Jump to content

Asus Padfone, czyli smartfon dokowany w tablecie.


Recommended Posts

Z Padfonem, czyli wcieloną w życie koncepcją rozszerzenia smartfona do tabletu za pomocą stacji dokującej, mogliśmy zapoznać się już ponad pół roku temu. Na niedawnych targach CES pokazano, a raczej wystawiono w gablocie jedynie wersję deweloperską, więc nadal trudno powiedzieć coś więcej o tym wynalazku. Na szczęście nie będzie trzeba na niego czekać dużo dłużej.

Finalna wersja Asusa Padfone ma zostać oficjalnie zaprezentowana i w pierwszym dniu Mobile World Congress, 27 lutego. Prawdopodobnie po targach zostanie rozpoczęta jego sprzedaż.

Pierwotna idea zakładała stworzenie smartfona współpracującego ze stacją dokującą wyglądającą i działającą jak tablet. Miała ona być wyposażona tylko w ekran dotykowy i dodatkowy akumulator, więc stanowić jedynie "przedłużenie" telefonu. Później pojawiła się informacja, jakoby Padfone i stacja miały dwa oddzielne procesory i pracowały pod kontrolą osobnych systemów operacyjnych, a ich połączenie miało służyć tylko do synchronizacji danych. Do teraz nie wiadomo, czym będzie ostateczny produkt. Ostatnie doniesienia, pochodzące od przedstawicieli Asusa, mówią o kompatybilności stacji dokującej Padfona z klawiaturą dołączaną do tabletu Transformer. Oznaczało by to, że de facto smartfona da się przeobrazić w netbooka i to w dodatku z ogromną baterią (w samym telefonie, w stacji dla niego i w klawiaturze).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W między czasie Padfone "zmienił" procesor, a raczej zmieniły się plotki na jego temat. Na początku wspominano o Snapdragonie S4, teraz mówi się o Tegrze 3. Pewne jest, że sam smartfon zaoferuje 4-calowy ekran oraz kamerę z matrycą 8 megapikseli i pracować będzie pod kontrolą Androida 4.0, a stacja dokująca będzie mieć ekran 10-calowy.

Padfone może okazać największym zaskoczeniem MWC... Ale niekoniecznie pozytywnym, chociaż i na to ma duże szanse.

http-~~-//youtu.be/iTXBG-Hs_Ww

Źródło: http://android.modaco.com/page/news/_/android/asus-to-announce-the-padfone-on-27th-february-a-r241

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.