Skocz do zawartości

wywala przy starcie


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Wywala na pulpit przy uruchomieniu.Rosyjska wersja uruchomiła się.Podaję loga FATAL ERROR [error]Expression : false [error]Function : CXml::Init [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp [error]Line : 87 [error]Description : XML file:text\pol\stable_dialogs_new.xml value: errDescr:Error reading end tag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otwierasz po kolei Dysk c / użytkownicy/publiczny/dokumenty publiczne/STALKER SHOC/logs.W folderze logs na samej górze masz plik tekstowy xray_twój login.Otwierasz ten plik w notatniku,zjeżdżasz na sam dół i szukasz linijki FATAL ERROR.Wszystko co jest poniżej FATAL ERROR to log twojego błędu.Opis jest do Windows 7.Jak jest w Viście i XP nie pamiętam ale jaki byś nie miał system musisz szukać dokumentów publicznych a w nich folder STALKER SHOC.Jeśli twój problem będzie dotyczył n/p CLEAR SKY to potrzebny folder będzie się nazywał STALKER STCS reszta dokładnie tak samo. Jeśli chodzi o wagę spolszczenia to moje spakowane 7z waży 625 kb a autosave nie pobierałem bo to świeża sprawa.Nie poddawaj się.Zew monolitu ma to do siebie że na początku lubi wywalić,dopiero póżniej rozgrywka staje się stabilna.Po prostu przeinstaluj grę,wyczyść rejestr i spróbuj jeszcze raz.Problem zaraz po rozruchu może powodować też początkowy filmik,wtedy pomaga uruchomienie gry z parametrem nointro czyli bez intra.Jak to zrobić? Klikasz prawym przyciskiem myszy na skrócie do Stalkera,wchodzisz we właściwości.Tam gdzie pisze element docelowy dopisujesz na końcu po spacji -nointro.Czyli n/p tak to wygląda u mnie "F:\Gry\Stalker\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\XR_3DA.exe" -nointro Pamiętaj o spacji przed myślnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że masz angielską wersję dlatego miałeś problem z filmem.Teoretycznie wszystko powinno ci działać.Ale w praktyce radzę udać się do sklepu i kupić polską wersję,w tej chwili na Allegro jakieś 30pln,w sklepie pewnie 35pln.Rzecz w tym że wszystkie rozbudowane mody są robione na rosyjską wersję(w końcu rosjanie je robią nie?)Natomiast spolszczenia i dodatki są testowane na polskiej wersji bo taką mają praktycznie wszyscy.Pewne problemy które wystąpią u ciebie mogą być nie do zlokalizowania bo po prostu na polskiej wersji nie będą występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było z twoją Soljanką , ale gra bezproblemowo pokazuje wszystko jak na razie. Jeżeli nie chcesz kolejnych problemów to nigdy nie stosuj antypatcha. Świeża podstawa 1.004 i nałożony mod ..Jeżeli masz wersje gry inną jak polska ..poczytaj poradnik instalacji Soli...nie ma znaczenia wersja podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pobierać, ale oprócz tego że to wersja pl nie pisze czy to wersja 1.0004 czy wyższa. Malakas zobacz moje posty i tam wszystko opisałem, instalację miałem na pewno prawidłową - SoC v 1.004 - Soljanka z 19.04.2010 - Dopełnienie z 14.08.2010 - Patch z 20.08.2010 - Patch z 03.09.2010 - Polonizacja 10.