Skocz do zawartości

Nowa książka Uniwersum metro 2033


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wszystkie  cztery ostatnio dodane pozycje są tłumaczeniami nieoficjalnymi "popełnionymi " przez fanowskie community. Jakością nie ustępują niektórym tłumaczeniom oficjalnym- da się spokojnie czytać , aczkolwiek momentami przydałoby się jeszcze trochę popracowac nad składem:005:. Generalnie  w cyklu Universum Metro  wydano  85 pozycji  , z czego po polsku może ze 20. Prywatnie - cieszę się każdą pozycją jaka mogę przeczytać nie czekając na reakcję rynku - który jest jaki jest .

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro @boberm wrzucił fanowskie tłumaczenia, to ja wrzucę resztę. Te są niby tymi najlepszymi, przynajmniej tak zachwala je reklamujący z tamtego forum ;)

Wojna kretów

https://www.dropbox.com/s/y3i1szcz4rqqo70/Znaki na szlaku.pdf?dl=0

Brytania

https://www.dropbox.com/s/8u1y3udhg5zm4lr/Brytania.pdf?dl=0

Znaki na szlaku

https://www.dropbox.com/s/y3i1szcz4rqqo70/Znaki na szlaku.pdf?dl=0

Poniżej link do tego forum z fanowskimi tłumaczeniami, są tam tematy wszystkich książek, dodatkowo w tematach oprócz plików pdf także wersje epub i mobi.

http://metro2033.pl/phpbb/viewforum.php?f=63

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Już jestem po lekturze "Krucjaty dzieci". Można czytać osobno bez znajomości "Korzeni niebios" ale wtedy do końca nie wiemy co si stało z księdzem Danielsem. Tytułowa krucjata to zryw wszystkich ocalałych przeciw tzw "Synom gniewu". Jak zwykle w przypadku tego autora mamy do czynienia poszukiwaniem istnienia głębi wiary w zniszczonym świecie. Dla wszystkich ocalałych największym skarbem są dzieci. Fabuła rozkręca się dość wolno aby od połowy książki przyśpieszyć. Czy wszystko uda się osiągnąć. Nie zdradzam wszystkiego. Przeczytajcie i zadajcie sobie pytanie dlaczego dzieci są takie ważne.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień i kolejna książka przeczytana.Tym razem "Achromatopsja" Artura CHMIELEWSKIEGO. Tym razem akcja dzieje się w naszym rodzimym metrze. Fabuła jest ciekawa, wartka i szybka opowieść o zniszczonej Warszawie i świecie po konflikcie jądrowym. Warszawa to siedlisko mutantów które polują na nielicznych ludzi którzy zapuszczają się na powierzchnię w poszukiwaniu zapasów. Garstka ludzi którzy przeżyli żyje w metrze które jak zwykle podzielone jest na własne światy czyli stacje i towarzyszące im tunele metra. Pewnego dnia prezydent społeczności metra zwołuje radę związaną z przechwyceniem sygnału z powierzchni. Zostaje wysłana wyprawa która ma wyjaśnić pochodzenie sygnału. Żywe opisy miasta i terenów podmiejskich. To wszystko wpływa że książkę się pochłania. Co ekipa odkryje po dotarciu na miejsce? Polecam, warto przeczytać. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna książka z Uniwersum przeczytana. Tym razem to  "Ciemne tunele" Siergieja Antonowa. Powieść o historii młodego człowieka który staje na czele grupy żołnierzy. Głównym celem jest zniszczenie laboratorium szalonych naukowców zamierzających stworzyć zmutowanych ludzi, nową rasę która będzie panować na świecie. Czy mu się uda. Mogę napisać że książka pokaże wam przekrój całego świata podziemnego moskiewskiego metra. Zwroty akcji, wartka fabuła, legendy metra i opisy mutantów nie pozwolą się wam nudzić. Zachęcam do lektury.

To nie koniec pozwoliłem sobie przeczytać fanowskie tłumaczenie książki Władimira Bieriezina pt "Znaki na szlaku" lub "Znaki drogowe" w tłumaczeniu Paweł "Leo0502" Norberciak. O co chodzi: główny bohater poszukuje od 20 lat zaginionego ojca. Udaje się w podróż z Moskwy do Sankt Petersburga. Czy warto przeczytać. Podejrzewam że tak ale w normalnym tłumaczeniu. Niby tłumaczenie nie jest zrobione przez google translatora ale wątpię. Dlaczego np:

"Zabrawszy paliwo, poszliśmy obok rozkradzionego domu: na ziemię spadły wszystkie płytki, ściany były szare i gąbczaste, jakby budynek zbudowano z jakiegoś ciemnego piasku. Bardzo chciałem się wspiąć tam do środka – tak po prostu, żeby popatrzeć, jak ludzie żyli wcześniej."

"Poprzysiągłem sobie, że sztuczne oddychanie będę wykonywał do pojawienia się spontanicznego oddechu mojego towarzysza lub jawnych oznak jego śmierci, takich jak zdrętwienie ciała lub plamy opadowe. I porażą mnie pogarda i gniew członków mojej załogi, jeśli na obszarze skażenia radioaktywnego nie będę naśladując dokładnie garbować złapanych zwierząt i usuwać ich wnętrzności. Jeśli nie będę gotować i smażyć mięsa tego zwierza, unikając przy tym użycia w jedzeniu serca, wątroby, śledziony i mięsa przylegającego do kości."

"Ale Pies Petersburg jest niebezpieczny nawet z dużej odległości, kiedy pada na kogoś jego cień. Według legendy, kiedy cień tego psa, którego jeszcze nazywają Wszystkichpsówpies, padał na dom, to dom popadał w zapomnienie, a ludzie w nim pogrążał. Żartownisie mówią, że nie cień pada, a to jakiś eufemizm tego, że Czarny Pies Petersburg oznaczał dom, po prostu podnosił nogę, ale żartować o tym u nas wszystkich oduczyli."

"kwiatki" literackie. Zdania które podczas lektury powodują u czytelnika pytania - o co chodzi. Lektura dla chętnych. Nie wiem jak kolejne tłumaczenia, mam nadzieję że jest dużo lepiej.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.