Jump to content

Masz jeszcze 2 dni by wyłączyć historie stron Google!


Recommended Posts

Dołączona grafika

google history

Pierwszego marca Google wprowadzi nową, jednolitą politykę prywatności, która będzie miała wpływ na twoje dane zbierane przez Google do tej pory oraz w przyszłości. Dotychczas twoja Historia online (Google Web History), czyli rejestr wyszukiwanych fraz oraz odwiedzanych stron, była oddzielona od innych produktów Google. To zabezpieczenie było wyjątkowo ważne, bo wyniki wyszukiwania mogą ujawniać bardzo wrażliwe informacje na wasz temat, łącznie z faktami o miejscu zamieszkania, pracy, wieku, orientacji seksualnej, religii, problemach zdrowotnych i dużo więcej.

Jeśli chcecie powstrzymać Google przed połączeniem waszej historii wyszukiwania i odwiedzanych stron z danymi zbieranymi przez inne produkty, jak YouTube czy Google Plus, możecie być zainteresowani usunięciem wszystkich elementów z Web History oraz zatrzymać ją w przyszłości.

Oto jak możecie to zrobić:

  • Zalogujcie się do Google
Dołączona grafika

2. Przejdźcie do https://www.google.com/history

Dołączona grafika

3. Kliknijcie “Usuń całą Historię online”

Dołączona grafika

4. Kliknijcie OK.

Dołączona grafika

Usunięcie historii sprawia, że usługa jest automatycznie wstrzymana i pozostanie wyłączona do momentu, gdy zechcecie znowu ją uruchomić.

Pamiętajcie, że nawet wyłączenie Historii Online nie powstrzyma Google od zbierania i przetrzymywania tych informacji oraz używania ich dla wewnętrznych celów. Nie zmieni też faktu, że wszystkie informacje przetrzymywane przez Google mogą zostać udostępnione w celu egzekwowania prawa (np. policji).

Włączona Historia online sprawi, że te dane będą przetrzymywane przez nieokreślony czas, wyłączona oznacza, że będą częściowo anonimizowane po 18 miesiącach, a niektóre ich wykorzystanie, np. w spersonalizowanych wynikach wyszukiwania, nie będzie możliwe. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ograniczyć informacje, które przechowuje o tobie Google, nadal aktualne są rady zawarte w białej księdze Electronic Frontier Foundation: Six Tips to Protect Your Search Privacy.

Jeśli macie kilka kont Google, potrzeba będzie wykonać powyższą operację na każdym z nich.

Źródło: GIZMODO.PL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.