Skocz do zawartości

[PROBLEM] savy mi się nie zapisują !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupiłem grę S.T.A.L.K.E.R cień czarnobyla. Zacząłem grać, grałem jakieś 5 godzin. Co chwilkę zapisywałem grę, savów miałem około 30. Po jakimś czasie wyszedłem na dwór. Wróciłem do domu, włączam grę chcę wczytać grę, patrzę, a tam nie ma ŻADNYCH savów... Pomocy, wszystkie wymagania systemowe spełniam. Mój system operacyjny to windows XP. Próbowałem edytować FSGAME i nic to nie dało. POMOCY ! Za pomoc daje pomógł ( o ile można dać).

mój FSGAME wygląda tak

$app_data_root$=true|true|C:Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOC
$game_data$           = false|    true|    $fs_root$|        gamedata
$game_ai$            = true|        false|    $game_data$|        ai
$game_spawn$        = true|        false|    $game_data$|        spawns
$game_anims$           = true|        true|    $game_data$|        anims
$game_levels$       = true|        false|    $game_data$|        levels
$game_meshes$        = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_dm$            = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_shaders$        = true|        true|    $game_data$|        shaders
$game_sounds$        = true|        true|    $game_data$|        sounds
$game_textures$        = true|        true|    $game_data$|        textures
$game_scripts$        = true|        false|    $game_data$|        scripts
$game_config$        = true|        false|    $game_data$|        config
$level$	          = false|    false|    $game_levels$
$game_saves$        = true|        false|    $app_data_root$|    savedgames
$logs$	          = true|        false|    $app_data_root$|    logs
$screenshots$        = true|        false|    $app_data_root$|    screenshots
$downloads$         = false|    false|    $app_data_root$|     downloads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z domu nie zna mojego hasła, ja mam tam tylko taką ścieżkę C:Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOC C:Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOCdownloads i 3 pliki banned, traffic.net i user to wszystko ;/ robiłem 3 razy reinstalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie rozumiem. Jeżeli zapisujesz sejwy to potem jeżeli chcesz wczytać (w trakcie tej samej gry) to masz listę poprzednich sejwów czy puste okno ? Na przykład zapisujesz sobie test1,test2,test3,test4 i potem z menu otwierasz "wczytaj grę", to widzisz te test1, test2... na liście sejwów czy nie (cały czas nie wyłączając gry) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli zapisze i nie wyjdę to w zakładce wczytaj są te savy i działają, ale nie ma na kompie nigdzie ich, nawet nie mam w dokumentach tego folderu savedgames, a jak wyjdę z gry i wejdę, to automatycznie znikają z zakładki wczytaj, jest tylko śnieżący ekranik. Szkoda te 40 zł stracić, pomocy. Jeśli możesz to napisz mi na gg 36178431, będzie szybciej niż tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak są w trakcie gry to juz pół biedy. Zapisz sobie jakiś sejw z "dziwną" nazwą (taką żeby ciężko było znaleźć plik o podobnej np. zdzichorowarzysta) i w trakcie gry wyjdz do menu na chwilę. Zrób Alt-Tab żeby gra zeszła do paska i daj start - wyszukaj - pliki i foldery -i wpisz "zdzichorowerzysta.sav lub zdzichorowerzysta.dds" daj szukaj i powinno znaleźć gdzie te pliki siedzą. Jak znajdzie to reszta już prosta. Sprawdzić czy rzeczywiście znikaja po wyłączeniu gry, ew gdzies indziej je skopiować itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to była wina mojej daty na kompie 07.01.2007, albo wida fsgame, fsgame miałem takie


$app_data_root$=true|false|C:|Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOC
$game_data$           = false|    true|    $fs_root$|        gamedata
$game_ai$            = true|        false|    $game_data$|        ai
$game_spawn$        = true|        false|    $game_data$|        spawns
$game_anims$           = true|        true|    $game_data$|        anims
$game_levels$       = true|        false|    $game_data$|        levels
$game_meshes$        = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_dm$            = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_shaders$        = true|        true|    $game_data$|        shaders
$game_sounds$        = true|        true|    $game_data$|        sounds
$game_textures$        = true|        true|    $game_data$|        textures
$game_scripts$        = true|        false|    $game_data$|        scripts
$game_config$        = true|        false|    $game_data$|        config
$level$	          = false|    false|    $game_levels$
$game_saves$        = true|        false|    $app_data_root$|    savedgames
$logs$	          = true|        false|    $app_data_root$|    logs
$screenshots$        = true|        false|    $app_data_root$|    screenshots
$downloads$         = false|    false|    $app_data_root$|     downloads


