Skocz do zawartości

Winter of Death: Ultimatum


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Winter_of_Death_pic..jpg

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 
Data premiery: 22.09.2011 r.
Autorzy: Johann, Болотный Доктор
Autorzy spolszczenia: @smox, @metek58
Śr. długość rozgrywki: (ok. 10 godzin) 


OPIS: 

Spoiler

Winter of Death: Ultimatum to mod fabularny na platformie Zewu Prypeci, którego główną nowością jest zmiana panującej w Strefie Wykluczenia atmosfery na zimową. 

Produkcja pozwoli wcielić się w jednego z najemników, Dmitrija Griebieniuka. Gra ma początek w Zakładzie Utylizacji Odpadów w momencie, kiedy staje się celem wojska. Po odparciu ataku przywódca grupy najemników przekazuje protagoniście tajne dokumenty, które niezwłocznie musi dostarczyć handlarzowi na Skadowsku, a następnie wykonać jego polecenia.


Cechy moda:

  • w Zonie panuje zima;
  • nowy system pogody;
  • nowa historia, której akcja rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach z Zewu Prypeci;
  • nowe modele, tekstury i animacje;
  • liczne zadania poboczne;
  • trzy nowe (znane) lokacje;
  • nowy HUD;
  • nowe przedmioty;
  • poszerzony arsenał broni.

Modyfikacja jest nową i ulepszoną wersją Winter of Death 2.0, który zadebiutował tego samego roku.

SCREENY:

Spoiler

screenshot6.jpg

y_259d5e71.jpg

y_feaa4d32.jpg

y_3290d0ee.jpg

y_9770090b.jpg

VIDEO:

Spoiler

Przegląd moda od AP-PRO:

INSTALACJA: 

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  1. Zew Prypeci 1.6.02.
  2. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem, fixem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry.
  3. W pliku fsgame.ltx należy zmienić linijkę $game_data$ = false| true| $fs_root$| na $game_data$ = true| true| $fs_root$|

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + patch z 29.09.2014:


Mod:

  • ModsFire - [KLIK]
  • modsBase - [KLIK]
  • Torrent (repack) - [KLIK]

Patch z 29.09.2014:


Spolszczenie: 

  • Nasz serwer - [KLIK]

Autor spolszczenia moda NIE WYRAŻA ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl.


Źródła: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png  LOGO_STALKERMOD.png.03c0e05fd4d9f6b452ea351627d7ce2c.png

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poprawili spawn i że zona nie jest już jednym wielkim polem bitwy.

EDIT: Pograłem w tego moda chwilę i muszę powiedzieć, że mnie miło zaskoczył. Tekstury są zrobione z zadbaniem o najmniejszy szczegół, a otoczenie w pełni oddaje mroźny, zimowy klimat. Broń (mimo, że ikony na to nie wskazują) również jest świetnie zrobiona. Ciekawa jest animacja przeładowania. Bug z niemożnością naprawy rzeczy u Kardana został naprawiony. Fabuła jest zmodyfikowana (nie wiem jeszcze w jakim stopniu). Wielka Wojna została usunięta, możemy poruszać się swobodnie nie będąc ciągle w centrum walki trzech różnych frakcji. Pogoda jest zbalansowana (nie chodzimy bez przerwy w burzy śnieżnej).

Jedyną wadą gry są rosyjskie dialogi, a w niektórych momentach ich brak (pojawią się linijki typu "lider_dialog_1,5").

Mimo wszystko polecam ten mod, dla samej satysfakcji chodzenia po mrożącej krew w żyłach (dosłownie :P) strefie!

Parę screenów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Lonely Mercenary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych problemów z rozdzielczością tekstur (a w poprzedniej wersji zdarzały się) więc zakładam, że wróciły do normalności. Fabułą jest zupełnie zmieniona (na razie wypełniam ją "na ślepo" bo zamiast dialogów mam "broda_quest_1" itp.). Na szczęście na mapie są znaczniki, gdzie trzeba pójść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam dialogów, tylko coś w stylu broda_quest_1 itd., śmieszne jest to że w modzie Geonezis, mam normalną cyrilice (nie zmieniałem nazw katalogów z rus na pol). Btw za moich czasów w szkole już nie uczyli rosyjskiego. A jak celownikiem najedziemy na postać która była w podstawce to wyświetli się jej nazwa i przynależność do grupy po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie śnieg w strefie jest bardzo ciekawym zamysłem, lecz nie pasuje do zewu gdzie mapy nie są zrobione pod zimowe krajobrazy. Jeżeli twórcy zrobili by stalkera w zimowym klimacie, trzeba by wykonać do tego efekty DX11 ponieważ śnieg jest pulchny a tutaj wygląda jak by ktoś wszystko polał farbą i to psuję cały efekt. Mutanty musiały by być zmienione i przystosowane di mroźnego klimatu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że śnieg w strefie całkowicie psuje stalkerski klimat. Jednak ja patrzę na tego typu modyfikacje pod trochę innym kontem. Śnieg wbrew pozorom może wprowadzić naprawdę post apokaliptyczną atmosferę (kto grał w "Cryostasis" albo czytał "Sopla" ten zrozumie ;)). Jest to owszem, mod do Zewu Prypeci, ale możesz spokojnie traktować go jako inną grę np. "Zew Syberii" albo coś takiego :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...


Expression	: fatal error
Function	  : CInifile::r_section
File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreXr_ini.cpp
Line		  : 502
Description   : <no expression>
Arguments	 : Can't open section 'soldier_izol_1_outfit'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Wyskakuje mi przy rozpoczęciu nowej gry. Myślałem, że to coś z outfit.ltx ale tam nie ma nawet takiego wpisu. Patch tego nie naprawia. Wersja moda Ultimatum. Help?

EDIT: Poradziłem sobie z moim problemem :D

Wyciągnąłem z SGM 1.7 plik "soldier_izol_1_outfit.ogf" z gamedatameshesdynamicsoutfit i wrzuciłem go do tego samego folderu. I rabota, można grać. Dzięki za odp mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.