu. Powinien teraz zabrać głos Czegewara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Martwy Szlak 2 pokonany, możemy brać się za Żmijarza albo Żmijołowa.

Zgadzam się z Malakasem, że Żmijarz brzmi rzeczywiście trochę chropowato. Przeczytałem temat od początku i wpadło mi w oko to, co zacytowałem u góry (wcześniej to jakoś przegapiłem). Myślę, że drugi wariant zaproponowany przez Trurl3, czyli Żmijołów jest jak najbardziek OK. Mielibyśmy wtedy mod: ŁOWCA WĘŻY - HISTORIA STALKERA ŻMIJOŁOWA (i chyba również byłby najbliższym tłumaczeniem nazwiskia autora). Co myślicie? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że drugie imię wspomniałem tylko dlatego, że padło wczesniej. Jesli o mnie chodzi, oddaje 100% głosów na Żmijarza. Co do nazwy moda - jak już wspomniałem sam autor nazywa go ZM-mod, ale niech tam, Łowca Węży jest nieźle i bardziej obrazowo :). A w kwesti merytorycznej ( :) ) - pobrałem moda i po obejrzeniu dołaczonych przez autora materiałów musze powiedzieć że zapowiada się ciekawie. Zastanowiło mnie stwierdzenie samego autora, że ten mod można właściwie potraktować jako oddzielną grę , co się dopiero okaże, i że właściwie cały mod to taki Freeplay z elementami kwestowymi, i że zadania moga być dość trudne i wymagające. Poza tym mam wrażenie, że będa w nim także elementy do pogłówkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie w tym modzie ma dokładne czytanie wszystkich informacji wyświetlanych na ekranie, dokumenty znalezione w grze pomogą doprowadzić fabułę do końca. Wykrywacz Weles jest jednym z bardziej pożądanych wykrywaczy artefaktów. Misje trzeba wykonywać na różne sposoby, jedyny warunek - skuteczność.

Do poczytania dwa tematy:starszy i nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że startujemy w jamie, gdzie ww. wykrywacz Weles się znajduje.

No nie mogę :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :thumbsup:

EDIT:

Przepraszam, że tak buchnąłem śmiechem bez tekstu. Jak przeczytałem słowa o ważności tego detektora, to pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, to było "no to z detektora w jamie koło tunelu TUZLA nici...Trzeba będzie zacząć od porządnego przetrząsnięcia bagien, tak na początek" A zdes' wot, kakoj prijatnyj surpriz :biggrin:

//

Albo co gorsza, sami go gubimy po pijaku, nie pamiętając na jakiej lokacji i pod którym krzakiem żeśmy spożywali ten alkohol niekonsumpcyjny...To tu już w ogóle żadna inna fabuła nie jest potrzebna, a po 240 godzinach gry na dźwięk słowa WELES będziemy mieli :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Smox ma wyjątkowy zmysł spostrzegawczy. Zresztą, nie tylko w tym przypadku. Ja wyszedłem z jamy (nie od razu w całości, mina) i szukałem czegoś na zewnątrz. Tam na razie promieniowanie przy metalowych elementach. Nie mam zbytnio czasu na grę, bo tłumaczę tego moda, ale ciekawie się zapowiada. Nasza pani Stalker, Raven, powinna już się nie dąsać na mnie, że obiecanego moda, nie tłumaczy się. Słowo się rzekło, kobyłka u płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Smox ma wyjątkowy zmysł spostrzegawczy.

Metek58, dla wszystkich stalkerów obytych z Czystym Niebem, ta kryjówka i lokalizacja WELESA była dobrze znana i tam się zazwyczaj zaraz na poczatku szło, zeby łatwiej znajdować arty :yes: . Nawiasem mówiąc, w podstawce, po znalezieniu WELESA i użyciu go, we wiaderku stojącym pośrodku tej kryjówki pojawiało sie...GRAWI (bardzo pomocny art w Czystym Niebie) - wydaje mi się że w tej części gry arty były najbardziej skuteczne, a zarazem najtrudniej było je zdobyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.