I zmieniłem na takie


$app_data_root$=true|false|C:|Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOC
$game_data$           = false|    true|    $fs_root$|        gamedata
$game_ai$            = true|        false|    $game_data$|        ai
$game_spawn$        = true|        false|    $game_data$|        spawns
$game_anims$           = true|        true|    $game_data$|        anims
$game_levels$       = true|        false|    $game_data$|        levels
$game_meshes$        = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_dm$            = true|        true|    $game_data$|        meshes
$game_shaders$        = true|        true|    $game_data$|        shaders
$game_sounds$        = true|        true|    $game_data$|        sounds
$game_textures$        = true|        true|    $game_data$|        textures
$game_scripts$        = true|        false|    $game_data$|        scripts
$game_config$        = true|        false|    $game_data$|        config
$level$	          = false|    false|    $game_levels$
$game_saves$= true|    $app_data_root$|    savedgames
$logs$	          = true|        false|    $app_data_root$|    logs
$screenshots$        = true|        false|    $app_data_root$|    screenshots
$downloads$         = false|    false|    $app_data_root$|     downloads


i działa. Może to się komuś przyda, bo wiele ludzi miało takie problemy z tego co czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmieniłem to fsgame, to szukałem i nic nie znajdywało, a jak zmieniłem to przeszukałem i znalazło mi tutaj D:S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobylbinsavedgames oczywiście wy możecie mieć inne ścieżki, ale ja robiłem reinstal i teraz zainstalowałem na dysku D, ale raczej wiecie o co mi chodzi :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadłość..można również spróbować przekierować zapisy... Utwórz nowy folder, np. C:Stalker-save. Później otwórz fsgame.ltx i zmień linijkę na górze... $app_data_root$=... na $app_data_root$=true|false|C:Stalker-save Zapisy gra powinna robić do folderu...C:Stalker-save

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to pojechało się Mu z katalogami. Gdzie indziej zapisywało a potem gra pobierając z savedgames nic nie znajdowała. I cały trik. Ale dlaczego tak się działo to trzeba pytać wróżki. Ja też mam gry na innym dysku niż C: i bez problemu zawsze ten sam katalog. Musiały pozostać jakieś śmieci z wcześniejszych instalacji i zabaw, stąd taki efekt. Takie hity same z siebie się nie robią. Może brakło przeczyszczenia rejestru albo czegoś podobnego.

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waler. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak Ci się dzieje. Jedyne co mnie interesowało to poradzić Ci żebyś mógł normalnie zagrać bo gra jest tego warta. Ja mam w chacie i xp i 7 i nie było problemu. Ale jak widać zdarzaja się rzeczy których nie znam. Bywa. Dobrze że sam sobie poradziłeś . Za to należy się plusik. Inna sprawa że nie słyszałem nigdy o takim problemie. Ani na tym forum ani na innym :smile: . Ale zawsze jest pierwszy raz. Niniejszym daję ci plusa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie tak. Moim zdaniem xp jest to najlepszy system jaki może być. A wiem bo miałem XP PRO SPEED 2 i jedni nie mogli grać a u mnie szło jak szlak. Co bym nie zainstalował to szło Metek może poświadczyć bo na moim systemie testowaliśmy nie 1 grę i z sejwami nie było tyle problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malakas, to nic nie da. Przecież jest tak

$app_data_root$=true|false|C:|Documents and SettingsAll UsersDokumentySTALKER-SHOC
a zapisuje mi się w D:stalkerbinsavedgames

kobal, owszem. Jestem, ale to nic nie daje. Musiałem fsgame edytować i dopiero poszło, ale jest jedno małe ALE. Nie wiem czemu zapisuje mi się w folderze bin. Lecz wolę tak, niż jak żeby w ogóle się nie zapisywało. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kobal. Naucz się czytać ze zrozumieniem !

Nie mam tego folderu savedgames, spróbuje go zrobić i zobaczymy, dodam, że nie używam żadnych modów. To tylko psuje zabawe :)

Nie mam tego folderu savedgames, spróbuje go zrobić i zobaczymy, dodam, że nie używam żadnych modów. To tylko psuje zabawe :)

@@ Tu nie działa bbcode, ani HTML ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F6 nie rób zapisów to jest częstą przyczyną wylotów gry. W twoim przypadku należało by edytować plik który odpowiada za to gdzie się tworzy zapis gry. I wskazać mu miejsce docelowe np.C. Ja sam tobie nie pomogę bo też mi koledzy z forum pomagali to ustawić. napisz na forum który plik edytować lub ja zaraz tu wstawię mój plik jak wygląda i ustawisz tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.