Skocz do zawartości

Przenośna konsola do gier oparta na Linux


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Co z tego wyjdzie? Ruszyła przedsprzedaż zapowiadanej od paru lat przenośnej konsoli go gier, opartej na Linuksie. Urządzenie o nazwie Open Pandora przeznaczone jest chyba przede wszystkim dla linuksowych maniaków. Pozwala nie tylko grać, ale jak twierdzą twórcy, także przeglądać internet, pracować, programować, kompilować, zarządzać zdalnie, odtwarzać muzykę, emulować, itd.

Konsola Open Pandora wyposażona jest w procesor Texas Instruments OMAP 3530 (600 MHz), procesor grafiki PowerVR SGX 530, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci flash, dwa sloty na karty SDHC (maks. 64 GB), kontroler sieci bezprzewodowych, Bluetooth, kontroler USB 2.0, wyjście telewizyjne, dwa analogowe kontrolery gier, 43-klawiszową klawiaturę QWERTY, klawiaturę numeryczną oraz akumulator mający zapewniać zasilanie przez "około ponad" 10 godzin.

Urządzenie ma też ekran dotykowy (oporowy) o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Maksymalna jasność wynosi 300 nitów, a współczynnik kontrastu to 450:1. W zestawie znajduje sie rysik.

Całość waży 335 g - z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Obecnie cena tego urządzenia wynosi 445 euro za sztukę (dla obywateli krajów Unii Europejskiej). Dostawy mają ruszyć najpóźniej w lutym.

Dołączona grafika

Źródło: OpenPandora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to takie cóś to by się przydało dla np. dyspozytorów na stacjach gazowych w terenie , żeby sprawdzać różne parametry ( ciśnienie i takie tam ) , usterki lub po prostu dowiedzieć się z dala od głównej dyspozytorni czy coś nie szwankuje z przepływem na linii pomiędzy np . 2 stacjami w terenie :D Pewnie powstałoby mnóstwo programów jakby to urządzenie stało by się dość popularne , ja takie coś widzę też u gości , którzy sprawdzają stan produktów w wielkich SuperMarketach , ale co ja tam bidny stalker wiem , mam tylko 32 Rub :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to takie cóś to by się przydało dla np. dyspozytorów na stacjach gazowych w terenie , żeby sprawdzać różne parametry ( ciśnienie i takie tam ) , usterki lub po prostu dowiedzieć się z dala od głównej dyspozytorni czy coś nie szwankuje z przepływem na linii pomiędzy np . 2 stacjami w terenie :D

Pewnie powstałoby mnóstwo programów jakby to urządzenie stało by się dość popularne , ja takie coś widzę też u gości , którzy sprawdzają stan produktów w wielkich SuperMarketach , ale co ja tam bidny stalker wiem , mam tylko 32 Rub :D

Są już takie urządzenia, nazywają się terminalami / PDA / PCC / tabletam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tyle że jak jeżdżę z moim Ojcem ( tak się składa że wykonuje taką robotę bo pracuje w dyspozytorni i w terenie :) , to widzę że oni nie używają czegoś takiego , tylko telefon i usiłują się dodzwonić ale na zadupiu zasięgu nie ma i kicha , czasem trzeba jeździć 2 - 3 razy bo to nie była ta usterka co się myślało i dupa zbita :( , a że takie urządzenia istnieją to oczywiste :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.