Skocz do zawartości

Nowa książka Uniwersum metro 2033


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszmy się że przynajmniej tyle i jest wydawnictwo bo książki z uniwersum stalkera brak "W mrok" przeczytana. Świetna powieść, autor w odróżnieniu od pierwszej części okrzepł, akcja dzieje się zarówno w tunelacj jak i na powierzchni. O co chodzi tego nie będę zdradzał. Powiem że zostają odsłonięte najgorsze instynkty ludzkie przez Diakowa. Pora czekać na trzecią część przygód Tarana i Gleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukończyłem grę metro 2033 i zamówiłem książki 2033 i 2034. Jeśli chodzi o grę dawno nie widziałem tak dobrej fabuły oraz klimatu w grze przebija nawet stalkera. Gorąco Polecam! Edytuje: No dobra z tym że klimat przebija stalkera przesadziłem.Ale to pewnie dlatego że metro ukończyłem dziś pierwszy raz, a stalkera wiele wiele więcej razy.

Edytowane przez Kalib99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wie ktoś co będzie z innymi książkami z Uniwersum? Jak mówi ta strona http://metro2033.ru/books/  jest ich dużo więcej niż 6 (razem z Korzenie Niebios)

.Tutaj prośba do bardziej obeznanych czy będą wydawane te książki w języku polskim? Bo jak patrzę się na same okładki to aż chcę się czytać. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Rozpoczalem lekture "Korzeni niebios" i jestem zachwycony lektura. Bohaterem jest ksiadz Daniels ktory w towarzystwie kilku zolnierzy Gwardii Szwajcarskiej wyrusza w niebezpieczna podroz ktorej celem jest odnalezienie wiezionego Patryjarchy Wenecji. Podroz jest niebezpieczna pelna zaskakujacych wydarzen i zwrotow. Swietna ksiazka z szybko plynaca akcja. Przeczytalem ok 1/3 ksiazki. Jak wszystkie ksiazki uniwersum dostajemy dokladny opis upadku szeroko pojetego czlowieczenstwa, wiary. Na zewnatrz kroluja mutanty w niewielu miejscach mozna spotkac ocalalych ludzi. Polecam goraco lekture tym bardziej ze opisy zawarte w ksiazce sa zilustrowane na koncu ksiazki. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ukaze sie kolejna powiesc Diakowa autora powiesci " Do swiatla" i " W mrok".

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nienormalne. ale nie przeczytałam żadnej książki z serii Metro 2033  :unsure: .

Po waszych recenzjach sięgnę po nie na pewno, ale najpierw muszę skończyć Vincenta Severskiego ("Nielegalni" i "Niewierni").

 

Czy akcja w tych książkach jest jakoś ze sobą powiązana chronologicznie i fabularnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Metro 2033 Głuchowskiego to inna bajka z Uniwersum to inna, ale oczywiście jest metro, jest mrok i klimat. Podobno M2034 ssie, osobiście po przeczytaniu M2033 czuję mały niedosyt akcji, za dużo filozoficznego pitolenia. Zakończenie z Ewangelią nawet mnie zaskoczyło i poruszyło kamienne serce gbura. Podobały mi się szczegółowe opisy czy początek książki, gdzie Głuchowski prowadzi nas za rączke i pokazuje, jak wygląda życie na stacji WOGN. Fabuła śmierdzi mi amerykańskimi produkcjami ale szybko zjadłem, dla fana post apo: must be! Zastanawiam się nad zakupem książek W Mrok i Do Światła jak się grosz odołoży :)

Edytowane przez Kudkudak
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem obje ksiazki Metro oraz wszystkie z serii uniwersum z wyjatkiem obecnej ktora aktualnie czytam. Metro 2035. Ciekawe jaka historia bylaby opowiedziana w ksiazce. Osobiscie najlepsza opcja dla mnie byloby opowiedzenie losow bohaterow obu czesci metra. Wtedy zakonczonoby niedopowiedzenia obu ksiazek metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołączona grafika

 

10.10. 2013r. to data polskiej premiery ostatniej części trylogii przygód Gleba i Tarana. Książka nosi tytuł "Za horyzont" autor A.  DIAKOW wydawnictwo Insignis. Czekamy

 

Za horyzont łączy najlepsze cechy poprzednich części i prowadzi do finału przygód Gleba i Tarana. Imperium wegan próbuje opanować całe petersburskie metro. Jednocześnie Taran wpada na ślad projektu badawczego, który daje nadzieję na oczyszczenie powierzchni ziemi ze śmiercionośnej radiacji. Trop prowadzi do niemal mitycznego miejsca, jakim jest dalekowschodni Władywostok. Uczestnicy walk z weganami chcieliby mieć po swojej stronie doświadczonego stalkera, ale on widzi sprawy inaczej. Gotów spalić za sobą mosty i wraz z Glebem i wypróbowaną grupą przyjaciół nawet siłą wydostać się z metra, by pokonując strach szukać nadziei dla świata gdzieś tam, za horyzontem.

Źródło http://metro2033.pl/za-horyzont/aktualnosci/za-horyzont/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.