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zewie tak jest na początku gry.Do czasu opuszczenia Prypeci gra lubi wywalić bez powodu a nawet zepsuć sejwy.Pomaga czasami wczytanie sejwu z poprzedniej lokacji.To znaczy jeśli wywala cię co chwilę na Czarnobylu2 to wczytaj sejw z Sarkofagu i idż jeszcze raz.Mi po takiej operacji wywałki ustawały.Warto też spróbować zmienić grafikę na słabszą i oświetlenie na statyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Nigdy by mi do głowy nie przyszło ze bede musiał kogoś błagać o pomoc ze S.T.A.L.K.E.R'em a jednak... Sprawa wygląda tak:Przeszedłem już większą połowę Zewu.Do momentu wejścia do Lab X10 z polecenia Swibłowa po jakiegoś starego PieCa i jakieś inne bety wszystko było igła.Ani jednego bugtrapa.Cyrki się zaczęły w X10...wywalało mnie na pulpit średnio raz na 1 minute grania.Więc odistalowałem gre,potem zainstalowałem jeszcze raz,pobrałem sobie wersje FULL-PL(wcześniej grałem na becie).No i tu zaczynają się jeszcze większe schody...po skopiowaniu gamedata gra wogóle się nie odpala.Ekran Ciemnieje i od razu błąd. Podstawowa wersja stalkera (bez folderu gamedata) odpala i śmiga jak ta lala.Jak wrzuce gamedate to jest kicha. Sprawdziłem plik fsgame.ltx-jest tak jak ma być. mój sprzęt to: Intel C2D E4600 2,4 Asus P5NE-SLI 2GB ram 900MHz GF 8800GTS 640MB Ms Win SE7EN S.t.a.l.k.e.r. po polsku,po patchu 1.00004 Jeżeli ktoś miał taki problem to prosze o pomoc.Pzdr. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy nie popełniłeś pewnego błędu. Po nowej instalacji podstawki trzeba przynajmniej raz uruchomić czystego Stalkera żeby zapisał się plik xray.Odpalasz pogadasz z Sidem i wtedy możesz instalować sobie mody. Punkt drugi Na dysku c w katalogu dokumenty publiczne znajdziesz folder STALKER SHOC a w nim logs i w końcu wymieniony wyżej plik xray.Otwórz go notatnikiem i sprawdź czy na samym dole nie masz loga błędu , wtedy wklej go do postu poczynając od FATAL ERROR , będzie wiadomo co ci nie gra Jeśli nie ma żadnego wpisu o błędzie zacznij kombinować z ustawieniami grafiki Jeśli to nie pomoże ponowny install wszystkiego od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...no nie miałem pojęcia że trzeba uruchomić czystą wersję gry...ale to faktycznie ma sens. Log faktycznie znalazłem,mało tego jest fatal error... [error]Expression : wave&&wave->length() [error]Function : CSoundRender_Source::LoadWave [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrSound\SoundRender_Source_loader.cpp [error]Line : 65 [error]Description : Can't open wave file: [error]Arguments : c:\program files (x86)\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\sounds\characters_voice\scenario\video\intro_gsc_wp_l.ogg Tylko nie bardzo to rozumiem...żadnych sterowników dźwięku nie dotykałem w międzyczasie instalacji.Jedyne co upgradowałem to sterowniki directX na wersję June2010 i sterowniki karty graf. z 258.xx na 260.99 po instalacji których gra wogóle nie odpalała nawet bez modów więc zmuszony byłem wywalić nowe i zdowngradować do 258.xx...ale co to ma z dźwiękiem wspólnego...nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z początkowym filmikiem z podstawki.Albo instaluj grę jeszcze raz ewentualnie uruchom grę z parametrem nointro czyli z pominięciem filmiku.Jak to zrobić ? Klikasz prawym przyciskiem myszy na skrócie do Stalkera,wchodzisz we właściwości.Tam gdzie pisze element docelowy dopisujesz na końcu po spacji -nointro.Czyli n/p tak to wygląda u mnie "F:\Gry\Stalker\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\XR_3DA.exe" -nointro Pamiętaj o spacji przed myślnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem przywracanie systemu,potem ponowna instalacja i wszystko gra. Ale pograłem 5 minut i znowu wylądowałem na pulpicie. [error]Expression : I != levels().end() [error]Function : GameGraph::CHeader::level [error]File : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h [error]Line : 171 [error]Description : there is no specified level in the game graph : 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.