Skocz do zawartości

Pytanko - zakup komputera.


Saddam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje kupić nowy komputer, ponieważ ja się nie znam za dobrze na komputerach, prockach itp. mam do Was pytanie.

Upatrzyłem sobie takie o: http://www.arest.pl/...14860/parametry

i czy na tym sprzęcie da rade pograć bez warpów, z dość dużymi fpsami (chciałbym ze 100 :D) na max detalach w solyanke + DMX + autumn aurora ?

Za porady i opinie z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saddam komp ogólnie wydaje się być OK..powiedz tylko jaką sumę chcesz przeznaczyć na zakup..może zmienimy jakiś element. Czy potrzebujesz tak duży dysk twardy...pytam bo zaoszczędzone pieniążki można dołożyć gdzieś indziej.? O ile można przewidzieć FPS w grach fabrycznych o tyle mody są raczej nieprzewidywalne ze względu na brak, lub słabą optymalizację..jednak na 100 FPS bym nie liczył i do płynnej gry nie jest Ci to potrzebne. Dużym plusem będzie duża ilość RAM..na pewno pomoże popchnąć porządnie nie jeden mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpowiedziałem wcześniej ale moja grypa ostro daje mi się ostatnio we znaki...

Napiszę swoją opinię osobno do każdego z zestawów...

1..tak na prawdę to poza 2 TB dyskiem nie ma się do czego przyczepić..niestety w sklepie nie ma podobnych SATA3 by był sens je zamieniać..jedyna opcja to 750 GB Sata2, ale tu cofamy się do tyłu ze względu ma interface dysku...jeżeli jednak wystarczył by ci dysk 500 GB/sata3 to warto by rozważyć zamianę, a pozyskane pieniążki 195 zł. ulokować np. w grafikę..LINK

2...super procesor jednak wymaga on bardzo drogiej platformy by pokazał swoje możliwości..należałoby tylko zmienić na serię K...I5 - 2500K

...na wybranej płycie mini nie będzie czół się dobrze bo to tania płyta i może mieć przycięty chipset

...na koniec karta graficzna będzie mocno ograniczać nowego intela...te procesory są dedykowane do współpracy z mocną grafiką.

Sumując..pierwszy zestaw jest bardziej logiczny...osobiście zamieniłbym wielkość dysku (2 TB na 500 GB), a zaoszczędzoną kasę wydałbym na podaną grafikę ...reszta OK. Cokolwiek zrobisz nie kupuj karty graficznej w wersji pudełkowej (referencyjnej)..bardzo głośne i ciepłe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze Ty jako kupujący masz ostatnie słowo...ja bym to zrobił. W tym przedziale cenowym system z Intel I-5 się nie mieści. Blokowanie kasy w 2 TB dysku jak dla mnie to niezbyt udany pomysł...natomiast podrasowana grafika zawsze zrobi różnicę w ekranowych potyczkach. // Właśnie z tą myślą obcinam dysk..jeżeli kiedyś będzie go mało..to drugi mniejszy magazyn, lub zewnętrzny poprawi sytuację. Ogólnie nie mam zaufania do tak dużych dysków...w razie awarii mogą polecieć kilkuletnie zbiory danych, niby to samo można powiedzieć o mniejszych, ale dane rozbite na dwa dyski to jest już jakaś gwarancja... :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.